Лято вече не остана,някои от мамите от ИБ предяслена треска ги обхвана-тема 9

  • 20 703
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
само ние ли спиме на тъмно  newsm78

И ние  Mr. Green. Само докато кърмех светеше лампата в коридора - има- няма 5 мес.

# 721
  • Мнения: X
И ние сме на тъмно  Mr. Green
Ох, сладки звуци са това  Heart Eyes Анди оня ден на два пъти плесна с ръчички и каза "блаво"  Heart Eyes ама то това му, друго не знае, само мама и баба и то не съм сигурна колко са по предназначение  Joy

# 722
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Меци - и аз имах  лампичка от единия лев, тя се включваше в контакт и се щраква копче, изгърмя на първото щракване  Mr. Green

ммм мойта държи вече 10 месеца Mr. Green Mr. Green

Сигме то и ние можем да спим на съвсем тъмно, ама като онуй ревне към 3 сутринта и аз не знам на кой свят съм, пък тряя му дам биба и при тва да му уцеля устата, не ухото, да ти кажа, трябва си лампа Mr. Green

# 723
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Вавче, дано бързо мине изгореното на Калина  Heart Eyes

Ренденце, много благодаря за контактите  Hug Понеделник ще си нося един върнат болничен от НОИ (последният, за който нямах грам притеснение, за разлика от изплатените вече 2  Laughing), та ще си изпросим и направление.

Разгледах аз албума - страхотни мръвки си имате  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Ей сега ще кача и няколко снимки на мойта мома - да видите каква е бузана  Laughing

# 724
  • Мнения: 2 357
Изтървах ви Sad Записвам се за сега   bouquet

# 725
  • Мнения: 2 843
Ау, Аничка, и ние те изтървахме, ей  Mr. Green Гуш  Hug Как сте?
Куч, много ми е мило да пишеш тук  Hug След малко ще видя твоята бузанка  Heart Eyes
Вави, не слагам кърма, утре ще се постарая повече и ще ги смеся добре тиквата и картофа. Обаче днес не е акала, това е необичайно за нея  Thinking Браво на Пуканката бърборана, ние освен гърлесто гукане и писъци нищо не казваме  Mr. Green
Бени, аз се притеснявам вече за нея, хич я няма, много мами още също ги няма  Crazy
П.П. Днес умряхме от студ, егати времето, тц..

# 726
  • Мнения: 39 467
а бе да питам- от събота трябва да въведа оризовата каша за вечеря. купих милупа, ама нищо не разбрах как се прави  ooooh!
айде сега като за идиот да ми обясните  hahaha

# 727
  • София
  • Мнения: 23 175
слагаш във вода и чакаш да стане на каша.
ама защо за вечеря  newsm78
аз давам каша следобяд, вечер пие мляко.

# 728
  • Мнения: 39 467
ама в шишето или с лъжица  newsm78

нашето последно ядене е в 5 часа, така че си ни е за вечеря.

# 729
  • София
  • Мнения: 23 175
много рано 5 часа  newsm78
после чак сутринта ли?
и аз давам каша в 5, ама има мляко в 8 и 12 часа.

с лъжица давам аз, нали ще става голям човек, какви шишета  Mr. Green

# 730
  • Мнения: 39 467
да. чак после в 4 през нощта. имаме общо 5 хранения по 160-170 гр. 

ама я по обстойно с кашата. на колко лъжици колко вода се слага. нали на млякото е 30 гр вода-1 лъжица.

# 731
  • Мнения: 1 172
Точно Милупа не съм давала, но винаги съм правила кашата на око (а не по описанието на кутията). И понеже някои стават на бучки - сипвам вода/мляко, добавям известно количество каша и почвам бясно да бъркам с вилица. После добавям още каша, докато ми хареса консистенцията. Имай предвид само, че след като поседи малко, се сгъстява и може да се наложи доливане на вода/мляко.

# 732
  • Мнения: 520
Аз я правех така:
в купичка сипвам вода ( около 150 - 160 гр ) и след това добавям 2 - 3 с.л. от кашата и гледам да не е мн течна, но и да не е мн гъста.  Като направиш няколко пъти ще си намериш твоята - нейната гъстота. Ако си въвела някой плод може да добавиш ( аз така я сгъстявах понякога ). Водата никога не съм я топлила, само на стайна Т. Нз обаче как стои въпроса с добавянето на АМ. Нека някоя мама, която е правила така да каже.

# 733
  • София
  • Мнения: 23 175
аз на хип ползвам, там е на 50мл една лъжица, ползвам лъжицата от ам.
но и аз на око бъркам, че човека предпочита по-гъстите работи.
пък и аз слагам плодово пюре в кашата, та съвсем едно към гьотере е пропорцията  Rolling Eyes

# 734
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
аз пък каша не съм давала, така че само ще ви чета Mr. Green най-близкото до каша са били бисквити размекнати във вода, ама и тях спрях да давам откак ядем на кухня .. иначе нашия дневен порцион е доста странен понеже като цяло имаме 5 хранения, обаче Ема ги яде разделно Mr. Green в смисъл, че сутрин между 4 и 5:30ч. яде около 50мл. АМ, после в 8:00ч. яде още 90мл. АМ, след това в 11:00 яде 140мл. АМ, на обяд /в 14:00ч./ яде супата или манджата от кухнята с 1 филийка хляб без корите, в 17:00ч. ядем десерта от кухнята + 30мл. АМ, за вечеря, което е околи 21:00-21:30ч. яде 110мл. АМ + 1 филийка хляб без корите със сиренце или кисело мляко .. оня ден понеже вечеряхме яйца печени на плоча, Ема и тя яде от тях и беше много доволна Mr. Green обаче това е в добрите дни, за лошите няма да ви разказвам Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт