Напълняване и антидепресанти, как да се отслабне

  • 22 915
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!
От 4 години вземам антидепресанти /Анафранил/, непосредствено след раждането на детето ми.
От тогава качих страшно много килограми, само веднъж почти само с гладуване, успях да сваля              12 килограма, паралелно с пиенето на антидепресант, но после като започнах да се храня нормално качих двойно и от 72 вече съм 92 кг., което страшно ме тревожи  и подтиска.  Апетитът ми е доста засилен, особено към сладкото, така че не мога да твърдя, че не ям пък дебелея, напротив. А според доктора трябва поне до края на тази година да пия задължително хапчетата, защото опитвах няколко пъти на своя глава да ги спирам, точно заради пълнеенето и ефектът Praynig беше ужасен за психиката ми.  Praynig
Моля за съвет как да отслабна поне малко, въпреки хапчетата или това ще стане само, като ги спра!?

# 1
  • Мнения: 216
О, страшно съжалявам, майка ми с години беше на тоя Анафранил + Ривотрил, и тя ужасно напълня от тях, а имаше такава хубава фигура. Само недей да ги спираш пак на своя глава, само може да стане от лошо по-лошо.
Знам, че е трудно и апетитът ти е засилен, но си постви за цел да ядеш само в определените за това часове, а за хапване между храненията се изкушавай с плод, а не с Туикс или нещо от тоя род. Също помага и чай с мед (студен) в жегите. Много засища. Само не гладувай, опитай с малки и постепенни промени. Не се опитвай с глад да свалиш 10, а постепенно ки два да свалиш за месец (което е оптимално) им се радвай и не се отказвай. Най-важното е да не посягаш всеки ден към сладкото като антидепресант.
Успех и продължавай да пишеш как върви, само не разчитай на драстични мерки.

# 2
  • София
  • Мнения: 336
 Hug  bouquet
Имам близък, който имаше същия проблем. След спирането на хапчетата всичко се нормализира.
Напълно подкрепям Flip Flop Fantasy, но само искам да попитам - лекуващият те доктор няма ли план/стратегия за спиране на хапчетата и не-медикаментозна терапия? 4 години ми се струват адски много време....

# 3
  • Мнения: 7
Здравейте !
От близо 1 година пия антидепресанти Оланзапин  и качих ужасно много килограми . Когато ги започнах бях 40 кг. , сега сам 59 кг . Искам да попитам възможно ли е да отслабна докато ги пия , или те ме издуват изкуствено и каквито и диети да прилагам да са без ефект ? Знам че когато ги спра ще си сваля излишните килограми , но тъй като психиатърката ми каза , че ще ги пия поне още две години , не ми се мисли колко килограма ще стана . Моля ви някой ако е успял да отслабне докато е пил антидепресанти със страничен ефект напълняване , нека сподели

# 4
  • Мнения: 1
аз напълнях с 35 кг,спрях си сама антидепресанта и съм в ада.пих 2 години ПАРОХАТ

# 5
  • SA
  • Мнения: 3 196
Момичета, голяма част от антидепресантите предизвикват инсулинова резистентност и нарушен глюкозен метаболизьм. С това се свьрзва и значителното напьлняване при част от хората, които ги приемат. Единственото решение на проблема е нисковьглехидратно хранене, поне докато се приема антидепресанта.

# 6
  • Мнения: 774
Момичета, голяма част от антидепресантите предизвикват инсулинова резистентност и нарушен глюкозен метаболизьм. С това се свьрзва и значителното напьлняване при част от хората, които ги приемат. Единственото решение на проблема е нисковьглехидратно хранене, поне докато се приема антидепресанта.
Според мен ще им е изключително трудно да се хранят нисковъглехидратно и ще им действа зле на психиката.. Confused
Лекуващите лекари би трабвало да предпоръчат диета от около 1200ккал за жените от 55% въглехидрати, 25-30% протеин и 10-25% мазнини. Така е в чужбина.

# 7
  • Мнения: 54
Някой успя ли да отслабне с диета ! Пия АД и съм качила 4 кг,

# 8
  • Мнения: 4 406
Тц, не помага нисковъглехидратното, поне на мен.
Аз почнах АД преди година и още преди това си бях на ВМ НВХ, спортувах и то интензивни тренировки и пак си качих 7 кила.
Сега, като спрях АД, чакам да вземат изведнъж да спаднат тези кила Laughing

# 9
  • Мнения: 8 163
А намаляване на дневния калориен прием не помага ли?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 037
Моя близка качи 16 кг., при положение, че при изписването на антидепресанта изрично беше поставила пред лекаря условието да е максимално пречистен и да няма този ефект. Спря го сама, след като опита какви ли не режими на хранене, но просто като че ли тялото й се наливаше, колкото и малко и диетично да се храни. Сега продължава да се бори с килограмите, но безуспешно, смята че се е получил някакъв хормонален дисбаланс.

Ще ви следя!

# 11
  • Мнения: 8 163
Страшно. Уж да поправят едно, а разбишкват всичко друго...

Има алтернативна терапия - мегавитаминозна. Доколкото разбирам, в БГ този метод все още не се прилага, за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт