Теми4ка на ИСПАНСКИТЕ бъдещи и настоящи родители

  • 9 346
  • 281
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 345
здравейте момичета Grinning
claraспокойно миличка Герганчето е права така е писано,всичко е за добро ще видиш какъв сладур ще си имаш newsm51
Герганчеявно питника ви ще мине чудесно с тези добри приготовления smile3521 и хубава лепанка си имате  newsm10
dun4eза валенсианците и аз така знам,студена племе ей Mr. Green
Valаз последно се интересувах от цената на билетчетата,но от Бг и без дечица ще се пътува Thinking

# 241
  • Мнения: 1 246
Здравейте,
Клара,не се от4айвай,кураж Hug
АнИ,каква хубава торта има Герито,даже лепенката й се вижда на снимките Mr. GreenВиж и на мен Барселона мноооого ми харесва,ама голяма лудница там.Инъ4е няма на4ин да ску4аеш в Барса.А ти добре  си го намислила за пик-ника,просто няма какво да го мислиш още.
Дун4е,и на мен Леида не ми харесва особенно,между другото,знаеш ли,4е има руски магазин,в който има българска лютеница на Дерони и български салам и сирене.
И каталунците са националисти,ми като ги питаш казават,soy catalan,a не
испанец.Верно и тук много 4ужденци,забелязва се страшен наплив на китайци напоследък.А за българи да не говорим.
Вибора,хайде оздравявайте! Grinning
Марибел,много трудно с тези документи,сестра ми и брат ти по-рано трябвало да се сетят.Освен да вземат бяла резиденсия на този етап не виждам какво друго.



# 242
  • Мнения: 345
момичета каде сте newsm78
искам да се похваля пооправихме се вече с бебка  Party  е още кашляме като магарета,но и това ще мине Party а вие всичките каде сте забегнали  #Crazy Rolling Eyes

# 243
  • Мнения: 2 825
Ани, голяма е сладурана малката, а колко много е пораснала, аз не бях виждала нейни снимки от  лятото  Wink Да я нацелуваш от мене.
Вибора, радвам се че се оправяте, дано скоро и кашлицата да изчезне  Simple Smile
Аз да се оплача, че таман се зарадвах, че лятото дойде и от петък вечерта като се започна един дъжд и без да спре Sad точно weekend-a по къщите. Това му е гадно на този Коста дел сол, вярно че повечето дни в годината пече, ама като почне да вали няма спиране, вали с дни, ако не и със седмици  Sad  Хубаво поне, че в петък ни пуснаха нета, че инъче съвсем щях да изкрейзя  Wink

# 244
  • Мнения: 217
Здражейте мам4ета,мойто мажле се прибра от път в4ера и за това нймах време да ви драсна някой ред  newsm53 но сега сам на ли ния.Ура най после и аз се спражих сас снимките  smile3501 ето го и моето слан4ице Grinning

# 245
  • Мнения: 3 098
Клара и тук е така. Crossing ArmsВ4ера запо4на да вали,днес беше направо лятно времето сутринта,а сега пак Ще вали. Close
Ей така 4овек се разболява,като излезна с къс ръкав и някоя поли4ка и след 1 4ас стане по4ти зимно времето. Twisted Evil
Вибора,радвам се,4е сте добре. Hug

# 246
  • Мнения: 3 098
Ще ви ка4а малко снимки от таз годишните Фаяс тук и  няколко снимки на малката. Grinning
Току Що се връЩам от центЪрЯ  Laughing,много хубаво беше. PeaceМного хора,гъмжилница,пътиЩата затворени,ех един път годишно да може 4овек пеша да походи Mr. Green и то по най_натоварените улици.Навсякъде се 4ува каква ли не ре4_българска,руска,румънска,немска,английска,японска и китайска дори. LaughingСтотици туристи,дошли единствено да наблюдават кремацията тази ве4ер,спяха в градинките сред цветята и гълъбите. WinkДеца,обле4ени в носии.Имаше от тези хора,покрити с бронз,дето изглеждат като паметници.Малката много им се радваше.
Айде гледайте:
http://espanol.pg.photos.yahoo.com/ph/amaria5cova/album?.dir=932 … ia5cova/my_photos

# 247
  • Мнения: 345
Maribel ах че добре сте си изкарали искам и аз   Cry   Tired
                      clara и в Мадрид бяха едни дъждове,даже и тази седмица ще вали-ужас наистина ще си пуснем корени вкъщи Shocked
                        dun4e  браво Peace голяма ти е сладурана малката  bouquet

# 248
  • Мнения: 217
и при нас беше лошо времето тези дни но сега са опитва да пробие слън4ице и се появиха мухи което озна4ава 4е времето се оправя  Peace.Купих на малката книжка с пъзели но не мога да и привлека вниманието за по дълго,обяснявам и какво трябва да прави но тя много се разсейва,дали още и е рано за такива неща и  newsm78 от кога трябва да може да ги реди,имате ли представа? Thinking

# 249
  • Мнения: 2 825
Марибел, и твойта госпожица много пораснала Simple Smile Да ви е жива и здравичка  Simple Smile
Абе срам не срам ще питам, какво означава фаяс  Embarassed Аз с моя смотан испански, ама търсих и в речника дето го имам на компа и там не го намерих  Embarassed, та реших да питам.

Тука още продължава да вали, май няма да ни се размине седмичката дъжд, а аз хич не го обичам  Sad

# 250
  • Spain
  • Мнения: 3 752
napraво си е страм да се горят тези статуи . Клара не съм сигурна но мисля 4е фаяс викат то4но на тези фигури от хартия които изгарят после , а може и на самия празник като цяло  newsm78 . аз бих плакала ако направя нещо такова и после дами го изгорят . мисля 4е миналата година гледах предаване то4но за тези фаиас и направо ми домъ4ня за създателите - да не говорим колко струват -хиляди еврота . от вси4ки коит осе направят за годината остава само 1 - най- добрата - оценява се със жури и 1 оценена от публиката вси4ко останало го изгарят. може и да бъркам оба4е ... може това да не е било за Валенсия .
Дун4е твоята госпожица беше на около 2,5 нали ? ами не е малка ве4е просто може това да не я интересува . пробваи да и покаже6 3-4 пъти , опита да играете заедно . аз така правя с ГЕри . като " придобием" някоя нова игра4ка (разли4на от Бебе и пособия към него) . сядам да си играя с нея - горе дол да знае какво да прави. после  тя сама се заиграва и си доразвива игрите . проблема при нас е 4е като не си хареса нещо , няма на4ин да я убедя 4е е хувабо. така сме с книгите - какви ли не книги с приказки има ..но не хи4 не я интересуват ни картинки , ни книжки .. отива взема католага на " ла редут" или някое друго по дебело списание Simple Smile и по4ва да ми разказва по него .. 4и4овци , лели ,.блузи ......Simple Smile а пук книжките с прас4овците и котетата нъц Simple Smile

 при нас също не може6 го разбра това време . нали пикник щяхме да правим ..цяла събота съм съжелявала - понеже бе6е едно мра4но и отвратително .. добре 4е накрая изръ4ках иван и отидохме да напазаруваме за пикника с мисълта 4е ако вали ще го правим в къщи с една скара в патиото . да ама не - като пекна едно слънце в неделя ..аз оба4е с моралната нагласа 4е вси4ко ще е в къщи - е накрая отидохме на скарите .. разболяхме децата Simple Smile  хапнахме пиинахме и като се изви един лют вятър събрахме масата за 10 минути и се пренесохме в къщи Simple Smile ..ама пак добре си изкарахме . аз съм забелязала 4е ние тук регионите Валенсия , мурсия винаги сме обратно на цяла испания - в цяла испания вали 4е се къса - при нас слънце .. при вас топло , няма ни едно обла4е .. при нас не спира да вали ..
хаиде 4е се забравих с писането Simple Smile

