Пердета - 9

  • 150 842
  • 829
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 758
Днес ходих в Айко, казаха, че срокът за ушиване е 50! дена. Не стига, че скъпо, ама и чакаш месец и половина
Не може ли да си купиш плата и да го дадеш на друга шивачка? На мен ми трябват евтини и плътни пердета, които да имитират лен. Мислех в Айко да отида

# 736
  • Мнения: 3 096
Може, но още съм решила откъде и какво да купя. Знам само, че няма да е от Какаду.
Колко евтини ти трябват? Simple Smile виж на сайта да се ориентираш за цените, пък на място ще си избереш нещо. Днес беше голяма лудница в магазина. Едва можеше да се добереш до консултант

# 737
  • Мнения: 758
Dark_Chocolate какво им е на Какаду? Няколко пъти съм ходила и според мен си е скъпо. Не съм обръщала внимание на платовете за пердета.

# 738
  • Мнения: 5 957
Не стига, че са скъпи, но и продавачите дават съвети да купиш дължина на прозореца, умножена по 3. Според мен 2,5 е предостатъчно.

# 739
  • София
  • Мнения: 295
Здравейте! Някой слагал ли е 3-4 завеси от Икеа на по-дълъг корниз? Зле ли стои?
Искам да сменя завесите на два корниза - съответно 4.50 и 3.30м, но не ми се занимава с мостри, платове, поръчки и т.н., а и ми се иска да не дам 500лв за тънки и плътни завеси.
На корниз 3.60 сложих 4 завеси / два комплекта/. На мен ми харесва.

# 740
  • София
  • Мнения: 295
Ох, и все пак, при нас за три прозореца, излиза 522 лева без ушиване. Не мога да се пречупя още, ама ще ги дам, какво да се прави. Вярно е, че не са нещо, което се сменя всяка година, но все пак ми скъпее. Яд ме е на икейските, че са само с ширина 145 см... Там поне има и по-бюджетни, и по-скъпи.

Днес ходих в Айко, казаха, че срокът за ушиване е 50! дена. Не стига, че скъпо, ама и чакаш месец и половина
Икейските ако са плътни не им личи ако са на 4 отделни части. Аз чаках промоция и взех два комплекта под 100 лв. плътни, изолиращи, с перделък за два вида корнизи.. Сега търся за юношеска стая и се ослушвам за промоции.

# 741
  • София
  • Мнения: 853
Здравейте и аз се замислям за икейските. Може ли снимка на наложените парчета? Simple Smile

# 742
  • София
  • Мнения: 2 298
Не стига, че са скъпи, но и продавачите дават съвети да купиш дължина на прозореца, умножена по 3. Според мен 2,5 е предостатъчно.
Става и 2.5, но аз моите винаги съм ги правила по 3, още от майка ми така знам, стоят много по-добре.

# 743
  • Мнения: 13 198
Икейски имам и ги харесвам, но са 4 отделни и много си личи, че са на парчета. Мислела съм да ги зашия, но по края някак се отпускат и изглеждат по-дълги, ако са заедно ръбовете ще изпъкват и ще се кривят. Последните бях дала в Икеа да ми ги скъсят, бяха успели да направят едното диагонално, а то на черти и още от вратата ни подлудяваше.
Но пък са евтини, имат и ленени в различни цветове. За перде не бих дала огромна сума, предпочитам да ги сменям по-често.

# 744
  • Мнения: 3 096
Аз ще се побъркам, ако трябва да запердвам и разпердвам 4 отделни пердета 😁

А ширината на прозореца вярно ли я умножавате по 3? Не е ли много? Аз знам за тънки по 2, за плътни по 1.5

А Какаду ме дразнят с цените си, предвид оборотите, които правят, могат да поддържат по-добри цени. Та, вместо на тях, предпочитам да си дам парите на някоя квартална шивачка

# 745
  • Мнения: 5 957
Като е дори по 2,5 трудно се движат едно спрямо друго по релсата. От големия набор,особено ако плътното е дебело или твърдо тип блек аут. Според мен е повече от достатъчно.
Наистина преди години беше прието по 2. Но какво значи прието-на който както му харесва. Много зависи и от самата материя.

Последна редакция: нд, 27 сеп 2020, 23:58 от W

# 746
  • Мнения: 416
Здравейте!
Някой има ли впечатления от фото пердетата? Мисля да поръчам такова за детската стая, но не съм виждала на живо и ми се иска да чуя мнение.

# 747
  • Мнения: 1 355
Приятелка ми показа новата си къща. За пердетата специално до пазара в Димитровград ходила, иначе трябвало да даде няколко пъти повече. Хубави бяха пердетата, нищо циганско, ако не ми беше казала, нямаше да разбера.

# 748
  • Мнения: 2 109
Защото там вкарват от Турция; Текстила на турците е качествен -има и циганско,но и много хубаво на супер ниски цени;

# 749
  • Мнения: 1 355
Да, турски са стоките на пазара. В други теми чета, че ходят да си купуват пердета директно от Турция -сутринта поръчват и следобед вече си ги вземат готови ушити.

Общи условия

Активация на акаунт