Консервиране на детски храни

  • 3 969
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте,
Предстой ни почивка на морето и искам да взема с нас домашно приготвена храна (бебчо свикна с дом.храна и се мръщи на готовите пюрета). Досега съм съхранявала дом.пюрета във фризара с формички за лед и не съм много на ясно с консервирането. Прочетох няколко теми тук и реших да приготвя по-гъсти крем-супички да ги сложа в бурканчета и да ги варя 10-15 мин. за да се заварят капачките. Въпросите ми са 2
Първо-в супите да сложа ли застройка от яйце и кисело мляко (както правя в къщи като му готвя на бебо) или да не слагам ако ще се развали с консервирането?
Второ-мога ли да консервирам по този начин примерно попара,кус-кус със сирене (да си ги приготвя както обичайно, да ги сложа в бурканчета и да ги варя 10 мин.? Ще сме в хотел без кухненско обзавеждане и особено за закуска се чудя какво да му давам да си хапва newsm78. На хотелската храна не се доверявам за хранене на бебе. У дома редуваме-попара,кус-кус,качамак и подобни, но там нямам условия за приготвяне,за следобедна закуска ще му взема каши.
Ще съм ви много благодарна да споделите опита си с мен  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 484
Не може ли да попиташ в хотела, дали не можеш да им ползваш кухнята за кратко? Друго като съвет , вземи си с багажа преносимо котлонче (само с една плоча)  имаше ги преди , така ще приготвяш прясна храна всеки ден. иначе една кола с буркани трябва да носиш

# 2
  • Мнения: 72
Много ме съмнява да ме пуснат в кухнята-той е от този тип хотели с ол инклузив и редовно наблюдават дали някой случайно няма да изнесе нещо от ресторанта, пък какво остава да ме пуснат вътре в кухнята. Отделно имаме и кака на 4 год. и въобще няма да имам физическата възможност да готвя, баща им ще стане на разноглед ако е сам с тях  Laughing

# 3
  • Мнения: 5 719
Според мен в супите е по-добре да я няма обичайната застройка с яйце. А за другото не виждам проблем, аз също вече приготвих на мъника пюрета и ги варих за капачка,сега само го чакат да навърши 4 месеца  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 27 524
аз също вече приготвих на мъника пюрета и ги варих за капачка,сега само го чакат да навърши 4 месеца  Simple Smile

4 месеца е много рано за захранване. 5 и 1/2 е редно да се изчака, а най-добре 6  Peace

# 5
  • Мнения: 5 719
Ние сме само на АМ и нашата педиатърка каза,че е много по-добре детето да яде храна,съдържаща витамини,отколкото химия. А също така знам,че бебета на АМ се захранвали по-рано,от кърмените, но не съм се замисляла защо.

# 6
  • Мнения: 27 524
АМ не е химия, а много добър, пълноценен и полезен заместител на храната. Ако беше ужасна химия, то нямаше да се дава изобщо на бебетата.
Въпросът относно витамините в храната в наши дни е доста спорен.
Но важното е едно - че организмът на бебето на 4 месеца не е готов да приема храна, различна от млякото. Била тя с витамини или не.
И това, че бебета на АМ се захранват по-рано изобщо, ама изобщо не е вярно  Peace Както на кърма, така и с АМ - до края на 6-ти месец е мляко. Или хайде, за нетърпеливите и незнайно защо бързащите - нека да е до навършването на 5 месеца. Но не и 4  Stop

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Или хайде, за нетърпеливите и незнайно защо бързащите - нека да е до навършването на 5 месеца. Но не и 4  Stop

Подкрепям постовете на Блонди.

И малко спам, но може да е полезно за още някой:
Само да споделя нещо по повод времето за захранване: аз в момента кърмя бебето си, според неговата педиатърка трябвало да я захраня в края на 5-ти месец, а не в края на 6-ти, както съм решила аз, защото сега се оформяли вкусовите рецептори и като я захраня по-късно, после все щяла да търси вкуса на кърмата, да не иска друго и т.н. Смятам да направя каквото аз си знам, но да питам чували ли сте за подобни доводи?


# 8
  • Мнения: 1 661


И малко спам, но може да е полезно за още някой:
Само да споделя нещо по повод времето за захранване: аз в момента кърмя бебето си, според неговата педиатърка трябвало да я захраня в края на 5-ти месец, а не в края на 6-ти, както съм решила аз, защото сега се оформяли вкусовите рецептори и като я захраня по-късно, после все щяла да търси вкуса на кърмата, да не иска друго и т.н. Смятам да направя каквото аз си знам, но да питам чували ли сте за подобни доводи?



Мон, и аз размишлявам над същото нещо. newsm78

# 9
  • Мнения: 753
Отностно консервирането на храната.
Купих си бурканчета с капачки, може и по-голям, среден размер, зависи колко изяжда на едно хранене.
Сварявам яденето, както го правя обичайно, и още докато е топло и пасирано го слагам в буркана, почти до горе, остават около 2 пръста от винта, завинтвам и го обръщам обратно.Капачката хлътва, което е показател, че се е вакумирало от топлината и яденето е готово!!!!Ако го напълните до горе може и да не хлътне добре капачката.
Яйце не съм слагала, но слагах АМ, домати  и т.н. неща, които уж са нетрайни, но проблем с прокисване съм нямала. Цялото море си изкарахме на бурканчета, взех си уреда за затопляне, топля в него и давам!!!!Супи, ядене, дори и кремчета бях направила - домашното си е друго.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 179
Здравейте, дъщеря ми е на 10 месеца, до този момент аз й правех пюрета и каши, не съм купувала готови. Скоро обаче мисля да се връщам на работа и ще я гледат баби и дядовци по график, които също работят и не мога да ангажирам с готвене, а не ми се иска да я записвам на кухня. Дайте идеи за консервиране на храната. Ако я слагам във фризер хубава ли е след като се размрази?
кака Сиси, след като се вакуумира и хлътне капачката необходимо ли е да се изваряват допълнително бурканчетата?

# 11
  • София
  • Мнения: 923
и аз готвя сипвам в буркани, обръщам ги наопаки и ги прибирам във фризера, след размразяване вкуса на храна е същия какъвто е и в пресния си вариянт  Peace домашните сладка така се правят, горещи се сипват и се обръщат да се вакуумират, стоят цяла зима на стайна температура в мазето например, не сме имали развалени сладка... така правя и плодови пюрета, варя плодовете на пара и до като още са горещи пасирам сипвам в буркани и обръщам, могат така да стоят до 3-4дни в хладилник, но обикновено правя по 2-3-бурканчета, знам че плодовете като стоят много време в хладилник им "изчезват" витамините  Peace

п.с. можеш да си изчислиш колко бурканчета ще ти трябват и да си направиш точна бройка, ние като ходихме на море си носех купени пюрета, даже си върнахме 3-4  Peace

Общи условия

Активация на акаунт