Котка и балконът?

  • 5 354
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 520
Ето като му дойдат на гости пернати приятели и ловния инстинкт се появява





или тук - дели ги едно стъкло

# 16
  • Мнения: 60
Само нашата котка ли не се впечатлява от летящи обекти , то вярно че тя май се има за куче ама  newsm78.

Ето ги и нашите куче и котка която се има за куче





Последна редакция: пт, 23 авг 2013, 14:30 от Ina_design

# 17
  • София
  • Мнения: 295
Ние така с мъжа ми бяхме оставили прозореца на спалнята изцяло отворен и минута невнимание и едната ни котка е паднала/скочила и то на оживен булевард в София. Нямаше я два дни, изкара ни акъла, но накрая я открихме, слава богу. Беше с два счупени зъба и разбита муцуна. Бързо се оправи, но това е все пак от четвъртия етаж, така че и аз като другите бих те посъветвала да обезопасиш. Освен това ако ще слагаш мрежа, гледай да е от по-дебелите, защото тънките мрежи нашата ги къса и пак излиза.  Peace

А и наистина забравят, както е казала Alechka. Един-два дни се пази от прозореца и след това веднага беше готова да си вре любопитната човка навсякъде.  Mr. Green

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На наш приятел който живееше на 11етаж, котката му имаше същия навик. Веднъж станало течение и някаква вратата се блъснала, тя се стреснала и паднала долу. Не оцеля животното. Ако има начин да обезопасиш, ти препоръчвам да го направиш. То и аз до сега не съм си чупила крака, ама нищо се не знае.  Laughing Така, че нека това не те успокоява, че втори опит няма да може да има животното.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 752
Живеем на 4 етаж,много добре си познаваше балкона ,но една вечер какво е направил,само чухме нещо като удар,явно се е опитвал да се захване,спогледахме се и изкочихме да го търсим. Беше паднал долу,най-вероятно една от тръбите на долните балкони беше омекотила част от ударът в земята. Размина се само с натъртване на пикочния мехур и уплах,но същия ден имаше още 3 котки в клиниката също паднали от балконите,едната от 2-рия етаж,за съжаление нещата при тях не завършиха така благопрятно както при нас. Предполагаме,че тогава някой прилеп го е подлъгал и не е внимавал.
Котките са добри балансьори,но ловният инстинк е по-силен и видят ли нещо хвъркато искат да го хванат и не мислят дали са на  балкон или на земята.

# 20
  • Мнения: 1 047
Ако наистина обичаш животинчето  - обезопасявай терасата. Казвам го от горчив опит.

# 21
  • Мнения: 701
Продават специални мрежи за конки. Поставят се лесно. В България ги продават също - но са по-скъпи. Могат да се купят и от чужди сайтове с доставка.

Достатъчно е веднъж да се изплаши от нещо и да падне. Аз не бих го оставила така. Изключително е тежко да загубиш любимец, още повече ако знаеш, че ти си виновен. Аз сложих такива мрежи и на прозорците, с които проветрявам. Сега си ги държа отворени без изобщо да се притеснявам, а котето ми е много доволно. Лежи си на перваза и си гледа навън какво става.

# 22
  • Мнения: 14 352
На брат ми котето буквално се хвърли през прозореца, през затворен мухарник от седмия етаж и не оцеля... Никога не знаеш какво и колко ще му провокира вниманието и инстинктите. Сега си сложиха едни връзки на мухарниците и освен да ги затварят ги и завръзват, за да си опазят новото коте. Имат коткарници вместо мухарници  Laughing

# 23
  • Мнения: 187
И моят кот така от време на време се разхождаше по парапета. Резултатът беше падане от 7ми етаж и задната част на кот на пастет. След няколко операции, много пари и безсънни нощи се оправи. След този случай никакво излизане. Сложихме комарници, но дори и с тях не е сигурно и държим отворено само като има някой вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт