В очакване на първи клас! - 4

  • 41 820
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 265
Момичета, какво е туй чудо - мушама за рисуване? newsm78 И откъде да я придобия и престилка за художници, като да е удобна, без връзки... Намерих такива в онлайн магазини, ама са много малки...

провери какъв р-р ще трябва, купи едно парче мушама и си отрежи според размера. за другите худ. неща - има професионален магазин в боила. ама е доста скъп, имай го предвид
Hug

# 661
  • Мнения: 11 674
Чести рожден ден на рождениците!   bouquet

Извинявам се за късното включване, определено тези седмици не ми достига времето.
Благодаря на всички за мненията. Благодаря и на Manzhelka, която ми прати на лични нейното слово. Прекрасно и много лично  Hug  Позволих си да си "заема" от нея  завършващото обръщение към големите ученици.

Това е, което се получи накрая.
Скрит текст:
Мили първокласници, това е вашият незабравим ден!
Празник, в които за първи път прекрачвате прага на непознатото за вас училище, готови за знания и подвизи, втурвайки се да откриете своя чин, своето букварче, да огреете с вашите усмивки класната стая. Намерете своите най-добри и предани приятели - книжките, те ще са вашите съветници и спътници. Аз зная,че вашите учители ви обичат, затова без никакво съмнение подайте им с вяра, доверие и смелост своите мънички детски ръчички и те ще ви поведат уверено по пътя на науките, мъдростта и знанието.
Мили първокласници, пожелавам ви щастливо детство, успехи в учението, много здраве, воля и упоритост, а там, където волята и упоритостта не ви достигат - и малко късмет.
На по-големите ученици пожелавам успешна година и бележници пълни с шестици.

Честит първи учебен ден
На добър час!

# 662
  • Мнения: 417
Поздравления за рожденниците и от нас! Пораснаха си децата! Wink

Аз абсолютно нищо не съм подготвяла и купувала и е крайно време да започна  Crazy
Събрала съм информация кое къде и имам идея от къде какво да взема. Благодаря на всички, които споделят и така правят избора ми по-лесен   bouquet
И мен ме затруднява въпросът със престилката за рисуване и ако не намеря, ще се занеса на шивачката да направи от мушама. Тъкмо ще избера разцветката. Ще я направи тип домакинска, без ръкави, че е много топло им ставало на децата с тези, които се обличат.

Друго, което търся и моля някой ако е виждал да сподели - етикети за дрехи, които се лепят с ютията и нещо за надписване, което не пуска при пране и не се изпира.

Благодаря отново!   bouquet

# 663
  • София
  • Мнения: 1 531

Друго, което търся и моля някой ако е виждал да сподели - етикети за дрехи, които се лепят с ютията и нещо за надписване, което не пуска при пране и не се изпира.

Благодаря отново!   bouquet

Вчера купих от Кауфланд - има го в 2 варианта - 24 етикета за името на детето с фулмастер или дълга лента, която се реже, пак с фулмастер към нея за надписване. Намират се при конците, иглите и др. такива неща.

Всичко друго е купено. Даже и екипа по физическо благодарение на коментарите в темата. Белите фланелки купих от новия спортен магазин -Декатлон, а белите чорапи - от бамбуковите от Била.

# 664
  • Мнения: 5 940
Руми, много хубаво се е получило.
Аз сигурно няма много добре да чуя приветствията, защото ще съм с двамата /благодарности за поздравите към дребчо/ и ще трябва да озаптявам нечие нетърпение към подобни мероприятия. Дано мъжа ми си вземе отпуска...

# 665
  • Мнения: 5 178
Успях с белите чорапи тип терлик, взех ги от един бебешки магазин Simple Smile явно не са вървели там  Mr. Green

# 666
  • софия
  • Мнения: 25 459
Днес без да искам купих и мушама за постилане. Най-накрая намерих прозрачна. Няма картинки, цветове и т.н. Прозрачен, плътен найлон.
Снимаха я. Направихме една пломба, в сряда - другата. И сме подготвени. Остана само тренажора за писане и явно ще го поръчаме през нет-а. Навсякъде, където питам ме гледат с интерес Mr. Green

От днес вече сме на въртележката. Започват опреснителните часове по английски. От миналата седмица започна и айкидото, но за момента часовете съвпадат с английския и изчаквам да се наместят.

# 667
  • София
  • Мнения: 5 079
Доника, да ти е живо и здраво порасналото момче, да те изненадва приятно всеки ден, да постига повече, от очакванията ти, да е щастлив, весел, успешен и само шестици да носи.  bouquet

rummi_pl, и аз ще чета приветствие Crazy, нахендриха ме и мен.. Laughing
Нямам готов вариант, предполагам, че ще ми отнеме час, преди да заспя, да го съчиня.

