Засилване на имунитета

  • 9 259
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 411
Здравейте.
Рядко влизам в този под форум, но се надявам по-често да съм тук, отколкото в аптеката.
Та въпроса ми е следния.
Дъщеря ми преди дни направи нещо като алергичен пристъп с лаеща кашлица. До сега е боледувала само 1 път от херпангина преди месец, иначе като цяло е здрава. Сополите зимата не ги броя, защото минават бързо.
В момента пие противоалергични лекарства. Не че ми се иска да й ги давам, но въобще си и нямам идея как се реагира в такива ситуации и какво друго мога да направя. Просто съм ужасно неподготвена.
След месец й предстои тръгване на ясла. Предполагам заради сегашното й състояние имунитета й ще е доста отслабен. Какво мога да направя по въпроса, за да не започне да боледува нон-стоп?
Четох за сироп от черен бъз. Утре съм решила да ходя да бера и да си правя.
Може ли да ме посъветвате и нещо друго?
Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 495
Да,черният бъз е много силен. Прополис .Когато започне да кашля дъщеря  ми ,и правя сок от лук и мед.Това си е естествен АБ -веднага действа.Вече  на 2 пъти като видя че се разболява и давам витамини  на Nature's Way-Alive и двойна доза                     Amalaki /естествен вит. Ц / .Но подсилването на имунитета започва есента,за да е подготвено за зимата.Има  разбира се и др. варианти.

# 2
  • Мнения: 16
  И моят малчуган много почна да се разболява от яслата една седмица там една у дома  Cry
 Моята баба ме посъветва да му давам чай от борови връхчета, лайка, бъз, дюля. Тя каза че колкото по комплексен е чая с полезни билки толкова по-добре за детето  Grinning Аз и вярвам защото е отгледала 5 внука и винаги ни тръшкаха при нея като се разболеем  Laughing Трябва детето на ден да изпива минимум по 3 чая с мед, за да има ефект принципа е колкото повече толкова по-добре. Аз лично добавях и витамини Марсиянци приз зимните месеци .

# 3
  • Мнения: 495

 Моята баба ме посъветва да му давам чай от борови връхчета, лайка, бъз, дюля. Тя каза че колкото по комплексен е чая с полезни билки толкова по-добре за детето  Grinning
Моята комбинация е -чай  борови  връхчета,мащерка ,подбел и босилек.Безотказно.

# 4
  • Мнения: 4 411
Благодаря за отгворите.
Надявах се, че повече хора ще се включат, но може би трябва да се поровя в темите тук - има доста полезни неща.

elbosi, това с меда и лука и аз го ползвам, на мъжа ми давам, детето още е нямало нужда от това. Баба ме лекуваше с този цяр  Peace

А да попитам и друго - за чайовте сами ли си берете билките или купувате от някоя билкова аптека?

# 5
  • Мнения: 16
  Аз ги взимам от приятел билкар той сам ги бере, а и изкупува  Simple Smile Боровите връхчета сами си ги берем, защото правим и мед от тях много е полезен  newsm10 В момента давам на малкия хомеопатия за засилване на имунитета и съм доволна давам му Имунокинд 3x1 таблетка и silicea 9ch (9 разреждане) по 5  гранули вечер, препоръчано ми е от лекар хомеопат.

# 6
  • Мнения: 4 411
  Аз ги взимам от приятел билкар той сам ги бере, а и изкупува  Simple Smile Боровите връхчета сами си ги берем, защото правим и мед от тях много е полезен  newsm10 В момента давам на малкия хомеопатия за засилване на имунитета и съм доволна давам му Имунокинд 3x1 таблетка и silicea 9ch (9 разреждане) по 5  гранули вечер, препоръчано ми е от лекар хомеопат.

  bouquet Благодаря ти за отговора.

# 7
  • Мнения: 1 397
Здравейте,момичета!
Дъщеричката ми е на 4 годинки.Наскоро й излезе херпес и предполагам,че имунитета доста и е паднал.Знам,че сега е сезона за профилактика.
Rissa87,какво представлява silicea 9 разреждания?Продава се разредено или трябва да й го разреждам?

Предварително благодаря за отговора:)

# 8
  • Мнения: 16
Здравейте,момичета!
Дъщеричката ми е на 4 годинки.Наскоро й излезе херпес и предполагам,че имунитета доста и е паднал.Знам,че сега е сезона за профилактика.
Rissa87,какво представлява silicea 9 разреждания?Продава се разредено или трябва да й го разреждам?

Предварително благодаря за отговора:)

  Siliceата се използва при много и различни симптоми, един от които е изтощена имунна система - При анергия и имунна недостатъчност у чувствителен тип пациенти след злоупотреба с антибактериални, имуносу-пресивни лекарства или многократни ваксинации. Относно разреждането то си има различно в аптеките мисля че бяха 9, 15 и 30 разреждане на нас ни препоръча лекарката за подсилване на имунитета през зимните месеци 9 разреждане за другите не съм на ясно . Отиваш в аптека и им казваш кое разреждане ти трябва те ти го дават  Simple Smile Дано съм помогнала.

# 9
  • Мнения: 269
Ако искаш прочети и тук http://metsababa.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=716 има много полезни неща Grinning

# 10
  • Мнения: X
Аз за засилване на имунинета давам рибено масло. Не смея да давам прополис, макар че в един момент го ползвахме, защото е силен алерген, страх ме е да не предизвикам някаква лоша реакция.

# 11
  • Мнения: 1
Аз давам на дъщеря ми Engystol профилактично един месец пролетта и един месец есента, а като е болна три пъти на ден по 1 таблетка докато заболяването отшуми.
www.heel-bg.com

# 12
  • Лондон
  • Мнения: 403
Аз давам на дъщеря ми Engystol профилактично един месец пролетта и един месец есента, а като е болна три пъти на ден по 1 таблетка докато заболяването отшуми.
www.heel-bg.com

Колко струва Engystol ?

п.п.Да се чуди  newsm78 човек от къде да си вземе х`апченца?

# 13
  • Мнения: 1
Купувам го около 8 лв. Прилично е като цена и върши работа.

# 14
  • Мнения: 157
Аз съм ЗА за бъз, бъзак, пчелен прашец, годжи бери, лактофлор, боровинки, арония, пурпурна царевица на прах... тези неща са действали при мен за усилване на имунитета...гледам да са само естествени

Общи условия

Активация на акаунт