Боядисвате ли се у дома?

  • 3 629
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Рискувате ли свеки, съседката или приятелка да ви омаже с купена от вас боя и какъв е резултатът след такъв експеримент?
Преди месец си купих една боя на Палете - златисто русо, въпреки че досега винаги съм ходела на фризьор и там са ме боядисвали с професионални бои ...
Въпросът е, че сега все не ми стига време, но пък от друга страна в момента не съм руса, а кестенява /т.е. имам някаква боя по косата си, която трябваше да е някакво тъмно русо, но вече не е/ и не знам какъв ефект ще стане от боята. Та затова вече месец си я държа тая боя и се чудя да накарам ли някой да ми я мацне или да я хвърля и отново да си ида на фризьор?

# 1
  • Мнения: 168
 О,да!Аз се оставям в ръцете на мъжа ми Grinning Той ме боядисва по-добре от някои фризьорки при които съм ходила...Но пък и аз никога не съм си променяла цвета-кестенява съм и такава боя използвам,просто за освежаване на цвета  и за прикриване на първите бели косми по главата.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 692
Само в къщи се боядисвам. И мен ме маже мъж ми. Не му е приятно и дудне, но стискам зъби докато клепа Grinning. Ползвала съм и майка ми и сестра ми, но най-доволна съм от любимия Heart Eyes.

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ами предимно вкъщи сама се боядисвам. Засега го докарвам много добре цвета, имам предвид, че е равномерно; занапред обаче съм пазарила мъжо да ме клепа Wink.

Анита, не я хвърляй боята, вземи я и отиди с нея при фризьорката. Аз така правя, когато реша, че не ми се занимава сама Peace

# 4
  • Мнения: 1 704

Боядисвам се сама без намесата или помощта на който и да било. Отнема ми не повече от 10 мин. На фризьор съм ходила около 2 години докато успея да си махна черната боя от естествено русата коса Rolling Eyes исках да стане възможно най-постепенно, затова минах през червена, тъмно кестенява, кичури разни шарени и т.н. за което си трябваше намесата на фризьор и съм много доволна че косата ми не пострада въобще..

# 5
  • Мнения: 1 722
Въпросът ми по-скоро е свързан не с поддържането на вече постигнат цвят, а дали се осмелявате сами да се пробвате за по-голяма промяна - например в моя случай от кестеняво в русо?

# 6
  • Мнения: 1 146
От около 2-3 години само с къна се мазотя - сама в къщи. И то по най-дивашкия начин. Слагам ръкавици на ръцете, започвам да бъркам в купата с къната и мажа усилено. Супер ефект постигам. Преди това бях с боя, на фризъор ходих, и малко ме беше страх сама в нас да експериментирам с нови цветове.

# 7
  • Мнения: 3 356
Винаги се боядисвам сама-останалото -на фризьор.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340

Боядисвам се сама без намесата или помощта на който и да било. Отнема ми не повече от 10 мин.

И аз така. Винаги се получава идеално и ми отнема много по-малко време - 10-тина минути за намазването и половин час престой после. За боядисване при фризьор съм ходила само, когато съм си правила кичури.

# 9
  • Мнения: 7 186
Въпросът ми по-скоро е свързан не с поддържането на вече постигнат цвят, а дали се осмелявате сами да се пробвате за по-голяма промяна - например в моя случай от кестеняво в русо?

Аз не експериментирам с цвета, защото съм с черна коса, но пък ми е абсолютно невъзможно да се боядисам сама. Crazy
Братовчедка ми обаче постоянно експериментира с разни цветове сама вкъщи и резултатите в повечето случаи са много сполучливи. Е, имало е и изненади, но няма как. Wink През месец си сменя цвета на косата ooooh!, но косъма и е много здрав и дебел и косата и е гъста- много носи на третиране. Laughing

# 10
  • Мнения: 1 704
Въпросът ми по-скоро е свързан не с поддържането на вече постигнат цвят, а дали се осмелявате сами да се пробвате за по-голяма промяна - например в моя случай от кестеняво в русо?

Осмелявала съм се да си правя следните експерименти  Mr. Green :

от русо - в червено (по-светло, по-тъмно.. докато ми хареса  Laughing)
от тъмно червено - в катранено черно (изкарах така около 2 години, но трябваше много често да мажа, защото корените ми са руси)
от тъмно кестенява - към пепеляво русо (и други видове русо)
от светло русо - към тъмно русо и кестеняво (това най-лесно  Laughing)
руси кичури на кестенява коса също сама съм си правила няколко месеца

Не се осмелих само да си изсветля косата от черно към русо както казах по-горе.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Мен ме боядисва сестра ми в къщи.  Почти винаги с една марка боя и цвят. Но в тинейджърските ни години решихме да боядисам нея от тъмно  кестенява коса да я направим руса с боя купена от магазина. Тогава нищо не разбирахме от бои и цветове. Резултата бе морковено оранжево - УЖАС!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 958
Я по-добре отиди на фризьор. Аз бях какви ли не цвето, но като реших да се изсветлявам, дори не се замислих. Представям си, ако бях станала патешко жълта в главата, мъжът ми какъв бой щеше да яде  Twisted Evil Иначе само той си ме боядисва.

# 13
  • Мнения: 46 572
Аз се осмелих да си направя руси кичури, въпреки, че никога през живота ми не бях слагала боя на косата си. Мъжа ми ги прави, косата ми е дълга и просто 30 лв. всеки месец никога не бих дала за едни кичури  Naughty

# 14
  • Мнения: 3 537
Винаги съм се боядисвала и се боядисвам сама.Досега се справям успешно Wink

# 15
  • Мнения: 1 564
Винаги съм се боядисвала сама.Дори и когато сменям цвета. Peace

# 16
  • Popovo
  • Мнения: 571
Първият път, когато реших да сменя цвета от кестеняв на червен, отидох в салон, но сега вече в къщи сестрата на съпуга ми се справя чудесно.Тъкмо сега се измих след боядисването Laughing
Ако намериш време и средства иди първият път, а след това вече можеш и в къщи.

# 17
  • Мнения: 168
Все пак щом се касае за смяна на цвета,на твое място бих взела боята ,която си купила и при фризьорката. newsm12

# 18
  • Мнения: 2 047
  Мъж ми ме боядисва понякога, но не е на риск, защото от малък боядисва майка си и е добър  Laughing Но само за корените със същия цвят.

  За такава сериозна промяна, при това възможно най-трудната - от тъмно към светло - задължително на фризьор и не, че е риск някой домашен да те намаже - проблем ще е ако самата боя не ти хване или се получи нещо страшно.

# 19
  • Мнения: 2 609
Винаги съм се боядисвала в къщи, преди майка ми (само на нея мога да се доверя), сега сама.Не ми отнема много време.И цветове съм сменяла, е не винаги се е получавало точно това което искам (но и при фризьри се случва да не се получава желания цвят), но не е било чак толкова страшно  Wink

# 20
  • Мнения: 36 053
боядисвам се сама
колкото и да е странно приятелките ме омазват повече, но сама ми се е случвало да се боядисам 'на ивици'

# 21
# 22
  • Мнения: 5 577
Винаги и само в къщи - мама.

# 23
  • Мнения: 7 430
И мен винаги са ме боядисвали в къщи - я мама, сестричка - а сега тук - приятелки.
Сменяла съм в домашни условия от всякакви нюанси - до всякакви Mr. Green
При теб е по-лесно сега, понеже кестенявото лесно ще се покрие от русото

Ако не пробваш - няма начин да разбереш, нали Wink

Абе момичета, направо ви се кефя как се боядисвате сами - на мен 1м да са ми вдигнати ръцете нагоре и омаляват - после трябва 5м почивка...и все не смея сама да се намацотя Confused
Я някой, който се боядисва в русо да сподели има ли някои тънкости Wink

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 398
Да, мъжът ми  върши тази работа... много е добър!

# 25
  • Мнения: 6 164
Ами да!
Сама се боядисвам (даже на приятелки нямам доверие), а кичурите!!!: мъжлето ми ги вади с кукичка от шапката  Mr. Green (милия изкрейзи една вечер до 00:30ч.!) и пак си ги намазазвам сама! Специалисти сме вече, ей! Party

# 26
  • Мнения: 4 406
да съвсем сама

# 27
  • Мнения: 1 731
Аз викам я комшийка,я приятелка или ако дойдат по това време свекърва ми или майка ми и те я свършват таз работа. Party Party
И за по-различни нюанси пак така.Не ми се дават пари сега в салони.Ама тебе ако те притеснява нещо ,иди сега първият път в салон,пък после сама или ще викаш някой. Peace smile3503

# 28
  • Мнения: 69
Зависи много от това колко кестенява е косата ти в момента и какъв точно нюанс на русото искаш да постигнеш.Защото от това,което си написала за моментния ти цвят и въпросната боя,сигурно ще изсетлее малко и отива към жълто-русото,а не към пепеляво русото.Пък и много зависи от косъма,и много други работи.
И аз мисля,че ако искаш наистина да станеш руса,е хубаво да идеш на фризьор,от личен опит ти го казвам.  Wink

# 29
  • Мнения: 1 645
Аз се боядисвам сама - никой не ми помага.
Дори се справям по - бързо,и не пропускам .
Косата винаги ми е боядисана равномерно.
Правила съм се от светло кестенява на тъмно кестинява;и обратната.
Но аз въртя само една и съща марка боя(Лориал),със друга не смея.

# 30
  • Мнения: 191
да рискувам да съм омазана с боя Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 241
Аз също се боядисвам в домашни условия сама, дори мъжът ми не се налага да помага. Няма особени щети, тук-там пръски из банята и една хавлиена кърпа, която съм прежалила за тази цел и не се притеснявам да я оклепам. Simple Smile

Само при прехода от черна към кестенява коса отидох при фризьорката ми да я обезцвети цялата, сама не посмях.

# 32
  • Мнения: 2 616
Аз се клепам от години сама, без значение дали си поддържам цвета или си правя някакъв експеримент с неговата смяна, няма проблеми. Да не кажа, че досега експериментите, които фризьори са си правили с косата ми, са давали по -плачевни резултати, то зависи от фризьора де,ама все пак..... Само ако ще си правя кичури, няма значение дали с фолио или шапка, моето момче ми помага, той милият стана половин фризьор покрай мен вече.
Всичко е въпрос на практика.

# 33
  • Мнения: 1 290
аз си правя само кичури на фризьор, но
боядисвам майка ми и една приятелка.

ще ми се сякаш да си мацна и аз една боя - ей тъй на -  върху кучирите - за освежаване просто, но незнам каква да е?
Някаква безомонячна може би?
Някой може ли да ме посъветва с точно име на Марка и вид, че съм много заблудена в тази сфера?

# 34
  • Мнения: 3 360
Преди няколко години,когато се боядисвах редовно ,ми се случваше да се боядисвам вкъщи.Обикновено мъжа ми ме "цапаше"А сега не се боядисвам Hug

# 35
  • Мнения: 4 068
Аз, когато нямам физическата възможност да отида на фризьор се боядисвам сама. Напоследък много често ми се сучва. Да си кажа право откак съм родила само за подстрижки ми остава време, но не и за боядисване та тая дейност си я върша у дома. Понякога мъжо ме боядисва, но трудно го убеждавам и затова карам сама. Само когато правя кичури се налага той да ги извади от шапката или да ги замотае във фолио. Вече сам цял фризьорски салон. Имам си всякакви принадлежности. Остава и свястна преса за изправяне да си купя и мога да отваря салон.

# 36
  • Мнения: 229
Преди когато се боядисвах, винаги е било в домашни условия. Всеки път като се консултирах с някоя фризьорка за цената, отговорът беше : "Ами за твоята коса ще отидат поне 4 бои, а и с тази дълга коса ще се измъча. Да кажем около 60 лв." Вие какви суми давате за боядисване при фризьор?

# 37
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Мен моят мъж ме боядисва.И цялата коса и кичури ми е правил.Като професионалист.Завива всеки кичур във фолио ,абе направо за стилист бил роден JoyСамо не му давам да ме подстригва,иначе дъщеря ми като беше малка само той я кастреше,но сега като порасна аз изпълнявам това.Така,че спестявам от боядисване.............. Laughing

# 38
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Преди ме боядисваше мъжО и се справяше перфектно, напоследъл го домързява и или се боядисвам сама, или ако сменям цвят ходя на фризьор

# 39
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
 Naughty

# 40
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Предимно сама или сестра ми.

# 41
  • Мнения: 1 560
И мен ме боядисва майка.



 .

# 42
  • Мнения: 137
мен ме боядисва свекарва ми  Laughing

# 43
  • Мнения: 5 299
Досега един единствен път съм се боядисвала на фризьор, по някаква моя прищявка и ме одръстиха 60 лв #Crazy ПОве4е няма да стъпя във фризьорски салон за такава процедура(освен ако не измисля нещо много сложно)
Винаги съм се боядисвала в нас. Преди хващах някоя приятлка, или майка ми, но от скоро се мацам и сама(само корените) Цялата коса не я барам, защото е изрусена. Няма нищо сложно в боядисването, че чак и на фризьор да ходя...

# 44
  • Мнения: 1 410
От няколко години ме боядисва мъжа ми и съм много доволна от него. Heart Eyes

# 45
  • Мнения: 702
Боядисвам се сама вече от доста години.навремето като почнах първо на фризьор ,после помолих майка ми но тя отказа и аз се престраших.От тогава вече все сама се вапцам.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 296
Въпросът ми по-скоро е свързан не с поддържането на вече постигнат цвят, а дали се осмелявате сами да се пробвате за по-голяма промяна - например в моя случай от кестеняво в русо?
Не рискувай! Аз така реших сама да си обезцветявам косата от черно да я правя светло-кестенява или тъмно руса. След няколко неуспешни опити пак си ходя при фризьорката; а парите, които уж спестих пак дадох за бои и обезцветители по неуспешните опити и страшно си изсуших косата.
Последния път приятелката ми ми направи кичурите, но тя е професионален фризьор, просто сега е в майчинство и за моя радост се преместиха да живеят в нашия квартал. Grinning

# 47
  • Мнения: 1 006
да, досега не съм имала издънки Grinning
Напоследък обаче се глезотя и карам мъжа ми да ми помага за тила Laughing Laughing

# 48
  • Мнения: 5 299
Въпросът ми по-скоро е свързан не с поддържането на вече постигнат цвят, а дали се осмелявате сами да се пробвате за по-голяма промяна - например в моя случай от кестеняво в русо?
Не рискувай! Аз така реших сама да си обезцветявам косата от черно да я правя светло-кестенява или тъмно руса. След няколко неуспешни опити пак си ходя при фризьорката; а парите, които уж спестих пак дадох за бои и обезцветители по неуспешните опити и страшно си изсуших косата.
Последния път приятелката ми ми направи кичурите, но тя е професионален фризьор, просто сега е в майчинство и за моя радост се преместиха да живеят в нашия квартал. Grinning
От черното няма как да стане русо!! От кестеняво няма проблем. Аз бих се намацала в нас с помоща на някоя съседка примерно. Слагаш един блондор, след 4-5 дена боя, и тва е няма никва философия. Правила съм си много експерименти, до сега не е имало трагични случаи. Но като цяло много зависи от самата коса дали бързо ще станеш руса или ще походиш известно време "жълта" Mr. Green

# 49
  • Мнения: 2 759
   Сама вкъщи... Дори задобрявам напоследък: някаква боичка на Палет (лилавите) изпробвах, просто чудо... и друг път съм ги ползвала уж, но такъв ефект върху околните не е имало... И да менкам цветове, пак си се справям сама... Само за кичурите ми е досадно и ходя... Пък и тогава ми трябва виновен, в случай, че не ми харесат... Иначе мажа и съседките, но те са руси (т.е. лесни)..

# 50
  • Мнения: 1 120
Винаги в къщи и винаги мъжа ми е майстора Grinning Прави го вече повече от 10 г и не се оплаквам, справя се отлично Laughing

# 51
  • Мнения: 5 140
Зависи каква ми е музата и ако съм си купила боя.
Но като цяло предпочитам да ходя на фризьор.

# 52
  • Мнения: 1 722
Да ви кажа какво стана. Боядиса ме свекито. Доста се постара жената. Обаче резултатът няма нищо общо със златисто русото нарисувано на картинка и обозначено под номер 406 /или 460 беше, не помня/ на Палете. Сега съм още по-тъмно кестенява и от естествения ми цвят. Не знам защо така се получи, следващия път ще се пробвам с друг номер и друга марка ...
Но все пак не ми е лош цвета де, поне блести ...

# 53
  • София
  • Мнения: 6 296
Може би е трябвало първо да я изсветлиш с блондор и след това да боядисаш. newsm78 Но важното е, че се харесваш!

# 54
  • Мнения: 521
Да!

Мъжът ми, ме боядисва. Много го бива и винаги съм доволна от резултата. Flutter

# 55
  • София
  • Мнения: 291
До момента все у дома и сама съм се боядисвала. Ако имам затруднения викам мъжа ми на помощ. При фризьор ходя, ако искам кичури.

# 56
  • Мнения: 5 299
Може би е трябвало първо да я изсветлиш с блондор и след това да боядисаш. newsm78 Но важното е, че се харесваш!
Определено. Когато искаш да си изсветлиш косата с няколко тона, трябвя първо да я обезцветиш.

# 57
  • Мнения: 2 759
   Anita_79 , какъв ще бъде крайния цвят зависи до голяма степен от това какъв е цвета ти, преди да я нанесеш. В упътването/кутииката на повечето бои обикновено има таблица, по която можеш да провериш дали имаш нужда от предварително третиране с Блондор.. Обикновено се прави, когато искаш да се изсветлиш повече от тон-два.. Това (с Блондора) също не е никак сложно..Радвам се, че успешно сте се справили първия път и че си се престрашила!

# 58
  • Мнения: 5 500
но незнам каква да е?
Някаква безомонячна може би?
Някой може ли да ме посъветва с точно име на Марка и вид, че съм много заблудена в тази сфера?
Кастинг на Лореал.

# 59
  • Мнения: 903
Aз имам кичури и не мога на домашни условия... иначе ако един цвят ...защо не!

# 60
  • Мнения: 5 647
Преди го правех много често. От 3 години не съм се боядисвала въобще.

# 61
  • Мнения: 3 154
За първи път се боядисах '98 година. Два пъти ходих на фризьор и след това почнах сама да се боядисвам и къносвам. Що да давам пари като резултата е същия (т.е. хубаво боядисано навсякъде)? Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 028
Едно времв имаше период в които се плесках  само с черна къна и сама се омазвах едно хубаво ,ама сега като се боядисвам и не смея сама,който ми е на полезрението го залоствам да ме навапца.

# 63
  • Мнения: 1 181
сама се боядисвам, не ползвам услугите на никой от фемилито.

# 64
  • Мнения: 6 922
Винаги сама се боядисвам вкъщи. Преди ми е помагала майка ми, но отдавна сама го правя. Аз сама се и подстригвам де. Мразя да ходя на фризьор, бих го направила само ако е много наложително.

# 65
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Рискувате ли свеки, съседката или приятелка да ви омаже с купена от вас боя и какъв е резултатът след такъв експеримент?
Рискувам със страшна сила.
Всъщност никога не съм се боядисвала другояче - винаги у дома. Най-често майка ми, няколко пъти приятелки или съквартирантки, няколко пъти сама...
Единственото ми боядисване във фризьорски салон беше, когато се изрусих еднократно.

# 66
  • Мнения: 5 317

Сама не съм пробвала да се боядисвам.

Но майка и сестра ми се справят перфектно с тази задача. Hug

# 67
  • Мнения: 487
Почти винаги сама се боядисвам.Няколко пъти се доверих на приятелки,но предпочитам сама,че ако се отакавом,да се сърдя само на себе си!Пробвала съм и мъжа ми,ама той е голяма трагедия Laughing,на фризьор два пъти само кичури си правих.

# 68
  • Мнения: 1 403
Сама си се боядисвам  Joy

# 69
  • София
  • Мнения: 2 164
Да, бодисвам се.
Я да питам - коя боя предлагаше шапка и обезцветител за домашно правене на кичури? Искам първо да пробвам нещо и ако резултатът е добър, тогава на фризьор.

# 70
  • Мнения: 2 849
 Peaceредовно се боядисвам сама .Само ,ако сменям драстично цвета-търся професионална помощ . Crazy

# 71
  • Мнения: 577
аз никога не съм се боядисвала сама и не бих пробвала,верно даваш пари,но поне знаеш че ще излезнеш такава каквато искаш,а не smile3511

# 72
  • Мнения: 109
И аз да дам мнение,щом досега си ходела все на фризьор ясно ти е,че във къщи никога не се получава същия ефект. Самите бои който се продават по магазините нямат нищо общо с професионалните. Това си е мое мнение, за какво са иначе фризьорите newsm12

Общи условия

Активация на акаунт