ЮЛСКИ БЕБЕТА - тема 2

  • 30 592
  • 729
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 181
Честита нова тема!
Мисти и Агнеска, честити ви празници на патеричка!
Оф... Аз искам този месец да прескочи 25-ти... Трябваше да имаме и ние годишнина от сватбата  Cry
Флай,  Hug
Данче, аз нали съм "One woman army", та как къпя Юли. Имам подвижна анатомична стойка, слагам отгоре й бархетна пеленка, първо му измивам главата, гръбчето и дупето, като го държа обърнат по корем под мишничките. После го слагам в стойката и го сапунисвам и отпред. Поливам с една ръка. Плакна като пак го държа обърнат по корем за под мишничките. Накрая го топвам в кофата с вода да му изплакна добре и дупето и атрибутчето. Купих си повивалник на стойка, стои си в банята, матам хавлията отгоре, после бебо и спокойно си го обличам, мажа, пудря и т.н. Simple Smile
От снощи съм захванала коментара, но заспах. Имаше и още нещо, но вече не се сещам.

# 31
  • Мнения: 4 708
Благодаря ви мамчета!
Дени много е гадно това за 25-ти, но просто пропускаш датите покрай всичко останало, аз вчера бях забравила, нито знам вече коя дата е нито нищо, но ММ се сетил, не че нещо кой знае какво сме празнували, то с бебе няма как.
Презерватив? Вече не помня за какво беше, а и скоро няма да си припомня. Кога спират лохиите?
Нелва честито, мойта още не е дошла, щяло да им бъде по-удобно в края на месеца, та тогава ще съм с гости.
ММ от днес е на работа, че щял да си пази отпуската за мама, демек в края на месеца.
Това мойто диване ме събуди в 7, оправих я, и докато се измия пак заспала, ама нещо плаче на сън, та сигурно ще става за ядене след малко, а как ми се спи....Пак си правихме компания от 1 до 3, изобщо не знам кога ще оправи деня с нощта, ММ вече избяга на дивана, ако я карам така и аз ще взема да избягам да я видя после дали ще ми спи през деня, и ще будува през нощта  Twisted Evil
Мартина имам същият проблем, и виж последните ми постове, имаше и отговор от ЛЛЛ, да предлагам по-често лявата /тази с по-малкото производство/ и да я цедя и т.н. засега резултат няма де. Имам чувството, че са ми се запушили каналите на лявата, едвам капе, иначе не е твърда, възпалена или нещо такова.

# 32
  • Мнения: 4 841
Иришка, Сандалка  Hug за отговорите. Аз даже вече не знам какви марки има на пазара  Embarassed ама мисля да си припомня, че спирала незнам кога ще мога да си сложа и изобщо дали искам да си сложа

....

Мисти нали уж до 40тия ден спирали лохиите. И аз чакам  Rolling Eyes но още потича по нещичко. Нито съм за голяма превръзка, нито за ежедневна, понеже понякога хвърлям чиста превръзка, а понякога е обилно в цвят пепел от рози  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 19 авг 2013, 13:52 от agnesana

# 33
  • Мнения: 4 255
Тези цветя, по случай тръгването на нелвината свекърва ли са или за новата тема? Laughing
За всички вас,дами!
 Добро утро и от мен!Малко със закъснение да честитя годишнините на Мимс и Мисти!Още дълги години семейно щастие желая!
Жив и здрав да е малкия разбойник Зар!Да расте умно и послушно дете!
При нас нищо ново.Гледаме си се,кърмим се успешно за сега и така.Налегнал ме е един мързел ooooh!,ама мързел!Мога да седя с часове пред компютъра,да се ровя из нета,да чета и вас тук и даже да не пиша.Ей така,от мързел! ooooh!Може би защото бебка ми поотпусна синджира и сега имам повече свободно време.Стига ми и да сготвя и да изпера и да изчистя и за всичко.
Виждам,че някои от вас вече правят коремни преси.И аз се чудех от кога можем да започваме.Значи да действам и аз Laughing
Аз да ви кажа стерилизирам веднъж на 3-4 дена.През останалото време мия и прибирам шишета в камерата.Не знам дали добре правя.
Чорапи не слагам на бебето.А нощем дори не я завивам.Ама май ще почна,че тук сутрин към 5ч става студено.
Лек ден ви желая,момичета!Ние отиваме на разходка.