# 251
  • Мнения: 3 098
Las Fallas са празници на Валенсия и комунидад Валенсиана,запо4ваЩи от 09.03 до 19.03 всяка година.целия град се подготвя за това събитие.Всеки квартал събира пари за изработка на 'куклите',те се правят в прод.на 1 година,а след това се докарват в града и се монтират.Правят се по две една голяма и по_мъни4ка,която се пали от дете.Файерите малка и голяма се избират пак от живуЩите в квартала,като родителите се приготвят пак в прод.на 1 година,тъй като костюма и аксесоарите към него са ужасно скъпи.Доста 4есто много от съседите и роднините помагат в това на4инание,тъй като това е доста престижно да станеш Файера.
Тези кукли осмиват и заклеймяват 4овешките грехове и пороци,затова и накрая се палят.Остава само една_тази,която е спе4елила конкурса и после отива в Музея на Файерите.
През цялото това време Валенсия не спи. Mr. GreenРазпъват се палатки,където се пее от 24. 4аса доооо 5 сутринта във всяка ули4ка.Самите улици се 'отрязват' така,4е е доста голямо изпитание да се прибереш в къЩи,от ли4ен опит ви го казвам. ooooh!
На всеки 3 4аса има масклета,която би оглушила живите и събудила мъртвите,ако не се взимаха предпазни мерки. Laughing
Колуминацията естествено е на 19.03 _след крема де файас идва ред на истинското веселие_зарята.За нея думите ми не стигат да я опиша,толкова разновидна и красива . Hug
СноЩи си мислех,докато гледах как целия град избухва в невероятни цветови гами,колко са Щастливи в този момент хората в самолетите,прелитаЩи над Валенсия... Peace
След зарята,а тя продължава много време,се пускат 3 тътена,уау,мислиш,4е земата се отваря и те поглъЩа,а след това Валенсия се покри в 4ерен дим,цялата.Не виждаш дори кой стои до теб,мислиш 4е си в ада.
Това е празника,такъв какъвто го видях аз,през моите о4и.
Искам само да кажа,4е ужасно много си ги бива пиротехниците,пожарникарите,а и 4иста4ите след това.Само за някакво кратко време вси4ко светеше,сякаш голям език го е облизал.Браво. Peace

# 252
  • Spain
  • Мнения: 3 752
 изобщо испанците са луди по зарята . 4удят се само какъв празник да измислят 4е да пу6кат .. оба4е ужасно ги мразя в на4алото това дето само гърми ..става направо като на война Simple Smile . как ви го понасят де4ицата . ГЕри сега се пла6и ..ама пла6и .. като се хване в някого не се пуска докато не свърши зарята . като бе6е бебе оба4е никои не може6е да и нару6и съня . слу4и се 4е то4но до нас гърмяха с теиз подвижните коети и тя не мръдна  Simple Smile
Марибел видяхме го вси4ко макар и по телевизията (е не вси4ко ..защото някои като мен заспаха  то4но на зарята и не видях как подпалиха хипарката Simple Smile ) . в4ера го даваха по 2-ра програма пряко . и изобщо когато има някакво такова събитие гледаите 2-ра -там 4есто дават фиестите на разли4ните градове .

# 253
  • Мнения: 3 098
Ани хи4 не се плаши Mr. Green,даже напротив.Като бебе не ги отразяваше и тя,но сега адски им се кефи.
4естно казано,предните две години изобЩо не ми беше интересно,може би заЩото прекалено много гърмяха,а и тези викове и бомби и то толкова дълго време.Тази година малко позакъсняха и с музиката и с куклите и с масклетите,запо4наха от 14.03,така,4е не бях дотам изтормозена и можах дет се казва да се насладя. Grinning

# 254
  • Мнения: 2 825
Марибел, направо ти завидях, толкова красиво и интересно звучи фиестата, че ми се прииска да съм там... само да знаех по рано за този купон ... ама вече си знам догодина, живот и здраве, къде ще съм по това време  Mr. Green
Тука няма заря, а фиестите са едни тъпи и нищожни, само пияни англичани и надрусани тинейджъри по улиците и смрад от конски фъ....кии по улиците  Sick  Sad не ми харесват. Даже и за Нова Година нямаше заря  Sad
Спомням си в Палма по фериите и фиестите какво чудо беше, купон нон стоп и музика, заря, танци, веселие, абе май още не съм го прежалила този остров, все на там ме тегли  Confused

Общи условия

Активация на акаунт