Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 35

  • 78 930
  • 736
  •   1
Отговори
# 435
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 018
titi1, с предишния си пост исках да ти кажа, че казуса, който толкова те мъчи всъщност не е толкова важен и не променя нещата по никакъв начин Peace А, истината...до нея всички искаме да стигнем, ама не винаги ни се удава Mr. Green Hug
Забравих да кажа, че ходя на море, но седя под чадър с 50 фактор и задължително с шал..Е, когато съм във водата няма как, но то пък после веднага се мажа!

# 436
  • Мнения: 96
Да, разбрах те, благодаря!

# 437
  • Мнения: 45
ПоФалвам се - всичко по основното заболяване е добре/няма да коментирам съпровождащите, щото ще трябва да си изкопая нещо 2 на 2  и да лягам..../. Ако трябва да бъдем честни не дочаках лекуващия  /беше лудница пред кабинета му , а той беше в операционната/, но до колкото се простират доФторските ми познания няма нищо, което да налага среща с хирурга ми. Даже pH-то ми в норма - да са благословени  вегетарианците Joy Обичам ви момичета txtloves

# 438
  • София
  • Мнения: 5 074
 newsm10
Браво Силве !

# 439
  • на път
  • Мнения: 2 804
ПоФалвам се - всичко по основното заболяване е добре txtloves

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 440
  • Мнения: 68
е,това се казва добри новини,Хули,да си жива и здрава до 100%,честито,отличничката!
 bigbaba4,и на теб е честито!след като утрепе рачето,другите болежки ще ги носиш и ще си траеш!
milmich ,и моята щерка като теб,седи си под чадърчето,пази се,а после влиза във водата и се забравя... Laughing
armyhousewife ,и на моята са слагали "Декопептил",явно там това е "на мода".Зетят ми погледнал 2 пъти как се прави инжекцията и после сам е започнал,сега може да ходи да работи като медбрат!
За вит.група Б,не може само Б12,вит.В17 и В6 са особено полезни при ракови заболявания.Да се върна към масажите,разбира се,че не трябва да се ходи всеки ден или за удоволствие,но ако имате болки в гърба,по-добре да отидете на един хубав масаж при специалист,отколкото да пиете хапчета и да се тровите допълнително.За раздвижването на лимфата,нали тя трябва да се движи,както и кръвта,ако имате не дай Боже разсейки,те и без раздвижването ще се раздвижат Twisted Evil...Съгласна съм,че всеки сам за себе си решава.Всички доктори казват едно и също,което са научили в университетите си,а за козметички да не говорим,те пак често знаят всичко Rolling Eyes
Пожелавам на всички здраве и късмет! Peace Praynig Hug

# 441
  • Мнения: 15
Ааа, много моля да четете хубаво; Написала съм:
Вирус е (за мен) не точна дума. Има предпоставки водещи до някой видове рак.
Никъде не съм писала, че Пилорито е вирус. Знам, че не е , отглеждам си я  Wink

Сори , моя грешка  Wink

Я пък да ви питам и аз - в резултат на антихормоналната терапия , освен менопаузалните ефекти като кила отгоре и горещо цунами Joy получих и омазняване на черния дроб , със съответно високи холестерол и триглицериди . Пия вече 6 месеца пектин , ама ефекта е нищожен .Някаква идея за нещо по ефективно детоксикиращо  newsm78, бабешки рецепти , добавки или нещо подобно  Thinking. Иначе други проблеми нямам  ooooh!

# 442
  • София
  • Мнения: 3 530
Чела съм, че овесените трици много помагат за спадането на холестерола.

Браво, bigbaba!

# 443
  • Мнения: 96
Момичета тези вълни не трябва ли да отминат след известно време? Аз от една седмица всяка нощ се събуждам цялата изпотена и после дълго не мога да заспя, уж не ми е горещо, а от къде тази пот..., до скоро такова нещо не ми се беше случвало и го свързвам точно с това хормонално лечение. Но нали и при естествения ход на менопаузата се получават тези вълни, но това е период някакъв и после всичко се нормализира. Все пак това ще е 5 години, не ми се вярва да продължи толкова дълго newsm78

# 444
  • Русе
  • Мнения: 244
titi1, да не те отчайвам, но при мен скоро ще станат 4 г откакто пия тамоксифен и вълните си ги
имам най-вече нощем.И съм забелязала сега е по=добре, обаче лятото е ад, въпреки че спим
на климатик.

# 445
  • София
  • Мнения: 59
Здравейте, мой близък се сблъска с рак на простатата с ПСА 80, вместо 6 единици.
Оценка по Глисон 7.
Трябва да му се направи костна сцинтриграфия и снимка на белите дробове.
Тъй като днес излезна от болницата джи пи то му не може да му даде направление за уролог и затова ми даде направление за МКБ С61 с диагноза злокачествено новообразувание на простатата с молба лекарят (лекар- интернист - лекар по вътрешни болести, ако съм запомнила правилно) да му даде направление за костна сцинтиграфия.

Някой знае ли дали и двете мога да ги направя в областния диспансер за онкологични заболявания- София град на ул. Андрей Сахаров?

# 446
  • София
  • Мнения: 5 074
 Мама Меги, тези изследвания могат да се направят в диспансера в Младост.
Тити, скъпа... подготви се. Ще продължи по-дълго от това което ти се иска.

# 447
  • София
  • Мнения: 590
Момичета здравейте. Искам извинението ви! Наложи се да пусна едва втората ни темичка за Хистреректомията и позлвах малка част от информацията на първа страничка! Благодаря за положения труд и се надявам да не е проблем! Heart Eyes

# 448
  • Мнения: X
Таничка, за проблеми с черния дроб съм чула за белия трън, че се използвало - виж тук http://www.hepactive.org/content/articles/treatment/Milk_Thistle … iver_Any_Evidence

и тук за детокс - http://www.iherb.com/search?kw=cleanse%20detox&sr=2#cid=2481&p=1

за холестерола - чесън и магданоз в големи количества.  Слушала съм добри неща и за червеното вино, но не смея да препоръчвам, да не излезе че склонявам към алкохолизъм  Mr. Green
За холестерола имам и някакви смътни спомени че лененото масло било полезно. Обаче то съдържало естествени хормони и май не е препоръчително в нашия случай. Ти си както разбирам мед. лице и вярвам имаш под ръка спец да се консултираш Peace

Случайно някой да е чел книгата Раково отделение на Солженицин?  Била велика, страхотна и много се заинтересувах. Той се е преборил с рака. Търся съвет подходяща ли е за крехката ми психика  Mr. Green
хубав уикенд и много усмивки   bouquet

# 449
  • Мнения: 96
Момичета, днес ходих при моя онкохирург и освен останалото го попитах за плажа, понеже се коментираше тези дни. Каза ми, че няма никакъв проблем да се ходи на плаж. Слънцето било опасно само по време на лъчелечението.

Освен това май няма да мога да се възползвам от ТЕЛК, понеже съм била ползвала само 1 месец болнични. Казаха ми, че трябвало да съм била поне 6 месеца в болничен.
Е...питам се, как да си позволя това, като после ще остана без работа Sad

Общи условия

Активация на акаунт