ОКТОМВРИЙКИ - Тема 16

  • 29 172
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 0
Бебе Дж, аз ще раждам във Втора Градска. Списъкът, който ми дадоха е доста дълъг. Предните пъти искаха само памперси и лигнин, отделно вече личните вещи - нощници, тоалетни и т.н.  Единствените дрехи за бебето беше комплектът за изписване. Сега искат доста повече неща. Питай най-добре във ВМИ какво ще ти искат, защото навсякъде е различно.

# 76
  • Мнения: 10
Днес бях в един детски магазин и с продавачката се заговорихме за раждането и тя ми каза(и показа)някакви пелени,които задължително искат в болницата,но не ми е ясно за какво са.Български са(Димитровград),памучни и струваха 8лв.Аз не взех,но продавачката каза,че ще се върна да търся.Някой има ли идея за какво са?

Ами аз май имам ,ако е за тези за които мисля , понеже тук също искат ( Кипър ) поне 5 са за легълцата на бебетата ! Тези , които ти показа малки чаршавчета ли наподобяват ?

# 77
  • Мнения: 261
Аз бях говорила с лекаря, който ще извърши секциото, но намерих тема за ВМИ, в която са упоменати доста повече неща за носене. Та те питах, ако и ти си там, да споделиш какво си разучила.

ikega, пиеш ли но шпа? Силни ли са много болките? Ако са, защо не отидеш до някое АГ-отделениеда те прегледат и да си спокойна събота и неделя.

# 78
  • Мнения: 0
Днес бях в един детски магазин и с продавачката се заговорихме за раждането и тя ми каза(и показа)някакви пелени,които задължително искат в болницата,но не ми е ясно за какво са.Български са(Димитровград),памучни и струваха 8лв.Аз не взех,но продавачката каза,че ще се върна да търся.Някой има ли идея за какво са?

Мануела, мен също ме изненадаха тези пелени - казаха ми, че ми трябват два комплекта - като комплект вкл. бархетена и тенхухена пелена  Thinking, така ги продавали в магазините комплект. Аз купих два комплекта от Вис Виталис по 10,40 лв , оказа се обаче, че в опаковка има по два комплекта - т.е. сега имам по четири. Когато попитах за какво са - продавачката в магазина ми обясни, че доколкото е запозната ги ползват, когато теглели бебетата на кантарчето, когато го повивали и т.н.  newsm78. В самата болница не съм питала за какво са. Явно в болниците вече ползват индивидуални комплекти облекло и пелени за бебетата. Само ми е интересно как ще знаят кои точно са на моето бебе, като предполагам повечето ще са еднакви - не знам, може нещо като шкафчета да имат. Поради тази причина купих 5 чифта от по-обикновените ританки, защото тези красоти, които си накупих преди това не ми се носят там  Mr. Green И теб ще те посъветвам да провериш в болницата, където ще раждаш.
, ,

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 360
да,по 2 чифта са в комплект.Даже си помислих,че пак повиват бебоците  Laughing
Преди 3г нямаше такива неща,даже нощницата не ми дадоха да си облека,че не била стерилна

# 80
  • Мнения: 0
Сега ще напиша точният списък, който ми дадоха за Втора Градска болница:
за майката
2 нощници
3 пакета лигнин
1 термометър
10 бр. еднократни чаршафи 60/90см.  /това за първи път го видях - все едно огромна превръзка/
тоалетни принадлежности

за бебето
1 пакет памперси поне 20 бр., за новородено
5 комплекта за бебето - вкл. ританки, бодита/блузки
2 комплекта пелени 50/90 и 90/90 бархет, 50/80 и 90/80 тензух

Предполагам и в останалите държавни болници е подобен списъкът, защото се чух с приятелка раждала миналата година в Хирургиите и каза, че са и искали подобен списък.

# 81
  • Мнения: 18
Искам да ви попитам момичета , доктора ми предписа обезболяващи и днес взех едно хапче но се оказаха доста опасни , дори ще ви копирам и какво пише на листовката


Бременност:
през първите 5 месеца на бременността, вашия лекар може да реши да ви предпише това лекарство при необходимост. ОТ ШЕСТИЯ МЕСЕЦ НА БРЕМЕННОСТТА, ПРИ НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА НЕ ТРЯБВА ДА ПРИЕМАТЕ ТОВА ЛЕКАРСТВО НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ, тъй като ефектите върху плода Ви могат да доведат до сериозни последствия от бъбречно и сърдечно-белодробно естество, дори и при единична доза, дори и когато бебето е на термин.


Още за: БИ-ПРОФЕНИД табл. 150 мг. * 20 (BI-PROFENID tabl. 150 mg. * 20)

Та въпроса ми е някой взимал ли е това лекарство ?

# 82
  • Мнения: 2 850
Здравейте на всички!
Портокали, за какво ги изписа тези хапчета, листовката не звучи добре? Аз бих питала в аптеката дали имат наблюдения изписват ли се на бременни в напреднали месеци и да звънна на доктора.
За темата за ФБ  няма да коментирам последните страници, защото не съм влязла, докато е течала самата дискусия и е излишно повече да се нагнетява обстановката.

# 83
  • Мнения: 351
Ауу момичета колко съм отвеяна, все от бързане да задавам въпроси и от липса на време да пиша, забравих да се запиша и аз за началната страничка. Терминът ми е на 29.10, с момченце, на 25г. съм и ще ми е първото детенце   ylinfant Май това стигаше. Още малко и ще си изляза в официалния болничен и ще имам повечко време да се включвам Simple Smile

# 84
  • Мнения: 18
Светлина по-принцип с мъжа ми вече говорихме с моя доктор и с още един и двамата казват, че от едно хапче когато не е вземано непрестанно не може да навреди, но аз реших да ви попитам дали някоя от вас няма опит с това лекарство или нещо подобно.

# 85
  • Мнения: 0
момичета имам един въпрос от няколко дена имам болки ниско долу оприличавам ги на менструалните болки и се чуствам много по отпаднало и напрегнато от преди ... Според вас тревожно ли е това или е нормално? Confused

# 86
  • Мнения: 2 850
Ми колкото може да е нормално, толкова може да е тревожно. Ако са постоянни болките, бих питала лекаря за тях Peace Аз също бях като парцал, сега съм малко по-добре, откакто взимам желязо за ниския хемоглобин.

# 87
  • София
  • Мнения: 297
Момичета, благодаря ви за хубавите думи, мисля че темичката пак ще си е хубава, просто имахме нужда да изразим емоции и хормони, къде повече, къде по-малко Wink  Hug Всички са добре дошли и на двете места, ако ще и в последния ден на 9 месец (това никога не е било критерий, просто ми стана интересно и Шушка май е права) Simple Smile Аз имам голямо желание да пиша и на двете места, просто защото там е по-лесно за снимки и за бърз отговор и инфо, но пък постовете после бързо се губят. М/у другото, вече на повечето ни е тежко и напрегнато, изнервяме се по-лесно и така Simple Smile нормално бременно състояние.  Peace Херцогиня и на мен ми се губи, дано всички сте добре, малко остана Simple Smile Мен яко ме е хванало шубето за раждане (страх от неизвестното, без значение секцио или нормално). Отделно желязото ми е 8.7 при минимална граница от 10.7 (това при хемоглобин в норма 121, но нисък хематокрит) и започвам да пия желязо, че при евяентуално секцио пада с почти 10 единици.... Пръстените не ми стават заради леко подути пръстчета, ама това ще мине с раждането май Wink

# 88
  • Мнения: 0
svetlina* и аз взимам желязо, но явно не ми влияе много.. Сега вторник имам час за видеозон, ще ги попитам дали е нормално  Confused Надявам се всичко да е наред  Simple Smile Simple Smile

# 89
  • Мнения: 2 850
 Laughing Джейн, при мен шубето си е голям страх #Crazy четох онази тема за смешното раждане, обаче вече нищо не помага- просто си ме е страх. Crazy След една седмица ще се разбере как ще се ражда и ще почна още повече да го мисля.
Дени, като те види, ще прецени има ли нещо тревожно. нисък ли ти е хемоглобинът? Дотогава пий но-шпа, ако много са ти неприятни болките

Общи условия

Активация на акаунт