Мами в Холандия-да се преброим и запознаем по отблизо...

  • 25 964
  • 268
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 645
А аз пък си мисля,че сме много повече,но къде ли са другите.
На мен днес ми се обадиха,че са превели дипломата и я чакам тия дни по пощата.После ще пиша какъв е резултата.И тази седмица ще разбера къде ще съм на стаж.Много любопитно Rolling Eyes

# 76
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Да ви се оплача: преди 2 дена ми вадиха мъдрец. не знам дали знаете, че тук се вади зъб само в болница. Аз имам неистов ужас от болници и щях да полудея ,докато чакам....Подготвят те, като за истинска операция....Всичко добре, само дето 2 дена ме боли Cry Cry Cry и съм на аспирини...гадна работа!

# 77
  • Мнения: 1 645
Ужас,много гадно...като става въпрос за зъби и настръхвам...много ме е страх и ме боли.
Получих мартенички днес от майка ми и ми стана едно мило Blush Blush BlushЩе се кичнем и тримата на първи.А вие?

# 78
  • Мнения: 1 110
Аз тъкмо съм запо4нала с правенето на мартеници и ша си ги заки4а моите мъже. А и другите познати наоколо. А мъж ми иска да праща на моите родители (тои е местен и затва ми е смешно), толкова му харесва.

Ооооо Калинка, много ти съчуствам за зъбите, на мен цялате челюст ми е чупена и още помня каква адска болка е. Cry

# 79
  • Мнения: 1 559
Аз тъкмо мислех да започвам да правя мартениците вече,и получих пакет с мартенички от мама(приятна изненада) Whistling....Та ще се окичем с готови тази година.
А за зъбите,от вчера ме боли един,но мисля че не е заба ,а венеца.Винаги сам имала проблеми,но сега от бременноста е ужас понякога.. #2gunfire.
p.с...много се радвам че ротердамките нарастваме Hug

# 80
Дани аз живея в Белгия и сам бременна също, но сам легално. Нямам застраховка ,защото сам към застраховката на мъжа ми. Не съм много наясно със системата им тук , но винаги като ходим на болницата за преглед питат дали сме здравно осигурени. Но не искат нищо. само след няколко седмици получаваме фактурите за прегледите. Еxограф струва 50 евро, изследвания кръв, урина са 20-30. Гинекологичен преглед е 50-60. Всички тези цени са без % за хонорарите на докторите.
 Предполагам че ще може като частно да си плащаш.
Наистина би било много добре ако успеете да се регистрирате легално, защото все пак както и другите ти казаха ще трябва да ходиш на редовни прегледи да ти следат бременността.
 Дано намерите разрешение и всичко да е наред.
 Лека бременност на теб и не се притеснявай много.

# 81
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Дани аз живея в Белгия и сам бременна също, но сам легално. Нямам застраховка ,защото сам към застраховката на мъжа ми. Не съм много наясно със системата им тук , но винаги като ходим на болницата за преглед питат дали сме здравно осигурени. Но не искат нищо. само след няколко седмици получаваме фактурите за прегледите. Еxограф струва 50 евро, изследвания кръв, урина са 20-30. Гинекологичен преглед е 50-60. Всички тези цени са без % за хонорарите на докторите.
 Предполагам че ще може като частно да си плащаш.
Наистина би било много добре ако успеете да се регистрирате легално, защото все пак както и другите ти казаха ще трябва да ходиш на редовни прегледи да ти следат бременността.
 Дано намерите разрешение и всичко да е наред.
 Лека бременност на теб и не се притеснявай много.


За съжаление, това е много трудно в Холандия през последните години. По телевизията непрекъснато има дебати за хора, на които им е отказано престой и как села и градове се застъпват за тях. Честно казано, на мен ми е много мъчно за всички българи, които са принудени да се излагат на риск, защото нямат възможност за изкарване на доход в България. Мисля, че Холандия се превърна в една от най-стриктните страни по отношение на емигрантите. По закон дори родено дете тук не взима холандско поданство, а това на майката.

# 82
Да ви се оплача: преди 2 дена ми вадиха мъдрец. не знам дали знаете, че тук се вади зъб само в болница. Аз имам неистов ужас от болници и щях да полудея ,докато чакам....Подготвят те, като за истинска операция....Всичко добре, само дето 2 дена ме боли Cry Cry Cry и съм на аспирини...гадна работа!

За уточнение- мъдреци не се вадят само в болница. Зависи си от заболекаря. ако е на "кеф" може да стане и в кабинета му. На мен личния зъболекар ми извади мъдреца.
Ако още те боли, обади се на личния и му кажи че те боли ужасно. Има едно лекарство ,но в момента не се сещам как се казва , което се слага в "дупката" от извадения зъб . Облекчава на момента- личен опит. Мирише на карамфил/подправката/. И аз дадох едно обяснение......  Joy  ама по добре отколкото нищо  Laughing

# 83
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Pucho,
Май, в нашата провинция е така....
Не ме боли вече, сега е само неприятно! И така до 4 април, когато ще ми вадят следващият....

# 84
  • Мнения: 1 645
Момичета,набързо се включвам само да кажа,че си получих дипломата одеве и съм много доволна от превода.Признали са ми я на ниво МВО,което въобще не очаквах.Много професионално и разбираемо са я превели,чак звучи някак си супер,по добре от българската версия.
Калинка,кажи ми какво значи за холанците ниво 3 на образование.Ти си по веща по тия въпроси...

# 85
Момичета,набързо се включвам само да кажа,че си получих дипломата одеве и съм много доволна от превода.Признали са ми я на ниво МВО,което въобще не очаквах.Много професионално и разбираемо са я превели,чак звучи някак си супер,по добре от българската версия.
Калинка,кажи ми какво значи за холанците ниво 3 на образование.Ти си по веща по тия въпроси...
MBО - средно специално (професионално) образование.

# 86

Май, в нашата провинция е така....

Мисля че не е по-различно. Ти в коя провинция си?

# 87
  • Мнения: 1 910
А аз пък си мисля,че сме много повече,но къде ли са другите.
Някои борят колики с дребосъците.  Crazy


Май, в нашата провинция е така....

Мисля че не е по-различно. Ти в коя провинция си?

А може, може. Разлика не само между провинции може да има, но и в един град.  Например в нашия град има  две големи болници, които имат съвсем различен подход при раждането (твърдят холандки раждали и в двете). КАто четях тук и при следенето на бременността големи вариации имаше. Едва ли е различно и със зъболекарите.  yes

П.С. Която бъдеща майка беше в Nijmegen, ако мисли да ражда в болница, да се ориентира към CWZ

# 88
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969

Май, в нашата провинция е така....

Мисля че не е по-различно. Ти в коя провинция си?

Аз съм във Friesland....Не знам как е точно в другите провинции, ама да не ви се налага и вие да научавате....

# 89
Аз да попитам за утрешната среща в кафето....може ли и по-големи мами с ве4е пораснали деца да доидат Confused

Общи условия

Активация на акаунт