Пердета - 9

  • 150 454
  • 829
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 9 911
http://perdeta.net/blekaut-mek-leko-laskav-platen-plat-100-polie … -za-edin-l-m.html
400гр Ок ли е? Пишат, че пропуска 10%, което не ми вдъхва доверие.
После ше може ли да се ушие, знам че е промазан плата.

# 151
  • София
  • Мнения: 12 006
Пише: "100% не пропуска светлината". Щом е блекаут не би следвало да пропуска нищо, но най-сигурно е 'око да види, ръка да пипне' иначе казано отиди в реален магазин през деня, най-добре на слънчево време и погледни през мостра. Грамажа за мен не е меродавен, т.к. има и по-тънки и по-дебели платове. За шиенето не е проблем да се ушие.

ПП: сега видях за белия и крем, че пропускат 10%, за това най-добре на живо да се види.

# 152
  • Мнения: 5 234
Идвам тук да се ограмотя, че съм много боса по темата с пердетата.  Blush Hug

# 153
  • Мнения: 1 787
Здравейте!

В дилема съм дали да си купя бели 100 % памучни пердета за спалнята (харесах ги и сега не мога да спя заради тях  Rolling Eyes). Понеже не съм много запозната точно с памучните завеси, моля по-запознатите да ударят едно рамо със съвет. bouquet

Трудно ли се поддържат? Свиват ли се при пране в пералня и има ли шанс по пожълтеят от слънцето? Трябва ли задължително да се гладят? В сегашния ми дом всички педета, след като се излязат от пералнята, закачам директно на корниза. Не капят изобщо, изсъхват там, изпъват се идеално и нямат нужда от гладене, обаче подозирам, че с памука няма да е така? Ако мога в едно изречение да перефразирам всички въпроси -  как мога да ги запазя дълго време бели и красиви? Благодаря предварително за насоките!  Hug

# 154
  • Мнения: 5 234
Трябва ли да са до пода всички пердета?

# 155
  • Мнения: 1 787
Не, но тези до пода стоят много по-красиво по мое мнение. Simple Smile

# 156
  • Мнения: 5 462
Здравейте!

В дилема съм дали да си купя бели 100 % памучни пердета за спалнята (харесах ги и сега не мога да спя заради тях  Rolling Eyes). Понеже не съм много запозната точно с памучните завеси, моля по-запознатите да ударят едно рамо със съвет. bouquet

Трудно ли се поддържат? Свиват ли се при пране в пералня и има ли шанс по пожълтеят от слънцето? Трябва ли задължително да се гладят? В сегашния ми дом всички педета, след като се излязат от пералнята, закачам директно на корниза. Не капят изобщо, изсъхват там, изпъват се идеално и нямат нужда от гладене, обаче подозирам, че с памука няма да е така? Ако мога в едно изречение да перефразирам всички въпроси -  как мога да ги запазя дълго време бели и красиви? Благодаря предварително за насоките!  Hug
Мога ли да ги видя ?

# 157
  • Мнения: 1 787
Не съм ги купила още, нали затова ви питам - дали си заслужава, или само ядове ще имам с тях. Simple Smile

# 158
  • Мнения: 13 184
Според мен си заслужава - красиви са!
Имам в едната стая бели памучни до пода. Свиват се само първия път. Пера ги всеки месец, защото ми е приятно да миришат хубаво. Суша в сушилня за 10 минути, за да излязат мокри, но ненамачкани, закачам и са готови.

# 159
  • Мнения: 5 462
Според мен си заслужава - красиви са!
Имам в едната стая бели памучни до пода. Свиват се само първия път. Пера ги всеки месец, защото ми е приятно да миришат хубаво. Суша в сушилня за 10 минути, за да излязат мокри, но ненамачкани, закачам и са готови.
Може ли снимка ? Praynig

# 160
  • Мнения: 1 787
Благодаря ти, papi6Hug

Днес се престраших и си ги купих. Simple Smile Смятам, че са разкошни и ще стоят прекрасно в тюркоазената ми спалня!  Heart Eyes Ето тази вечер вече ще спя спокойно! Wink

Остава корниза. Колебая се между ъглов или два отделни - имам голям прозорец на цяла стена и на съседната в близост - един единичен. Кое би стояло по-добре?

# 161
  • Мнения: 74
Здравейте! Имам нужда от вашия съвет за пердето в кухнята. Прозорецът е 160 и е разположен на 30 см от ъгъла на стаята. От другата страна на прозореца на 15 см. има кухненски ъгъл. Нормално би било да сложим корниза с 190 см дължина /по 15 см равномерно от двете страни/.......но там, където е ъгълът има тръба от парното и ужасно ме дразни - иска ми се визуално да я скрия със завеса. Тоест да има завеса до ъгъла. Но така става асиметрично.
Моля да ми дадете съвет bouquet
  

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 21:00 от цветина

# 162
  • Мнения: 13 184
Сложете ги от стена до стена.

# 163
  • Мнения: 74
Не може, на същата стена има диван  - на 15 см от прозореца.

# 164
  • Мнения: 5 234

Остава корниза. Колебая се между ъглов или два отделни - имам голям прозорец на цяла стена и на съседната в близост - един единичен. Кое би стояло по-добре?

Обла пръчка ли ще ти е корниза или релса?

Общи условия

Активация на акаунт