Родителската ни беше пред-празнично, събраха ни 30 лв за помагалата, почти нищо не се уточни в подробностите, които исках, грам, ама грам не се вълнуват тези хора, че изпращат първолаци.. Rolling Eyes Всички бързаха да тръгват Shocked, много малко неща успях да попитам, но в общи линии е следното:
Ще са 16 деца в клас, точно толкова и на занималня. М/у часовете и занималнята ще имат време да си отидат у дома, за обяд (това, надявам се, докато се уреди въпросът с кетъринга... да се надяваме, че ще се уреди, като гледам "заинтересоваността".) По физическо искат само чист екип, базата им е хубава, имат си съблекални и ще се обличат преди часовете. Раницата ще им седи в шкафче, от понеделник до петък, добре, че не се изхвърлих с много скъпа.
Учебниците ще им дават на 16-ти, от 10ч ни искат в училище, "красиви". Sunglasses Купих му риза, вратовръзка и дънки, небрежно-елегантен мисля да го раздава.
Въпросът с дрехите не ме обременява, дрехи им купувам непрекъснато. И играчки. Embarassed
За сметка на това, от канцеларията не съм купила почти нищо (добре, че нямат специални изисквания, нито мушами, нито цветово-съответстващи си подвързии, г-жата иска само да са с прозрачни подвързии и етикет, нещата).
Както се "похвалих" ще чета приветствие, друга майка ще донесе питка, още една - мед. Пари за подаръчета и каквито и да е активности не им се даваха, на колегите родители. ooooh!
Раздадоха стихчета, на всяко дете по куплетче, всички ще участват на първия учебен ден.
Нашето се научи още в петък и сега само го декламира, Г-нът. Дано не си глътне граматиката на самия ден.
От утре до края на седмицата баба му ще го води на репетиции в у-щето, от 10ч. Grinning
За вълнуване, вълнува се, ние като че ли повече (се притесняваме). Дано си намери мястото и всичко е наред.
Учителката му е просто СТРАХОТНА, е няма такъв човек.. С много опит, много усмихната, много сърдечна. Раздаде ни за спомен "Съвети как да бъдем по - добри", на всеки родител, листовки как да бъдем в помощ на децата си (от рода да не правим нещата вместо детето, по - важното е да се опитва то, и да прави всичко с желание и т.н.) Залепих си ги на хладилника.

Бюро не мога да измисля/харесам и това ми е голям дерт. Отделно ремонта на стаята се очертава след 16-ти, по ЗВГ. Twisted Evil

# 668
  • Мнения: 22
Ние почти сме готови за училище. трябва само бележките от личната лекарка да взема и да го снимам за всеки случай, може да им искат за лична карта.

# 669
  • Мнения: 17 987
Провери ли са ни очите на таблото на джипито. Объркала е една цифричка на най- долния ред, под чертата. Дали е притеснително? Да я водя ли на очен?

# 670
  • Мнения: 417
Провери ли са ни очите на таблото на джипито. Объркала е една цифричка на най- долния ред, под чертата. Дали е притеснително? Да я водя ли на очен?

Според мен джипито е с много опит и би трябвало веднага да реши дали има нужда от очен. Не се притеснявай, след като не ви е насочила още при прегледа.  Ако решиш може след време да отидете, като междувременно наблюдаваш детето.  Peace

renni79 , благодаря, че сподели за етикетите. Още днес ще отида до Кауфланд.

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
В Джъмбо имаше престилки, вчера ги гледах мисля че бяха 4-5лв.

# 672
  • Мнения: X
Привет, момичета!
Изпуснала съм доста темички гледам.
Ние сме почти готови. Всички дребошлъци сме ги взели, останаха ми тетрадките с белите листа.
Не можах да намеря в Метро и Джъмбо, ще питам по книжарниците.
Някой питаше за мушама и престилка- днес взех от Джъмбо.
Не е точно мушама, а подложка, ма каквото такова!
Нашите тетрадки ги искат с бяла хартия и найлонова подвързия. Тъй като не намерих бяла хартия купих най- обикновени тапети и ще ползвам бялата страна. Пък! Laughing

Момичета, срещали ли сте някъде бели ризки с къс ръкав за момичета.
Нямам представа къде да търся. Crazy

Честито на рождениците! Много усмивки и само шестици!  bouquet


# 673
  • Мнения: 387
Момичета, срещали ли сте някъде бели ризки с къс ръкав за момичета.
Нямам представа къде да търся. Crazy


А, ето още един със същите терзания като моите  Crazy Аз лично навъртях сериозен километраж в събота и ... няма ризи за момичета размер 128. Търсенето продължава  Peace Нашата риза трябва да е бяла, без картинки, шарки и пр. неща, защото ще бъде обличана със сукман.

# 674
  • Мнения: 46
Нашите тетрадки ги искат с бяла хартия и найлонова подвързия. Тъй като не намерих бяла хартия купих най- обикновени тапети и ще ползвам бялата страна. Пък! Laughing


Тапета няма ли да тежи много? Аз бих опитала с опаковъчна хартия - от опаковата страна или с листа от тетрадка А4 - бели.

Общи условия

Активация на акаунт