# 34
  • Мнения: 53
момичета ,давате ли вода на бебетата.моето е на кърма и въпреки това може да изпие много ,когато му предлагам.

# 35
  • Мнения: 21
Добро утро Simple Smile надявам се сте се наспали  #Silly аз нещо не съм.
venito85 - аз давам Simple Smile все пак е много горещо времето и според мен не е лошо да пийва малко вода. По принцип давам малко след хранене и ако е буден между храненията. Но не винаги пие и за денонощие най-много 30 - 40 мл изпива.
Мисти при мен спряха преди 3-4 дни
Скрит текст:
само някакво жълтеникаво слузесто имам мъничко все още.
girlinblue182  Hug

Днес ставаме на 40 дни и ще ходим на църква , по този повод да ви почерпя виртуално newsm38 . Реших да пропусна момента със събирането на жени вкъщи на питка, така че днес сме само на църква.

Някой дава ли капки Ентерокинд и имат ли ефект при вас ? Аз вече 4 дни ги давам и никакъв ефект за сега, ама нали са хомеопатични и по-бавно действали, има ли смисъл да продължавам?

# 36
  • Мнения: 14
Добро утро, момиченца!! Да се запиша и аз в новата тема.
И да се оплача.  Счупих си ръката е петък. Реших да си взема душ докато малчо спи сутринта, той естествено се разкрещя докато бях под душа, аз хукнах да го спасявам, подхлъзнах се и се пльоснах на пода в банята. Цяло чудо е, че само ръката пострада. Прекарах петъка и съботата в рев, че няма да мога да се грижа за бебо както трябва, нямаме и баби- помощници, макар че като чета историите за свекитата на някои май не е чак толкова за съжаление. А лекарят, който ме гледаше вика "Първо дете ли ви е? Другият път да ви е за урок- оставете го да си поплаче, нищо няма да му стане." Simple Smile
Както и да е, след много рев и яд на себе си се взех в ръце в събота вечер/ неделя. Вече сменям памперс с една ръка. Дори се научих да го вдигам и нося с една ръка на кратки разстояния и положението вече не ми се струва чак такава трагедия.
Сега се връщам да ви изчета и ще пиша пак.
Хубав ден на всички и се пазете!

# 37
  • Мнения: 318
Добро утро Hug
venito85 - аз вода не давам ,на мнение съм,че всяко количество течност ,различно от кърма е за сметка на кърмата.
За орането на нивата - имахме един неуспешен опит - бях яко пресъхнала, чувствах се доста зле по време и след това. Ма то нормално - последния път беше през февруари някъде ... Пак ще опитаме и се надявам да почне да се получава Simple Smile
И аз не гладя - нямам време, а и нещо ме подмръзва май май  Embarassed
greenorchid - много лошо,момиче .. бързо да минава ръката Hug
si_ti - честито 40 дни !
girlinblue182 - прегръщам те ....

Хубав ден и много усмивки  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 377
Добро утро!

Погачата мина чудесно! Много жени и много деца, мъжете стояха пред входа на беседката на биричка  Mr. Green. Аз изпих две мартинита, егати кефа  Crazy! Лазар през цялото време беше буден, всъщност от обед (погачата беше в 17.00 часа), това за него е нормално да будува по 6-8 часа. Имаше много подаръци, но най-милия беше от моят дядо (ноември става на 80, да ми е жив и здрав), изпратил е по снаха ми за Лазар плетени терлици вътре е сложил 10лв  Heart Eyes.
Обаче останаха много сладки, нали не се изнасяло от вкъщи, та сега сме заринати. Довечера ще сваля пред входа, събираме се повече от 20 човека с много деца и там всичко се изяжда.

Честити годишнини на патерица на Мимс и Мисти!  bouquet

Джина бързо оздравяване на каката.

