БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 060
  • 735
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 883
Правих разядка с извара, пасирана печена чушка, чесън, олио, сол. Яла съм такава купешка, беше много хубава. На моята нещо и липсваше. Дайте идеи какво още да сложа.

bongo_2007 ®  Hug


Labrex сладките ти изглеждат невероятни.
http://forum.say7.info/topic23465-50.html

От това количество колко горе- долу излизат? Дали са ти останали и за  следващия ден, вкуса променя ли се? Понеже искам да ги направя от предния ден. Какво си сложила в средата и преди или след печене?
Сори че те обсипвам с тъпи въпроси. Embarassed

Последна редакция: сб, 05 окт 2013, 21:53 от vela

# 631
  • Мнения: 4 275
Момичета, СПЕШНО!  Confused

Правя Френска Селска Торта, но съм изпуснала повечко брашно. А тестото трябва да се получи едно такова приятно за работа с него. Лесно се разточва, а в момента се рони и ще развия мускулите на ръцете си, докато разточа всички блатове...  Cry

Какво да правя? Как да го направя по-меко? Вода ли да добавя, мляко ли, разтопен маргарин ли?  Confused

# 632
  • Мнения: 22 867
Labrex сладките ти изглеждат невероятни.
http://forum.say7.info/topic23465-50.html
От това количество колко горе- долу излизат? Дали са ти останали и за  следващия ден, вкуса променя ли се? Понеже искам да ги направя от предния ден. Какво си сложила в средата и преди или след печене?
Сори че те обсипвам с тъпи въпроси. Embarassed

vela, бройка не мога да кажа, не е огромно количество, но не са и съвсем малко. Чаша и половина брашно е, едно яйце, масло не много........ако имаш време, пробвай ги с една доза, бързо стават, не са много връткави. Използвах шприца и само сменях накрайниците. Да си призная и аз се учудих колко красотни се получаваха. Grinning Останаха няколко за другия ден, на мен ми се сториха още по-вкусни. Слагах вишнички от сладко, накрая ги поукрасих с разтопен в микровълновата шоколад с малко олио. Една част поръсих с пудра захар. Вишничките слагах преди печене, но те доста бързо стават готови. В рецептата са дадени 15-20 мин, моите ставаха за 12 в загрята на 180 град. фурна. Но ще зависи и от големината им. Peace

# 633
  • Мнения: 6 733
Търся рецепта за сладкиш със сини сливи, преди си спомням че циркулираше една тема, някой дали се сеща?

Виж на стр.1 в тази тема. Аз питах и ми дадоха някои рецепти. Пробвах "Постен орехов сладкиш" , "Сладкиш със сини сливи" по стара домашна рецепта на labrex и "Галет със сини сливи" на Селма. И трите рецепти ми харесаха.  Peace

# 634
  • Мнения: 244
не съм съгласна! Яла съм суши в изискан ресторант и съм правила и домашно, абсолютно еднакви на вкус...е аз ползвам пушена скумрия, от тези вакумираните, много хубав вкус придава, а  специфичния вкус на сушито идва от оризовия оцет, който го има в големите хиперм-ти...така, че действай смело...
на мен първия път ми дойде сложно завиването, но като го направиш веднъж и после се получава по-добре...
виж отдолу в блога ми съм описала как се прави...успех и да покажеш резултата после...
Мила пчеличке,  момичето AquaElite със сушито се е справила отлично на вид и заслужава висока оценка за старанието. Но вкусът на приготвянето на суши у нас, в Европа и Щатите е коренно различен от оригиналното японско суши. Специфичния вкус на ориза в сушито не идва само от оризовия оцет, захарта и солта, но и от прибавеното в него саке и различни други подправки, които могат да се намерят само в Япония (вероятно и в Китай или в азиатския регион). В самата Япония има най-различни варианти и рецепти в различните райони именно в зависимост от тези подправки. Но плънката никога не е с пушена скумрия или ролца от раци, както и авокадо (?), в която и да е оригинална японска рецепта. Това са си наши по-евтини заместители дори и в "изискани" ресторанти (парче суши струва около 100 йени = 1.70 лв). Обожавам сушито,  имах удоволствието да хапна оригинал и те уверявам, че просто няма място за сравнение. Само бих препоръчала - ако решите да хапнете суши у нас - предварително се осведомете дали готвача е японец и дали си е донесъл оригинални японски подправки. От друга страна - това не означава, че отричам опитите с мерак да си приготвим суши у дома с продукти, които са налични и достъпни на нашия пазар. Не казвам, че не са вкусни и така. И дори понякога тези опити са по-успешни от скъпите ресторантски предложения. В този смисъл си абсолютно права, че суши в наш "изискан" ресторант и успешно суши, приготвено в домашни условия не се различават, но категорично се различават от оригиналното японски суши.
Вж три мои поста, за да не се повтарям тук:

http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=110794&view=findpost&p=2175603  

http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=110794&view=findpost&p=2176687

http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=110794&view=findpost&p=2177170

Успех със сушито на всички и още веднъж поздравления за AquaElite

И един тематичен виц в тази връзка (прочетох го  случайно в един блог) -
- Ядете ли суши?
- А, не - ям с уста!  newsm62 newsm62 newsm62

Последна редакция: нд, 06 окт 2013, 12:25 от CVETETO3101

# 635
  • под тепетата
  • Мнения: 9 319
vela, на такава разядка слагам 2-3 с.л. кисело мляко и майонеза на вкус + изброените от теб неща. Някъде от този форум я бях видяла и редовно си я правя.

# 636
  • Мнения: 244
За какви ястия използвате кардамон ? Купих няколко пакетчета, но е с шушулки Rolling Eyes. Досега такава подправка не съм ползвала. Ако подскажете рецепти или линкове ... Hug

# 637
  • София
  • Мнения: 11 713
За какви ястия използвате кардамон ? Купих няколко пакетчета, но е с шушулки Rolling Eyes. Досега такава подправка не съм ползвала. Ако подскажете рецепти или линкове ... Hug
Кардамон...това е много силна подправка на аромат, не бих могла да го опиша, защото тук нямаме такъв вид подправки. Пила съм кафе с кардамон, така го предлагат в Араб. страни. Не ми харесва , категорично. Тежък аромат, а и за къде може да се ползва, нека другите да кажат.

# 638
  • Мнения: 6 713
Търся рецепта за сладкиш със сини сливи, преди си спомням че циркулираше една тема, някой дали се сеща?

Виж на стр.1 в тази тема. Аз питах и ми дадоха някои рецепти. Пробвах "Постен орехов сладкиш" , "Сладкиш със сини сливи" по стара домашна рецепта на labrex и "Галет със сини сливи" на Селма. И трите рецепти ми харесаха.  Peace
  bouquet

# 639
  • Мнения: 1 883
vela, на такава разядка слагам 2-3 с.л. кисело мляко и майонеза на вкус + изброените от теб неща. Някъде от този форум я бях видяла и редовно си я правя.
Сложих майонеза и настъргах варено яйце.  Hug

Тук преди се коментираше рецепта за дом. майонеза. Може ли линк?

Последна редакция: нд, 06 окт 2013, 16:00 от vela

# 640
  • Мнения: 1 136
Може ли рецептата за разядка и за лютеница, моля

# 641
  • София
  • Мнения: 10 886
За какви ястия използвате кардамон ? Купих няколко пакетчета, но е с шушулки Rolling Eyes. Досега такава подправка не съм ползвала. Ако подскажете рецепти или линкове ... Hug

Аз правя тези сладки: Екзотични бисквити

# 642
  • Мнения: 9 111
Може ли рецептата за разядка и за лютеница, моля

лютеница http://pep-4o.blogspot.com/search?q=%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B5%D0% … D0%B8%D1%86%D0%B0

Разядка с какво? Дай поне 2 продукта?

Цветето, кардамон за бисквитки и сладкиши, но започни полека, че е доста силен аромат  Peace

# 643
  • Мнения: 22 867

Тук преди се коментираше рецепта за дом. майонеза. Може ли линк?

Най-често правя ДОМАШНА МАЙОНЕЗА „ПРОВАНСАЛ”, хареса ни вкъщи. Peace

# 644
  • Мнения: 1 101
Кое шкембе е по хубаво и по немиришещо?
Свинско или телешко?

Общи условия

Активация на акаунт