Скандинавски филми, поредици, сериали - дайте шанс на грубо говорящите!

  • 111 515
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
И на мен той.

И аз ли нещо пропускам/съм забравила, та не разбрах думите на майката на Сага:
Скрит текст:
"Давността на престъплението ти изтече. Няма от какво да се тревожиш."
Или пак се изгубих в превода  Blush Blush

В imdb не откривам filming locations  Sad
Сградата от "птичия поглед" около 56:45 на полицията в Копенхаген ли е? Тази с кръглия двор?  Blush
Искаше ми се да поразгледам местата.

Последна редакция: пт, 02 окт 2015, 18:05 от ЛуДната соната

# 676
  • Ямбол
  • Мнения: 2 246
И на мен той.

И аз ли нещо пропускам/съм забравила, та не разбрах думите на майката на Сага:
Скрит текст:
"Давността на престъплението ти изтече. Няма от какво да се тревожиш."
Или пак се изгубих в превода  Blush Blush

Мисля, че е свързано със смъртта на сестра ѝ.

Цитат
В imdb не откривам filming locations  Sad
Сградата от "птичия поглед" около 56:45 на полицията в Копенхаген ли е? Тази с кръглия двор?  Blush
Искаше ми се да поразгледам местата.


Копенхаген е, да.

https://en.wikipedia.org/wiki/Copenhagen_Police_Headquarters

# 677
  • Мнения: 1 995
Аз пък съм забравила какво е станало със сестра и. Дори си мислех, че сестрата я гони, пък то било майката.

# 678
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
А, да, спомних си  Peace

Скрит текст:
Сестра ѝ се ?самоубива? в тийнейджърска възраст. Мартин започна да любопитства, Сага го отряза. Майка ѝ да я е прикрила ли за нещо? Май пак трябва да изгледам старите епизоди  Tired

# 679
  • Ямбол
  • Мнения: 2 246
А, да, спомних си  Peace

Скрит текст:
Сестра ѝ се ?самоубива? в тийнейджърска възраст. Мартин започна да любопитства, Сага го отряза. Майка ѝ да я е прикрила ли за нещо? Май пак трябва да изгледам старите епизоди  Tired

Скрит текст:
Самоубила се е (доколкото помня).


И понеже не ми се занимаваше да свалям и гледам епизодите наново, потърсих инфо наготово  Blush
Намерих това:
Скрит текст:
Martin pulled the file on her dead sister and found out something Saga had wanted buried. Not just her hideous family past (a mother with Münchausen by proxy who tried to kill Saga's sister), but Saga's own culpability in the tragic circumstances of her sister's death. We don't quite know what Saga did all those years ago but we know that, by her admission, it was criminal. And, we may infer, that criminal act went unpunished by law, but has tormented her ever since. Can you imagine what she did?
източник:http://www.theguardian.com/tv-and-radio/tvandradioblog/2014/feb/ … episodes-nine-ten

# 680
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Че то това си е направо мотив за отношението ѝ спрямо Мартин  Crazy

Уха, вече сериозно нямам търпение  Blush

# 681
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Това намира ли се някъде за гледане онлайн Blush?
http://www.imdb.com/title/tt0180748/?=fn_al_tt_1

Издирвам и този
http://www.imdb.com/title/tt1729226/

# 682
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Интересен 3/02 епизод на Мостът.
И новият партньор на Сага е доста интересен, даа  Crazy

# 683
  • Мнения: 626
Толкоз чаках Моста, пък не ми спори нещо  Shocked newsm78 Ким ли липства  Tired ... Все пак проблематиката, която се засяга с престъпленията е все така актуална и значима, Сага си е все така... Сага, ... новият партньор май ме чегърта нещо  newsm78

# 684
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
И пак за Моста, ама...

Скрит текст:
Реална(жив човек) ли е жената в дома на Хенрик  Crazy
Ходи на срещи за самотници, твърди, че е неженен, а и тези хапове...
Според вас?

# 685
  • Мнения: 1 995
Ха! Въобще не ми беше хрумвало. Все се чудех каква му е играта, има логика в твоите предположения.

# 686
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Да  Simple Smile
Скрит текст:
Гледам, явно и други ги човърка същото  Mr. Green

# 687
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 613
Не си сама.

Скрит текст:
И аз мисля, че си общува с починалата си или пък зарязала го съпруга. Но съм стигнала и по-далеч. В първата серия ми беше толкова странен, че го сложих на първо място сред заподозрените.


И нещо за феновете на Арне Дал - BBC 4 почва излъчването на филмите от втория сезон на 17 октомври. http://crimetimepreview.com/2015/10/arne-dahl-series-2-bbc4.html/

# 688
  • Мнения: 512
Много хубава тема сте си имали и не знам защо чак сека я виждам. Влизам с едно предложение от мен - "Ябълките на Адам", последното скандинавско, което гледах. Прощавайте ако вече е коментиран, не изчетох цялата тема, запазвам си това удоволствие за по-нататък, за да крада идеи.

Опакован като черна комедия, меко казано странен филм в началото започва уж леко, за да стигне до точка, в която си казваш Уау - не може да стане по-странно, по-тегаво! Различното при този филм е, че под тази шарена опаковка са скрити много пластове и храна за размисъл върху човешките взаимоотношения, различността, вечната борба между доброто и злото, както и на ръба на гротеската лежи и темата за божественото, която е основния движещ мотив. Има по нещо за всеки във филма, но ако очаквате лековата комедия, може да останете разочаровани.

Последна редакция: пт, 16 окт 2015, 11:20 от Kate Pate

# 689
  • Мнения: 3 086
Да, Андерс Йенсен ни е любим режисьор в темата. Simple Smile
Гледай също тези:
"Мъже и пилета"
"Зелените касапи"

Общи условия

Активация на акаунт