Си ти целувки от нас с Лазар на 40 дневното юначе! Hug

greenorchid добре дошла!
 Гадничко си пострадала. Честно казано цял живот се къпя боса и не веднъж съм се пльосвала в банята (слава Богу без счупвания), когато забременях едно от нещата които промених наред с пушенето, лекарствата, вдигането на тежко и т.н. беше и това да се къпя с джапанки (по нареждане на моят мъж). След като родих си викам край с ограниченията и съобразяването, вече ще си карам както си знам и както съм свикнала с годините, обаче се замислих, ами ако взема та падна и си счупя нещо, кой ще ми гледа малкия (и аз съм сама без баби) но си продължавам да се къпя боса. С джапанки се чувствам сякаш съм с ботуши в морето, но явно ще трябва да продължа още с това ми неудобство.
Ти обаче си се специализирала и с една ръка. Не плачи, ще мине бързо.  Hug

А, забравих да кажа на Лили, че много се радвам за Дарето.  Heart Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 1 318
Сити и Весе, благодаря за пожеланията. Не съм спала, продължава да вдига температура Confused Не е яла нищо, предполагам, че вече е 15кг. Следобяд ще ходим до лекарката, лошото е, че съм сама с двете деца и се притеснявам и за бебето.
greenorchid, е хубава работа...Бързо да се възстановяваш!
Аз не оставям бебето да реве, но и не се втурвам, като ревне. Даже понякога, като започне да мрънка и недоволства, изобщо не се появявам /да ме види/, защото често пъти си заспива отново.
Весе, не се изнасяло, за да не се научи бебето да краде Laughing
gift, аз уж завивам, но тя изритва завивката веднагически. Тази сутрин крачетата и бяха ледени, кожата и на капиляри т.е. от студ и мисля да купя чувалчета, че от каката съм ги раздала.
Гладя всичко наше и на бебето, без чаршафи.
Мисти, добре е, че ТМ ще бъде отпуска по време на визитата, така поне няма да се чусиш какво да ги правиш и как да ги забавляваш. Peace

# 40
  • Мнения: 251
Терп, благодаря за темата Simple Smile

Не съм ви чела, после ще чета.

Момичета вчера вдигнах температура. от обяд ме болеше главата, но не се сетих да си премеря температурата. Вечерта имах 37. 3. Пих Парацетамол, но бях много зле. Днес пак ме боли леко главата. Притеснявам се от какво може да е тази температура. Гърдите са ми Ок, не са напрегнати, нямам никакви симптоми за настинка. Боли ме от време на време долу, пак като контракции. Не знам да се пазя ли от бебето и детето, ЛЛ нямам вече и не знам какво да правя Sad

Агнес, да ти е жив и здрав големият мъж Simple Smile) Да ви радва и да слуша мама, тати и бебе Simple Smile))

Моето пък се напъва от 4 и половина, правих струвах заспа някак, и в 7 и половина пак в мен по корем и аз взех че го оставих по корем влеглото и кърти така от 2 часа без да помръдва Simple Smile) Баси готиното Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 1 483
Момчиета, днес ми е много специален ден! Голямото ми момче става на 4, направо ми текват сълзи като си спомня колко мъничък беше, а сега какво голямо и прекрасно дете стана  Heart Eyes


Една почерпка  Hug
 
Скрит текст:

А това за довечера Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Скрит текст:


Сандалче, да, направо си ми трябва комисион от доктора, така го рекламирам Simple Smile Ама наистина съм доволна пък Simple Smile

Гърл,  Hug

Джина, да оздравява детето скоро и дано бебето го опазите!

Орхидейо, браво на теб! С една ръка щом се справяш, значи си желязна просто! Браво! Simple Smile

Мартина,
шапка ти свалям! Аз вечно мрънкам от нашите стълби с една количка и едно бебе, а ти ми скри шапката! Но неволята учи, няма как да си стоиш вкъщи...

Гифт, завивам го бебето, в стаята става много студено призори. Но той се отвива от първите си дни вкъщи (което много ме учуди) и сега му затиска завивка отстрани между матрака и стените на люлката. Есента- с чувал.

