Отговори
# 495
  • Мнения: 93
Привет момичета Simple Smile Rolling Eyes " Опря ножа до кокала" Вчера се чух с доктора при който ще раждам- оставаме за нормално.От утре влизам в 9 м и започвам да чакам.Доки каза чакаме и каквото и да стане ми звъниш.Ще ходя само да слушаме тонове.Ами стискайте палчета,дано стане работата...а и да си кажа хвана ме страх:(

# 496
  • София
  • Мнения: 451
Atadar, честито! Да сте живи и здрави и бързо възстановяване.
РоСи, успех и стиснати палчета.

# 497
  • Мнения: 2 358
Успех, Роси Simple Smile Като си спомня предния път с какво нетърпение чаках раждането (почаках си до термин Grinning), особено когато влезнах вече в 9-тия месец ми става едно носталгично. Още някой друг месец и пак ще тръпна в очакване живот и здраве

# 498
  • Мнения: 48
Привет, момичета!  Heart Eyes Не съм ви чела отдавна, сега прегледах назад. Simple Smile При мен нещата все още вървят към нормално, обаче преносвам с 3 дни. Доки ми е дал срок от 1 седмица, т.е. до неделя да започна нормално раждане, ако ли не, не му се рискува повече и ще правим директно секцио. Уж след преглед вчера установи, че всичко е идеално и съм на ръба, шийката е къса и мека, разкритието е 2 см, но пък бебата била много много ниско в таза, усети главата, имам си контракции,макар засега не особено болезнени. Стиснете палчета да тръгнат работите възможно най-скоро.  Praynig И да завършат както ми се иска, без секцио този път....
Да попитам друго- тази ревизия на матката след евентуално успешно раждане ,задължително ли трябва с ръка да ми я направи, защото доки настоява,че е така, или достатъчно добре се вижда и на видеозон и да се запъна,че не искам..? Thinking

# 499
  • Мнения: 2 358
Намерих една статия, която ми беше интересна, може и да е пускана по-рано

Вагинално раждане след претърпяно цезарово сечение

# 500
  • Мнения: 926
Снежинке, успех! Пращам много положителни мисли и подкрепа   bouquet

# 501
  • Мнения: 657
Силно стискам палци за Роси и snowflake (Криси Hug Hug Hug)

# 502
  • Мнения: 48
Мерси, момичета! Hug Heart Eyes
rendence , много полезна статия, благодаря! Simple Smile

# 503
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Атадар, честито бебче!  Hug Радвам се, че си минала сравнително спокойно през това изпитание.  Praynig

Роси, дишай! Правиш каквото ти е по силите, другото е не е в нашите ръце за добро или зло!  Hug Много се радвам, че имаш зелена светлина за нормално раждане.

Снежинке, това че не болят контракциите, не значи, че не работят във ваша полза. Трябват ти минути и часове да направиш разкритие и да родиш бебето. Не дни и седмици!  Wink

Ревизията не е задължителна, нито е задължително да се прави на ръка. Може и на ехограф.  Peace Обсъдете отново, имаш право да откажеш ревизия. Има други признаци по които може да се прецеи дали всичко е наред.

Аз си имам дертове с тоя дето ми води женската консултация. Ужасно се държа последния път и ми изкара сумати непотвърдени и неадекватни диагнози...  Shocked Направо бях бясна като излязох.
Чувствам се ужасно тъпо и се чудя, ако го сменя с кого да го сменя. И въобще какви да ги върша... То не остана много време, но честно нямам сили да се занимавам с такива издънки нелепи на лекарското съсловие... #Cussing out

# 504
  • София
  • Мнения: 169
Здравейте Hug
Преди време бях писала, сега съм средата на 8ми месец и взе да ме хваща страх. Следящата ми лекарка, при която раждах предния път и не искам да раждам сега, нещо ме заговори за раждането вчера на прегледа и взе да ме плаши, как на бебето щяло да му стане нещо или на мен #2gunfire Ама ако съм искала да съм се пробвала, риска си бил мой  Confused Взе да ми развива някаква теория че сега пък таза ми бил много широк и бебето щяло да се върти и нямало да заеме хубава поза и да слиза надолу, а с първото раждане всичко си беше ок, или поне така казваха, всичко си вървеше супер докато не спукаха тъпите води на 8см и почнаха да се губят тоновете #Crazy
Както и да е. Говорих с д-р Киров, за съжаление той каза че по всяка вероятност края на юли, началото на август няма да е на линия (не знам какво ще прави), разбрахме се да се чуем след 9ти юли като влезна в 9ти месец...Говорих и с д-р Нашар от Майчин дом, с нея се разбрахме да се видим също като влезна в 9ти месец...Тя обаче нещо е много скептична, ще видим какво ще каже...Ако Киров го няма, и Нашар се откаже, какво да правяя се чудя...нямам други опции, други имена не намерих newsm78 #Crazy
Иначе лекарката вчера каза че бебето е в перфектна позиция сега, не е и прекалено голямо, отговаря си точно на термин, 3 години ще са минали, проблеми нямам, изобщо всички уж добри условия са налице..не че нещо не може да се обърка в следващия месец и половина де Confused

# 505
  • Мнения: X
Препоръчвам ти д-р Дончева от ТК. Тя ми беше бек-ъп, понеже Киров в края на юли обикновено е в отпуск. В Майчин дом... не знам, аз не бих отишла там за VBAC.

# 506
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мале! Абе какви са тия глупости, че таза ти бил твърде голям?!  ooooh! ooooh! ooooh! Потресаващо е какви щуротии измислят и да манипулират майките. Sad Confused

Ако Киров и Нашар не могат да те поемат винаги можеш да отидеш без избор на екип, когато раждането започне и понапредне!  Peace Струва си да опиташ. Дори да направят секцио при вече започнало раждане, това е много по-добре за бебето, отколкото ако се направи секцио без да е стартирало раждането. Не се отчайвай!  Hug

# 507
  • София
  • Мнения: 169
Знам, че е по-добре за бебето, и аз искам поне да започне раждане и ако ще тогава да ме срежат...Уфф сложна работа...Малко ме е страх без избор на екип просто да отида, сигурно веднага ще решат да ме режат и кой знае как ще се държат...

Lexie, може ли контакт за д-р Дончева? Ти ми беше казала мнението ти за Майчин дом, но за д-р Нашар съм чувала много хубави неща, а и е леля на моя приятелка и уж ще има по-лично отношение към мен. Тя не ми отказа, каза че е имала такива раждания, но иска да се видим в 9ти месец и да преценим. Доста хора ми я препоръчаха, дори на отворените врати в Майчин дом, главната акушерка каза, че ако ще пробвам с някой, това да е Нашар...
Ехх този Киров, как ще се падне, точно като ми трябва да е отпуска..
И за друг лекар ми казаха д-р Диков, той сега е завеждащ някакво отделение в Тина Киркова пак, моя позната е родила VBAC при него преди година и е доволна. Някой друг има ли мнение за него newsm78 С него не съм говорила, мисля направо в 9ти месец да си запазя час, той поне преглежда и в една частна клиника, и мога направо там на спокойствие да отида и да говоря с него Simple Smile

# 508
  • Мнения: X
088 877 6944 е телефонът на Дончева.

# 509
  • София
  • Мнения: 169
Мерси, Lexie, ще й звънна другата седмица като не съм на работа вече, и евентуално да се видя и с нея Hug

Общи условия

Активация на акаунт