Набират ми палците...

  • 22 517
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 182
 Да ви кажа аз как се справих с набиращи палци на краката - първо се мъчих няколко месеча с компреси от итиол и други подобни мазила, но без резултат, после като вече не издържах на болките отидох на хирург, направиха ми операцията и уж вече там нямаше да мирасте нищо, но уви след няма и месец пак беше се забил нокътя и беше набрал. Казаха ми за много добра педикюристка /в Пловдив/ и така отидох на медицински педикюр. Ходила съм около година по един път на две-три седмици и полека лека проблема ми отшумя. Сега вече 2 години от тогава нямам проблеми да си режа сама ноктите и не ме набират.
 Така, че който има подобен проблем да си намери добър педикюрист, защото хирургическата намеса не решава проблема, а и много по-болезнена от педикюра.

# 16
Благодаря за съветите момичета,и аз пробвах какво ли не-с ихтиол,мас от див заек,алое,реванол,но уви нищо не помогна,а пръста ми е много зле-до толкова,4е гнойта сама тече и става все пове4е и тече и кръв,и ми се е подул целия пръст,а много ме е страх да отида на хирург.Ще пробвам с вашите лекове и дано помогне,но маи преди това трябва да се опитам да изрежа нокъта.Сега почна да набира и другия и вече не мога да ходя. Cry   Praynig

# 17
  • Мнения: 7 837
Аз имам операция и на двата палеца на краката още в тинейджърска възраст. При мен проблема се появи от народните танци и цървулите.
Мъчех се скомпреси близо година. Ихтиол, калиев перманганат, Вишневски - нищо не помогна.
Имаше моменти, в които едва ходех. След операцията нямам никакви проблеми.

# 18
  • Мнения: 1 237
И аз имах този проблем още от детските си години.Пробвала съм какво ли не - от ихтиол до" бабини" рецепти за превързване с листа от крем или живовляк.Резултата беше ,че на 14-15 г. се подложих на операция,въпреки страха.Осаза се,че не е кой знае какво.Проблема се реши за известно време,но после пак се появи на няколко пъти.Сега от няколко години не се е обаждал,и дано е все така,че знам колко е неприятно и колко боли.При мен се появяваше ,когато носех затворени обувки,а лятото изчезваше.Само да вметна,че сестра ми също се подложи на операция,май малко след като роди. smile3507

# 19
  • Мнения: 215
Имам 6 такива операции. Първите 2 бяха безсмислени, защото ми извадиха целите нокътни плочки /за палците на краката става дума/ и съответно те, още с израстването, пак се врязаха в палците.
Следващите 4 пъти не ми вадиха ноктите, а само ми ги оперираха отстрани, като ми отстраниха живеца и сега ноктите са по- тесни и растат нагоре, не настрани. Оттогава наистина нямам никакви проблеми- 12-13 години вече.

# 20
  • Мнения: 13
Привет,

Моля дайте координати на добра педикюристка в Пловдив - другия вариант с операцията доста ме плаши ....

Благодаря Ви, предварително!

# 21
  • Мнения: 182
Телефона на единия салон където работи е 622584. Други координати за съжаление нямам. Тя се казва Лили. Като се обаш в салона питай коя смяна е и ако в момента я няма звънни когато ти кажат, че е на работа, защото часовете си ги записва тя лично. Ако си от Пловдив това е салона, който се намира срещу Ректората на ПУ, от другата страна на булеварда, той си е от едно време там, на ТПК Леда. Иначе жената работи и в още един салон, намира се някъде до РДВР Пловдив, но там й нямам телефона. Дано съм била полезна.

# 22
  • Мнения: 344
След раждането отидох на педикюр точно при Лилито, при която ходя от години. След това започнаха големите проблеми забраха ми пръстите, но най-вече палеца. Досега си мислих, че е от лоша дезинфекция на инстурментите и не го свързвах с раждането. Мъчих се с горепосочените методи, но се оправях за един два дни и после пак набираше. В крайна сметка отидох на хирург при мой приятел, който ми се накара че съм търпяла толкова време. Моят съвет е да отидеш, защото така няма да ти мине, само ще се мъчиш и накрая ще бъдеш принудена. Прави се с местна упойка, не боли. После първата нощ боли като ти мине упойката, ще пиеш течен аналгин, не е страшно. До 3-4 дни напълно ти минава.

