Домакини/епизод 18/

  • 43 039
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 5 999
Люси  bouquet
Мари почини си, но нали ще имаш нет Hug
Дегустатор искам и аз Crazy

Марче, ти си си красотна, какво повече ще правиш върху себе си Hug

Тите, браво за изпита! Hug
Ние се чухме за 2 секунди от Москва, след 3 часа/ мое време/ летят за Брюксел, нашите се върнаха и сега ще ревЪ Cry ама чак вечерта, като се затворя самичка в стаята ми Crazy

Утре сме на ЖК стискайте палци всичко да  е наред Praynig
Като се завърнем (от 09.00 сме) ще пиша  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 11 701
Людка, Людка, всеки път когато го чета се заливам от смях.   bouquet  bouquet  bouquet
Коконо, подмокрихме се, да знаеш. Чак в София сме мокри от сълзи. Heart Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 2 265
И аз. Харесвам Чудомир... По-принцип обичам да чета разкази... смешни.. Peace

# 18
  • UK
  • Мнения: 5 999
Людка, Людка, всеки път когато го чета се заливам от смях.   bouquet  bouquet  bouquet
Коконо, подмокрихме се, да знаеш. Чак в София сме мокри от сълзи. Heart Eyes

извинявам се, ама  Sad  bouquet

# 19
  • Мнения: 897
Люска, развесели ме, благодаря!

# 20
  • Мнения: 3 841
Здравейте сладурани!  Hug
Вече съм на линия. Снощи кацнахме благополучно в Богота, успяхме само да извадим сиренето от куфарите и се хоризонтирахме в леглата веднага. Успяхме да се наспим, досега оправяхме багажа. След малко ще ходим да пазаруваме, че няма нищо за ядене.
За онази идея на бебетата съм абсолютно за!  Peace Броите и мен в сметките!
После пак ще пиша!

# 21
  • UK
  • Мнения: 5 999
Смърфи Hug  добре си си у дома Hug

# 22
  • UK
  • Мнения: 5 999
Добър вечер! Hug

Да ви писне от мен, днес! Tired ooooh! Hug

ММ се качи най-после на 2-рия полет и сега в 23.00 мое време трябва да кацне в Брюксел Money После да дойдат да го вземат та да го транспортират май до Антверепен (какво съвпадение, сестра му и зетя живеят там, а и ние искаме след време да ги последваме Mr. Green), та докато се качи на кораба ще стане 100 часа!!!! Явно няма се спи днес, апетите дето ме гонеше преди седмици и дни, днес съвсем изчезна #Crazy Crazy

Отивам да видя, дали е излетял! Whistling
Мрън! Днес само черни точки натрупах Crazy

Утре съм на ЖК , ама как ще стана сутринта newsm78 идея си нямам оба4е Money

# 23
  • Мнения: X
Лусс -благодаря ти   bouquet
Да ти разправя и аз как е как'Сийке ,ма не съм от тях Wink))
НЕ СЪМ ОТ ТЯХ

Скрит текст:
Не обичам, как'Сийке, и не съм от тия, дето се бъркат в хорските работи, ама има едни жени, като Тана Папучкина, като разчекнат едни уста - като ханджийска порта! Онзи ден, както си седя у дома и наплитам пета на чорапа на наш Груя, гледам я през прозореца, тин-тин-тин, зачупила кръст, накокошинила се с кожи, с плетена чанта с мотив в ръка, и право у доктора влиза. Женена жена ма, сестро, да си седне в къщи и да си гледа работата, а то - фитнало се и не оставя човека на мира! Година и половина я гледам, все зъби поправя. Какви бяха тия зъби, какво беше туй чудо! И по небцето й да бяха никнали, и все с дупки да бяха, пак досега щяха да се поправят. Развали къщата на човека, кучката му с кучка! Гледам булката му, горката - охка, пъшка, караха се, биха се, - па и тя почна май да си покръшнува: все напудрена, я гледам, излиза и шапката й настрана малко килната, като фантазия.
Не ми е работа, как’Сийке, и не съм от тях, ама изпъденото й слугинче разправяло на Бона Кевина, пък тя казала на наша Кица Събчовата. Ама и за него се чува, че не било стока. От два месеца било без работа и все един подофицер, уж от тяхното село, се мъкнел с него. Остава ли ми време, сестро, от пуста работа да разуча отде е, откъде е и дали не е някой модерен братовчед! Пък и работа ли ми е да се меся в хорските маскарлъци! Човек да си гледа къщата, да му е ошетано, преметено и подредено навред, че вчера ходих у Бона Бозаджийкина за квас - пази боже! Нощвите им, как’Сийке, от две години неизстъргани, месалите им загорели от тесто и хвърлени в едно кьоше и отгоре им котката спи. Грехота и срамота! Два пъти в годината си андулира косите и обувки с лачени бомбета носи, а в къщата им - сякаш вторничен ден след пазар. Ама тяхна работа е пак, да ти кажа. Да правят, каквото си щат. Наш Груйо тъй дума: “Във всяка къща - и наредба, всяка коза - за свой крак. Кой както иска, тъй да я кара!” Я Колчеви пък, никога не си дигат завивките от леглата. Както се измъкнат сутрин, тъй им седят креватите цял ден. Рекох веднъж на госпожата, а тя: “Нарочно - кай - ги оставяме, та да се проветряват.” Пък то, че я мързи да ги подреди, мързи я, ама защо лъже хората! В една къща, дето пипа работна жена, то си личи. И спалнята им неразтребена, и във всекидневната им на миндера има една възглавница разпрана, и иглинарникът им виси накриво, а пък кърпата им за лице - сякаш цигани са се бърсали с нея!
Ооох, каквото, каквото - тяхна работа! Да си мълчи човек и да не се смразява с хората - тъй си зная аз, и кой какво е правил - той да си отговаря, ами я да ставам да си вървя, че оставих малката да пържи лук в къщи: ще вземе да го прегори, че ще замирише, като кога минаваш край Парапанкини. Нали пустата им къща е на кьоше! Тя каква е къща, ама прозорци има и надолу да гледат, и нагоре по улицата. На единия постоянно е майката, а на другия - дъщеря й и не пропускат човек да мине, докато не разчовъркат целия му род. И все на изгоряла манджа мирише покрай тях. Дърта жена мари, сестро, а тръгнала по ума на дъщеря си! Все тоя инженер я бил искал, онзи съдия бил питал - чунким хората са полудели цял живот изгорели манджи да ядат! То да не излезе като Деша Коликучкова? Искали я, молили я, щели да я крадат, а и до ден днешен си стои в къщи смутена и
сбръчкана, та и Еньо Кантонеринът й се назлъндисва вече. Пък и той какво ли търси? Чунким не помня, като го роди майка му четири месеца по-напред и какъв байрак развяваше на времето из долната махала!...
Снощи по тъмно, като събирах прането из двора, и - тупуррр - събори се нещо през две-три къщи от нас. Тръснах ризите на дърветата, хукнах се и - какво мислиш? На Пена Цанковичина, вдовицата, на дувара, от лява страна до портата - три керемиди съборени. Тъмно беше и не можах хубаво да разгледам, та сутринта рано още ходих и три мъжки стъпки с гумени токове намерих около мястото. Попитах нея каква беше тая тупурдия снощи, а тя: “Котарак - кай, - госпожа, котарак прескочил дувара и съборил керемиди...” Мари аз го зная тоя котарак, дето си има и котка, и две котенца в къщи и дето работи във финансовото, ама не обичам да ги разправям!
От друга страна, яд ме е пък, че все на светица се прави, все на черкова ходи и надолу гледа. Ама наш Груйо знаеш ли за такива как дума: “Който гледа надолу - мисли за голо!” И права приказка е тя, ами не ми трябва да ги разправям! Чунким у дома всичко е потекло по вода, та из чужди къщи ще ровим! Една снаха си доведохме, как’Сийке, господ да те пази до девета рода! Откак се е омъжила, все болна, все чамава. Злъчката й била пукната, стомахът и бил нервен, уж все диета пази, пък на втория ден на Коледа половината рибица от прасето оплюскала, дордето бях на гости! То добре, че като походвам тук-таме, та ме гощават хората, инак де можем надви с ядене в къщи! Не остави ни сладко, сестро, ни захар, ни саздърма! Мислех си, като е на диета, поне туршията няма да бута, а то, га погледнах в голямата делва - тук-там плува някое камбе!
Думах му на наш Пройка: слушай мене бре, майка, аз да ти избера момиче, че ги познавам всичките в града и околията. Какво му не думах! Дигна си един ден дърмите, че чак от Габрово я довлече. Хората и котка си не вземат от Габрово, а той жена домъкна! Малоумен излезе наш Пройко, на баща си се метнал. Не попитва, да се посъветва, да погледне чуждите къщи и наредби, ама тъй, урбулешката! Малко ли съм му думала: да иде у попадиини, да дойде у вас, че да види какво се казва наредба и фамилия! Я бат’Боньо, умен човек излезе, дето се ожени за тебе. Малко ти били редки зъбите и си понакуцнуваш, ама няма да маршируваш из кухнята я! Гледаш си къщата хубавичко и децата ти подредени, и бат’Боньо всяка събота с прана риза, а то у нас - разхвърляно, мръсно, една галимация!... Да започна да ти разправям, как’Сийке!... Ами не ми е по характера...
Не съм от тях!...

Последна редакция: нд, 01 сеп 2013, 21:09 от Анонимен

# 24
  • UK
  • Мнения: 5 999
Контеска Hug тъкмо го изчетох във ФБ Joy
Лека вечер мацки, аз смятам да позяпам малко из нета и да си чакам  Whistling Crazy Cry

# 25
  • София
  • Мнения: 9 857
Аз съм ви изпуснала! Whistling

Смърфи, добре си се прибрала у дома! Hug

Коконке, ти спри да плачеш, почивай си и пиши , ние ще те утешаваме.

Аз си стегнах каката за училище- утре отива в Пумпелина, много иска вече, че и стана скучно. А от 16 септември е в училището, за което ви писах-  ще е  в отделен клас заедно с още няколко деца с увреждания. Миналата година също имаше такъв клас, но моята госпожица не беше готова. е, вече е готова- в края на май я пробваха, прецениха , че е ок и  новата учебна година ще е там.
Тъй че, дами , моят престой у дома ще попрестане, защото сутрин докато я заведа и се върна минават над два часа, следобяд- същото, междувременно и малката като започне училище и там ще  е едно развеждане на училище и сто допълнителни занимания...и отново кака ви Валя яхва метлата и няма да слиза цялата учебна година. Да не говорим финансово училището как ни се отразява Crazy, даже го увеличха още за тази година....ама здраве да е, ще се справим, нямаме избор. Имаме , де, но не ми харесват другите избори.
  bouquet

# 26
# 27
  • София
  • Мнения: 2 265

Куини,  Hug, къде се губиш?

Коконче, лека, утре чака,е какво ще кажеш за малките Коконки Hug Peace

# 28
  • Мнения: 11 566
Не знам какво му стана на малкия, но преди малко повърна, сега заспа, рано рано. Цял ден е кисел, не иска да яде. Беше топъл, сега ще го дебна цяла нощ. Баща му хукна да си наваксва по кръчмите. Нали го гледа миналата седмица, на въже държан.
Титко- браво за изпита!
 Hug ви!

# 29

Общи условия

Активация на акаунт