БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 214
  • 735
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 244
Моля някой да сподели изпитана рецепта за баварски крем.

Ето ти една основна и супер лесна моя рецепта за БАВАРСКИ КРЕМ
Кавърверсия на този желиран сладкиш!!!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230593.msg5232821#msg5232821
Изпитана многобройно  през годините във всякакъв размер, форми, оцветяване, пълнеж и украса.
Търпи всякакви допълнения като пълнеж  (без алкохол) и никога няма провал. Ефектно кремче както за ежедневието, така и за гости. Simple Smile  chef

# 571
  • Мнения: 244
Цитат:
"Пека във фурната патладжаните. Като изтинат ги обелвам и нарязвам на филии. Зависи колко са големи, някои на 2 ,по дебелите на 3 ,по дължина. После панирам : брашно, яйце, галета. Гаранция не стават мазни, нито горчат. Стават мозък.
"

А не омекват ли от печенето?[/quote]

Въпросът ти е повече от уместен. И аз се учудвам безкрайно  #Crazy newsm78
Гаранция, че лично за мен е невъзможно първо да опечеш добре патладжана, да го обелиш  и после да го нарежеш дори и на дебели филии. Фенка съм на патладжаните и що патладжан е минал през ръцете ми за печене - не е истина. Сърцевината толкова омеква, че едва го прехвърлям в пликче, за да го замразя във фризера за зимата. Та камо ли да го режа и още повече да го панирам. Изчела съм сигурно около 1000 рецепти за патладжани от български, руски, английски, немски и т.н. сайтове. Никъде няма такова предложение. Паниране да, но на сурови слайдове патладжан и става много вкусно - патладжан бюрек също. Тъй като не посочваш автора на поста и на мен ще ми бъде любопитно този кулинар да разкаже малко по-подробно. newsm78    chef

Намерих го - vela - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=736229.msg26277171#msg26277171
Естествено няма да горчат, защото са печени и не се налага да им изтича горчивата вода, както когато са сурови. И още - как ще станат мазни от панировката??? Доста странни твърдения на Вела



Последна редакция: чт, 03 окт 2013, 02:08 от CVETETO3101

# 572
  • Мнения: 19
Здравейте.Искам да попитам ,като правя еклери  усещам мириса на олио.Правя ги с една чаша вода,една чаша брашно и половин чаша олио.Нали да заменя олиото с масло? newsm78.И друго,вътре понякога ми остава малко недоизпечено.......Само на вентилатор ли да ги пека? Embarassed
Ще се радвам и за крема да ми помогнете-На 1 литър мляко-колко яйца и брашно да сложа?Чувала съм ,че слагат половината брашно и половината нишесте... ThinkingТака нямало аромат на брашно.
Ще се радвам ,ако ми отговорите.Днес трябва да правя(по поръчка на свекървата)
Благодаря ви предварително.
Лек и усмихнат ден от мен. Hug

# 573
  • Мнения: 18 057
Искам да направя торта, кремът ще е млечен, но дъщерята иска отгоре шоколад, как да го направя така, че да не става твърд, а да се реже меко?

Може и рецепта за изпитани блатове, въздушни, да не са степани  Embarassed

# 574
  • Мнения: 1 934
Какво мога да направя с оставащи жълтъци?

Дали ще стане да се сварят голи?

Да знаете откъде мога да си купя шпатула, с която да отлепям тестото от масата лесно?

Предварително благодаря за идеите   bouquet

# 575
  • Мнения: 4 785
Ми с жълтъци можеш майонеза, можеш.... тирамису правих аз, с жълтъци на вода баня на принципа на крем сабайон, може и само крема, ама зависи.

# 576
  • София
  • Мнения: 11 754
Здравейте.Искам да попитам ,като правя еклери  усещам мириса на олио.Правя ги с една чаша вода,една чаша брашно и половин чаша олио.Нали да заменя олиото с масло? newsm78.И друго,вътре понякога ми остава малко недоизпечено.......Само на вентилатор ли да ги пека? Embarassed
Ще се радвам и за крема да ми помогнете-На 1 литър мляко-колко яйца и брашно да сложа?Чувала съм ,че слагат половината брашно и половината нишесте... ThinkingТака нямало аромат на брашно.
Ще се радвам ,ако ми отговорите.Днес трябва да правя(по поръчка на свекървата)
Благодаря ви предварително.
Лек и усмихнат ден от мен. Hug
Еклери се правят само с масло. Никога не се слага олио. Крем - ванилия от 1 л прясно мляко + 8 с.л. захар, 3 с.л. брашно, ванилия. Вари се до гъсто.
 Еклери:
 400г вода, 250 г брашно, 125 г масло, 4 яйца.
Пече се в затоплена фурна с вентилатор 20 -25 мин и после не се отваря фурната още 10 мин.
Пълнят се охладени с крем. Аз ги пълня с една голяма спринцовка и така не ги разрязвам.
Поливка, заливка отгоре с шоколад или пудра захар.

# 577
  • Мнения: 19
marcheva14,Благодаря .  bouquet
После ще запретна ръкави-да видим какво ще сътворя. Wink
Усмихнат ден.

# 578
  • Мнения: 222
Какво мога да направя с оставащи жълтъци?

Дали ще стане да се сварят голи?

Да знаете откъде мога да си купя шпатула, с която да отлепям тестото от масата лесно?Предварително благодаря за идеите   bouquet
От железарски магазин, не се шегувам  Crazy купих си комплект пластмасови шпатули за шпакловане за жълти стотинки...

# 579
  • Мнения: 22 867
Здравейте.Искам да попитам ,като правя еклери  усещам мириса на олио.Правя ги с една чаша вода,една чаша брашно и половин чаша олио.......

И аз ги правя с олио по рецептата на Иви, винаги се получават. Не съм усетила мириса на олиото, може би и от олиото зависи? newsm78 А и винаги може да сложиш ванилия например в сместта. Peace

# 580
  • Мнения: 1 934
Пчелица работна, благодаря за идеята  Simple Smile

Суровите жълтъци искам да използвам за направата на маслени сладки, тарти, тарталети или нещо подобно. Ако някой се сети, моля да даде линк.

# 581
  • Варна
  • Мнения: 2 146
Пчелица работна, благодаря за идеята  Simple Smile

Суровите жълтъци искам да използвам за направата на маслени сладки, тарти, тарталети или нещо подобно. Ако някой се сети, моля да даде линк.
Ванилени кравайчета
линцерови сладки

# 582
  • София
  • Мнения: 11 080
Здравейте.Искам да попитам ,като правя еклери  усещам мириса на олио.Правя ги с една чаша вода,една чаша брашно и половин чаша олио.......

И аз ги правя с олио по рецептата на Иви, винаги се получават. Не съм усетила мириса на олиото, може би и от олиото зависи? newsm78 А и винаги може да сложиш ванилия например в сместта. Peace

Аз също ги правя с олио по тази Рецепта за еклери. Винаги се получават и не са ми мирисали.

# 583
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Моля за рецепта за бързи и лесни курабийки ! Може и такива без мас,че да не купувам  Grinning

# 584
  • Мнения: 22 867
Моля за рецепта за бързи и лесни курабийки ! Може и такива без мас,че да не купувам  Grinning

СНИКЕРДУДЪЛЧЕТА

МАРОКАНСКИ МЕДЕНКИ  Гриба д’асль

И последната ми любов: Ореховките на Жужу, като слагам орехите в тестото. Това не пречи и отвън да се овалят в орехи! Heart Eyes Grinning

Общи условия

Активация на акаунт