Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 35

  • 78 934
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 19
Сладуриииии мили,много ви прегръщам!Радвам се,че се започна с организацията.Миленка,минала година не можах да дойда,но тази държа да съм с вас.Работя петък и събота вечер в Радомир.Моля ви,моля ви срещата да не е в петък или събота,за да мога и аз да дойда Praynig !Заведението,в което работя е малко далечко.Бих ви го предложила,но незнам дали ще ви е удобно.Механа е.Ако ви интригува ще ви пиша  и ще питам за оферта,а там ще мога и да ви попея:).
Благодаря ви на всички за отзивите на моя ,,вопъл",обаче все пак незнам къде да ида да се консултирам за моите оплаквания,дайте ми съвет,моля ви!Световъртеж и болки в гърба.
Миленка мерси за инфото за бъзака!Хули,браво мила,бъди винаги с отлични резултати!Всички с добри резултати ме дарявате с позитивизъм и надежда,виждам светлината!Благодаря ви!
Да ви споделя нещичко,2 дни забягнахме с добри хора към Сандански.Снощи се размазахме от добри емоции в пиано-бара,видях се със много приятели и колеги и много се усмихвах.Днес съм поизморена от недоспиването,но не ми се виеше свят и не ме болеше гърба.Благодаря на Бог и моите приятели за хубавите емоции.
0887825538,0885117738-телефоните на доц.Гавраилов.
 Heart Eyesмомичета!

# 676
  • София
  • Мнения: 59
Здравейте,
може ли да ми кажете къде има скенер в София?
Разбрах, че има в МВР болница, но там напрекъснато казват че няма свободни часове за хора с направления.

Дядо ми има карцином на простата и сега ще го заведа да му направят костна сцинтиграфия. До колкото знам от нея се вижда колко разсейки има в тялото. При това положение необходимо ли е скенер- следващото нещо на което ще го водя ми се иска да е скенер. Той същото ли показва (разсейките), но е по- прецизен като апаратура?

Лекарите за момента не ми казват на какви места да го водя, защото е на 90 години и за тях по- добре да си седи в къщи и колкото дни са му писани да си ги живее.
Ще ми препоръчате ли друга манипулация на която да го заведа?

# 677
  • София
  • Мнения: 3 531
Благодаря ви, suny,  EL_D!

Скенер има в  МБАЛ "Св. Иван Рилски", там правят и сцинтиграфии (и двата апарата са последно поколение или поне така казват). Записването става по телефона от днес за утре. Работят със здравната каса. Направлението е 3а.
Знам колко много се обичат дядовците (и моя беше почти на 90), но мислиш ли, че той може да понесе това мъкнене по болници и изследвания и последващо лечение. Не зная дали някой ще се наеме да го лекува на тази възраст. А и при възрастните хора нещата се развиват бавно.
Успех!

# 678
  • Мнения: 68
Такааааа.....
Годишния технически преглед при мен приключи с оценка 6+.
Пожелавам на всички такива резултати  Peace
Браво,Хули!честито!до 100 години да се отчиташ с 6+! Peace Hug  bouquet

# 679
  • Мнения: 1 059
Реших да се запиша в края на тази тема, за да не започваме новата
тема с моята история. Оперираха ме преди 15 дни, инвазивен дуктален
карцином Г-2, без метастази, туморът е с размери над 2,2 см.
Днес излезе резултатът от рецепторите- по 75% положителен за  ЕR  и PR
и слабо положителен за Хер 2 (++). Изпратихме блокчето за генетичен
тест в Плевен, който ще даде повече яснота. Иначе д-р Апостолова каза,
че ще правя задължително химиотерапия (защото съм била на 35 г. и туморът
е над 2 см)- 6 или 8 курса, зависело от генетичния тест, дали ще даде Хер 2
отрицателен. Нищо още не са ми казали за отстраняване на яйчниците. А и
д-р Балева, която ме оперира, е в отпуска и няма как да науча нейното мнение
точно сега.
Казаха да настоявам да ме включат още през декември за лъчетерапия и да започвам
химиотерапията през януари, но няма начин така да стане. Най-рано имало
дати за лъчетерапия в средата на януари. Така и не ме записаха днес, една
от докторките в изотопния център ми каза, че декември най-добре да започна с химията
(да направя 2-3 вливки и после да ме включат за лъче). Ох, не знам вече при
кого да отида за мнение, генетичният тест щял да дойде най-рано след 15 дни.
 Да попитам сега дали има някой от Пловдив, който да е правил химиотерапия
в Централ Онко Хоспитал? Нещо не ми се ходи във втора база, яко се потискам там.
 И друго ме терзае, боли ме здравата ръка и напипвам малки бучици под мишницата,
а преди месец на мамографията там нямаше нищо. Сега се параноясах, че имам нещо
и в другата гърда и другата седмица мисля да ходя при д-р Гяурова на ехограф.

# 680
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Е, това вече е сериозна болест  Joy Joy Joy / децата ми викат - мама като киха и кашля, все едно ще мре, само мрънка и се оплаква  hahaha hahaha hahaha/
Още кашлям като магарица. Как се сдържах днес... трудничко ми беше и не бях заподозряна. Само на финала при Кръстева, усети ме.
Но всичко мина добре.

За доктор Кръстева в болница Сердика ли става на въпрос?
И майка ходи при нея. Вчера и днес са и първите вливки. Тя се чувства добре , не и е лошо. Другият петък има още една кратка. Ще почива един петък и отнво пак , така 4 курса и преглед за да се определи последващо лечение.
Моля се да спрем развитието на  гадината.

# 681
  • София
  • Мнения: 5 074
Става дума за д-р Кръстева от диспансера в Младост.

# 682
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Koй ви изписва лекарство , с което да не ви е толкова лошо след ХТ?

# 683
  • Мнения: 5 892
Koй ви изписва лекарство , с което да не ви е толкова лошо след ХТ?
Ако питаш за Зофран- една ампула ни дават след вливла, после си купуваме от аптеката- 4-5лв, без рецепта.  Peace

# 684
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Koй ви изписва лекарство , с което да не ви е толкова лошо след ХТ?
Ако питаш за Зофран- една ампула ни дават след вливла, после си купуваме от аптеката- 4-5лв, без рецепта.  Peace

Благодаря!
Колко дни и по колко пъти се пие?

# 685
  • София
  • Мнения: 5 074
Може и деган. Пак от аптеката.
Лично аз избягвах да ги ползвам. Както по-горе Таничка написа - повръщах си на воля два дни и ми минаваше.

# 686
  • Мнения: 46
Аз пия Церукал -по предписание 20 мин. преди хранене, но тъй като не ям нищо няколко дни (от миризмата на храна ми е гадно), го пия 3-4 пъти на ден. До сега не съм повръщала. Идеята е да не започнеш да повръщаш, защото почнеш ли - нямало спиране.

# 687
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Може и деган. Пак от аптеката.
Лично аз избягвах да ги ползвам. Както по-горе Таничка написа - повръщах си на воля два дни и ми минаваше.

О момичета  Hug Hug Hug благодаря ви!
Зареждате ме положително!
На майка ми и е лошо след днешната вливка , сега сестра ми е при нея. Мама е силна и не се оплаква, а аз психически се разпадам. Дано има шанс  дано спре развитието на тумора.

# 688
  • София
  • Мнения: 5 074
Е,  ако се разпаднеш, как ще разбереш дали са я спрели тая гад  newsm78

# 689
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Е,  ако се разпаднеш, как ще разбереш дали са я спрели тая гад  newsm78
Права си! Hug Черпя сили от вас. Желая ви много здраве!

Общи условия

Активация на акаунт