# 23
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
В момента и аз се боря с този проблем . Гнойта се изтегли на повърхността на палеца ми и е около нокътя, но не пробива. С медена питка се церих, но ... не пробива. Ако взема да пробия сама гнойната торбичка!?! и да се свърши, че аман вече. И съм танцувала 10 години народни танци, и родих и отгледах 6 годишен юнак, но това нещо за първи път ми се случи точно по това време миналата година. Тогава се оправих с медена питка, но сега що не ще да пробие и да се изчисти тази гадост? newsm78

# 24
  • Мнения: 174
От години имам подобни проблеми. Мине не мине и ми се забие нокота на палица на крака. До операция никога не съм го докарвала, но иначе какво не съм си мазала. Напоследък си реших проблема много ефективно. Подариха ми комплект за маникюр от някаква оферта на Ейвън. Представлява машинка на батерии с различни нактайници за пилене на нокти и чистене на кожички. За маникюр според мен не става, но за проблема с палците е перфектно, нопе рпи мен. Установих, че ноктите се забиват, защото краи тях и под хях се образуват мъртви кожи, които стесняват страшно много мястото за сомия нокът. С този уред изчиствам всичко около нокъта, което може да се махне и след това изпилвам и самия нокът, той си ляга на освободеното място и заблавям за проблема. При мен действа, но не знам дали е универсална рецепта. Пробвайте и кажете има ли ефект и при вас - ще ми е интирисно.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След раждането отидох на педикюр точно при Лилито, при която ходя от години. След това започнаха големите проблеми забраха ми пръстите, но най-вече палеца. Досега си мислих, че е от лоша дезинфекция на инстурментите и не го свързвах с раждането. Мъчих се с горепосочените методи, но се оправях за един два дни и после пак набираше.
Това е индивидуално. В повечето случаи педикюрът помага, но може и да се усложни проблема. Зависи от педикюристката, от самия нокът, от хигиената (ако правиш ежедневни промивки с дезинфектант е по-малко вероятно да забере). При всички случай е по-лекият вариант и си заслужава да се пробва. Защото за много хора точно това е решението, след няколко операции.

В момента и аз се боря с този проблем . Гнойта се изтегли на повърхността на палеца ми и е около нокътя, но не пробива.
Един хирург-ортопед ми обясни, че това не е гной (но аз и до ден днешен се съмнявам, щото и на мен ми прилича на гной newsm78).

# 26
  • Мнения: 544
От години имам подобни проблеми. Мине не мине и ми се забие нокота на палица на крака. До операция никога не съм го докарвала, но иначе какво не съм си мазала. Напоследък си реших проблема много ефективно. Подариха ми комплект за маникюр от някаква оферта на Ейвън. Представлява машинка на батерии с различни нактайници за пилене на нокти и чистене на кожички. За маникюр според мен не става, но за проблема с палците е перфектно, нопе рпи мен. Установих, че ноктите се забиват, защото краи тях и под хях се образуват мъртви кожи, които стесняват страшно много мястото за сомия нокът. С този уред изчиствам всичко около нокъта, което може да се махне и след това изпилвам и самия нокът, той си ляга на освободеното място и заблавям за проблема. При мен действа, но не знам дали е универсална рецепта. Пробвайте и кажете има ли ефект и при вас - ще ми е интирисно.


благодаря за идеята!Още снощи като прочетох постинга ти,използвах позабравения си комплект за маникюр и макар,че батериите му бяха доста слаби свърши добра работа!Днес палците ме болят значително по-малко!

# 27
  • Мнения: 88
Zaj4eto,аз се сблъсках с този проблем след като родих големия си син.Личният лекар ми каза че ще се наложи да ме прати на хирург да го цепнат.Помня че ми даде Ихтоил да се мажа,и Калиев Перманганат да си топя вътре палците,обаче нищо...Пръстите ми до такава степен бяха набрали,че започнах да вдигам температура.Отидох на хирург,и той каза че докато не спра да вдигам температура няма да ми цепнат пръстите,изписа антибиотик,и хайде към къщи.Баба ми тогава се отби в къщи,та тя ми каза да направя следното:на 1 супена лъжица мед(боров или акациев)исъвсем мъничко сода,се прибавя брашно дотогава докато се образува тесто.От него си правиш малки питчици,и ги поставяш на болното място(престояват 12 часа на пръста ти,даже желателно е да го правиш вечер,когато краката ти са в покой),вързваш го с бинт.Аз го правих това в продължение на 2 месеца и половина,докато напълно ми се изчистят пръстите от гнойта,и да чукна на дърво повече не ми се е налагало.Надявам се че и при теб ще помогне.

# 28
  • Мнения: 2 309
При мен се прояни същия проблем когато бях 7-8 м и се засили след раждането.Всички пръсти(ръце и крака)ми гноясаха.Направо се шашнах.Едвам ходех #Crazy Обяснявам си го от факта,че напълнях и ноктите ми се врязваха в страни(самата плочка на нокътя)!Наистина след като свалих килцата проблема отшумя...

# 29
  • Мнения: 7 640
свързва се с бременността, з-то спадат сводовете на стъпалата и тежестта на тялото се разпределя по различен начин. Обикновено и старите обувке стават неудобни Confused

Общи условия

Активация на акаунт