Аз отивам да се трудя в кухнята за празника, да почистя и да пооправя, голяма треска ме тресе! Повече се вълнувам и от детето май  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 2 237
Джине, аз чувалче имам в повече, ама ще си идвам чак септември. Ако можеш до тогава да ме изчакаш, ще ти го дам  Hug От Калина ми е, но тя не ги искаше и не е ползвано.
Отивайте веднага на лекар и поле кажи какво става  Praynig

Весе, браво за питката  Hug А на подаръка от дядото аз бих ревала цял ден  Heart Eyes

greenorchid, много съжалявам, пожелавам ти час по-скоро да заздравява тая ръка   bouquet

Агнеска, някои презервативи имат размери, даже на тях си пише. Ма не помня кои  newsm78 Ние не ползваме, та се надявам и аз да няма някоя неприятна изненада....

Глупи, явно вирусче някакво....Иди при някой дежурен лекар, но не стой така.

 Терп, честит рожденник, да е жив и и здрав !!!!!    bouquet

Аз вече сериозно се притеснявам за яденето на Бобо. Яде като разпран - по 8 пъти на денонощие, по 120 мл. Опитах да махна поне едно нощно, заменяйки с вода. Е няма такова пищене ! Годзила ряпа да яде.....И си тлъстее пича.....Но почна и много да повръща. Ето и тая нощ цялото изпито мляко го повърна на фонтан, че се и задави та едвам дишаше. Sad Заспа от рев и само след около 2 чАса беше пак гладен. Не знам какво да го правя, освен да пробвам да се направя на тъпа и упорита (и глуха) и нощем да давам вода, с риск за живота си  Mr. Green
Иначе все така си живее на двора в количката, а аз лека-полека загубвам и малкото си останали мозъчни клетки.....
Добре, че ММ ще идва на лов за 2-3 дни.

# 43
  • Мнения: 80
Нашия бебо иска да го носим почти винаги изправен или с коремче към мен или с гръб, започвам да се притеснявам дали не се натоварва така, вашите бебоци имат ли такива предпочитания?
И Ема е така. Аз също се притеснявам. Винаги иска "седнала", с лице към нас. И аз се притеснявам, защото тя главата си не може да държи права, какво остава за гръбначето ... Обаче калпазанка малка пиши по гръб и това е. ooooh!
Терп, честит ти рожденик! Hug

# 44
  • Мнения: 4 708
Сити благодаря за отговора, значи имам още време, май ще излязат прави за 40-те дни. Да са ви честити! Относно ентерокид, имаме в къщи, ама нещо са ми супер гадни за отмерване и не мога да се справям затова сме на инфакол, че на него поне мерилката е супер елементарна, а и действат.
Весе вземи си сложи джапанките, да не стане беля, че после ще е късно. Naughty
greenorchid е аз си мислех, че сме приключили с черната серия на спънатите юлки, но май не, досега все ни се разминаваше с малкия дявол, обаче ти би рекордите, бързо оздравяване ти желая, че това е много гадно, как се справяш не знам, ужас просто.
venito85 давам чай от копър на хип, без захар, като иска пие, като не иска, прави едни отвратени физиономии, и не мога да я накарам по никакъв начин да си отвори устата  Grinning Но не се отказвам
Глупи мен главата ме боли отвреме на време, но си знам, че е от недоспиване, а иначе нямам идея от какво така, но не е нормално контракции да имаш, но пък знае ли човек  newsm78
Близначе е ти ме разби, как по 120, а аз си мисля, че мойта с 60-80мл по 8-9 пъти е лакомия, ще ви разори това дете  Joy дано ти е голямо майчинството, че да ти стига поне за АМ и памперсите  Joy
terpsyhora от тези виртуални почерпки няма да заслабна скоро  Laughing Да ти е жив и здрав сина, и много да те слуша. А иначе тя и Вики се отвива, но съм приготвила 3-4 спални чувала, да я видя наесен как ще се измъква  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт