БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 033
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 17 987
Момичета, как работите със сусама?
Искам да си сложа на хляба, но като се изпече, всичко пада. Пробвах да намажа хляба с малко олио, но пак падна след изпичане. Има ли някаква тънкост в залепянето на сусама или зависи от тестото?
Благдоаря предварително

Доскоро мажех с жълтък, нищичко не пада  Peace
Сега обаче вече мажа с белтък питките и кифличките- по- мека става кората, също нищо не пада  Peace

# 706
  • Мнения: 2 774
Моля за съвет, как да приготвя ципура, на фурна, на скара, пържена? Никога не съм яла, ще я правя за вечеря, а идея си нямам как ще е най вкусна.

# 707
  • София
  • Мнения: 3 754
Цитат на: Labrex
РИБА НА ФУРНА
(много нежна, сочна, вкусна и бърза за приготвяне)





Рецептата е за тилапия, но е правена и с други риби.

4 средни филета от тилапия
1 голяма глава лук
майонеза
1 голям домат
кашкавал
подправки, сол, чер пипер

Дъното на тавичка намазваме с олио и разпределяме на дъното половината глава лук, нарязана на полукръгчета. Върху лука редим филетата, които са поръсени с подправките. Намазваме слой майонеза, върху нея останалата нарязана глава лук, отгоре нарязания домат, леко солим и ръсим с чер пипер по желание. Покриваме с настъргания на едро ренде кашкавал и слагаме във фурната на 180 град до готовност.

Моите бележки: Вкъщи правя по рецептата тилапия, пангасиус, скумрия и нарязан на шайби толстолоб (на малката снимка). С толстолоба е вкусно, малък проблем са костите, с филе е най-добре. Включвам фурната, нарязвам лука, поръсвам с подправки рибата и нареждам в тавата. Става действително бързо, в загрятата на 170-180 град фурна пека 20-30 мин до зачервяване на кашкавала.
От както направих за пръв път тази рецепта ни стана любима! Peace
Само така приготвям риба!
Препоръчвам! Peace

# 708
  • Мнения: 2 774
Благодаря, Магика, интересна рецепта, но у дома няма да се хареса с майонеза, кашкавал...
Моля и за други предложения   bouquet

# 709
  • Мнения: 92
Pоlly, аз правих ципура по тази рецепта - http://www.mycookingbookblog.com/cipura-na-furna/ и много ми хареса Simple Smile

# 710
  • Мнения: 2 774
Мерси, Катерина   bouquet.

# 711
  • Мнения: 17 987
Pоlly, аз правих ципура по тази рецепта - http://www.mycookingbookblog.com/cipura-na-furna/ и много ми хареса Simple Smile

Супер  Peace Много обичам такива изчистени и лесни рецепти.
В къщи риба с домати и др. вариации не се вкусва  Naughty, но тази ще пробвам задължително  Heart Eyes

# 712
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Моля за съвет!  Hug

Искам да направя свински пържоли на фурна с лук, гъби, течна сметана и топено сирене.
Знам, че се пекат първоначално с фолио отгоре, пържолите се начукват и се слага сол, черен пипер, малко вода... Предполагам, че няма проблем да се сложат гъбите и лука още в началото?
Не знам обаче кога да сложа течната сметана и топеното сирене? Ще се радвам и да ме посъветвате каква марка точно да взема от последните две? Някакви подправки допълнително слагат ли се?
Накратко - ще съм много благодарна за всякакви обяснения!  Laughing

# 713
  • Мнения: 285
Ще правя пържени пилешки хапки. Какъв сос върви към него и кои продукти включва той?
Благодаря предварително, винаги точна и навреме е помощта тук!  chef

# 714
  • Мнения: 17 987
Ще правя пържени пилешки хапки. Какъв сос върви към него и кои продукти включва той?
Благодаря предварително, винаги точна и навреме е помощта тук!  chef

Майонеза и хубаво, гъсто кисело мляко в равни части, чесън на прах и копър, това е нашия любим чеснов сос  Peace

# 715
  • Мнения: 9 108
Ще правя пържени пилешки хапки. Какъв сос върви към него и кои продукти включва той?
Благодаря предварително, винаги точна и навреме е помощта тук!  chef

Майонеза и хубаво, гъсто кисело мляко в равни части, чесън на прах и копър, това е нашия любим чеснов сос  Peace

+ 1 глас,
освен това сладко кисел - или с кетчуп и балсамов и мед, или сливов, или кайсиев сладко кисел

# 716
  • Мнения: 1
Здравейте, може ли рецепта за хрупкави гофрети.

# 717
  • Мнения: 11 607
Знам какво ще ми отговори Бонго - поканени сте всички......но въпросът ми е и към него......

Имаше намалено цяло пиле в К. Взех. Но.....каква гарнитура към него - да не е ориз, да не е картофи.....Направо съм изчерпана като идеи, зеле - нямам, а и няма откъде да взема. + това скоро хапвахме зеле......Искат го печено, но......вече 2 часа си блъскам главата, а времето минава.......

# 718
  • София
  • Мнения: 3 754
Минете на разделно:салата! Hug

# 719
  • Мнения: 11 607
Минете на разделно:салата! Hug

Снежанка...вече я правя, и един гъбен сос, + топъл, вреден хляб - това измислих.......Ако нещо някой се сети може да даде идея....за друг път.......Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт