Пердета - 9

  • 150 983
  • 829
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 12
Има ли някакви хитринки за повдигане на перде с 1см? Поръчах го 2 см по-късо от височината на стаята, но... забира по пода и се влачи 😢 което изобщо не беше търсен и желан ефект.
Не ми харесва. Предвид и колко скъпо излизат пердетата, направо се изприщвам.

Сложих по-компактни кукички и се повдигна малко.
Още не съм го прала, полиестер е и май няма да се свие..
Чудя се как да го вдигна още  и всякакви идеи са добре дошли.

# 721
  • София
  • Мнения: 8 304
Тия дни бях в Броколаж има извити корнизи - 7 или 3,5 м. Може да се реже, не съм сигурна за материала. Навит е на ролка.

Редакция:
Забравих да напиша, че е комплект - копчета, закрепващи "механизми"... .

Последна редакция: пн, 07 сеп 2020, 21:09 от Desem

# 722
  • Мнения: 269
Здравейте! Някой слагал ли е 3-4 завеси от Икеа на по-дълъг корниз? Зле ли стои?
Искам да сменя завесите на два корниза - съответно 4.50 и 3.30м, но не ми се занимава с мостри, платове, поръчки и т.н., а и ми се иска да не дам 500лв за тънки и плътни завеси.

# 723
  • Мнения: 39 587
У дома имам 2 корниза с по три пердета. Много си ми е добре.

# 724
  • Мнения: 3 096
Много ги заглеждам икейските пердета, но ми се струва, че ще е супер неудобно при разпердване да се налага да дърпам 3-4 отделни парчета. Затова още съм с едни "временни" пердета вече 5 месеца...

За бебешка стая дали са подходящи затъмняващи пердета? Нещо не ми се връзват за бебе, но пък пропускливите са кофти за лятото, когато се развиделява по-рано.

# 725
  • Мнения: 2 184
Здравейте, видях,че е обсъждано в темата,но пак ще повдигна въпроса с овалните прозорци и пердетата за тях..
Видях,че се препоръчват някакви огъващи се корнизи,но все пак не мога да преценя какво перде трябва да се закупи с такъв корниз ? Какви размери трябва да е за да не се скупчва/нагъва пердето в долния край ?
Това е прозореца
Скрит текст:

# 726
  • Мнения: 70
Здравейте,
Имам едно питане, понеже шивачката ме вкара в размисли.
Взех едно перде, дълго 6метра и широко 3 метра. Дефакто тя ми каза, че трябва да се "обърне". Аз естествено мислех, че трите метра са дължина, а аз си избирам широчина. Но после видях, че навсякъде пише "широчина - ..м". Мой пропуск...
Жената от магазина, от който ги купих, каза, че много хора се оплаквали като ги "обрънат".
Вие как процедирате?

# 727
  • Мнения: 5 985
Пердетата обикновено са с ширина 2,8-3 метра,защото разстоянието от пода до тавана е обикновено 2,5-2,6. Така че остават сантиметри за подгъв и зашиване на перделъка. Някои пердета имат вградена метална нишка от единия край, за да не се прави подгъв и да натежи. Т. е. да, ширината на плата е по височината на стаята. Дори при пердета с шарки това е видно от посоката на шарките.

# 728
  • Мнения: 70
Пердетата обикновено са с ширина 2,8-3 метра,защото разстоянието от пода до тавана е обикновено 2,5-2,6. Така че остават сантиметри за подгъв и зашиване на перделъка. Някои пердета имат вградена метална нишка от единия край, за да не се прави подгъв и да натежи. Т. е. да, ширината на плата е по височината на стаята. Дори при пердета с шарки това е видно от посоката на шарките.
Благодаря. С две думи - широчината на плата е де факто дължината на бъдещото перде Grin

# 729
  • Мнения: 23 232
Точно така Simple Smile

# 730
  • София
  • Мнения: 2 162
Здравейте, видях,че е обсъждано в темата,но пак ще повдигна въпроса с овалните прозорци и пердетата за тях..
Видях,че се препоръчват някакви огъващи се корнизи,но все пак не мога да преценя какво перде трябва да се закупи с такъв корниз ? Какви размери трябва да е за да не се скупчва/нагъва пердето в долния край ?
Това е прозореца
Скрит текст:

Аз не съм срещала готови пердета за такива прозорци. Моето е шито. С неправилна форма е и следва формата на корниза, като в долната част (там, където е края на корниза) е право. Шиха ми го в магазина, от който закупих плата, но скоро ходих за ново при тях и ме отрязаха, защото били много претоварени. Ако някой е виждал готови такива пердета или знае къде могат да се шият, ще се радвам ако сподели.
Скрит текст:

# 731
  • Мнения: 2 184
А с какъв корниз сте?

# 732
  • Мнения: 3 096
Само на мен ли пердетата ми се струват безумно скъпи? Имаме 3 прозореца с корнизи от 3.30 метра и трябва да избера пердета. Да, ама за 3 плътни и 3 прозрачни, трябва да дам 700+ лева...

# 733
  • София
  • Мнения: 2 162
Ако въпросът е към мен - иноксов, от същата фирма, която е и пердето. От преди 10 години е - сега може и да има готови, не знам. Тогава дойдоха с едни дълги иноксови пръти с улей в средата им и с някакъв инструмент на място започнаха да мерят и огъват, докато не получиха нужната полусфера. После монтираха по арката плътно. Ако ви интересува, ще снимам отблизо самия корниз, за да придобиете представа.

Dark_Chokolate, да, безумно скъпи са и по мое виждане. Този път съм решила да търся евтини платове - макс. 15 лева метъра и да си ги ушия сама.

# 734
  • Мнения: 3 096
Ох, и все пак, при нас за три прозореца, излиза 522 лева без ушиване. Не мога да се пречупя още, ама ще ги дам, какво да се прави. Вярно е, че не са нещо, което се сменя всяка година, но все пак ми скъпее. Яд ме е на икейските, че са само с ширина 145 см... Там поне има и по-бюджетни, и по-скъпи.

Днес ходих в Айко, казаха, че срокът за ушиване е 50! дена. Не стига, че скъпо, ама и чакаш месец и половина

Общи условия

Активация на акаунт