Кой трябва да слуша повече?

  • 10 952
  • 154
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 62 595
имам чувството, че обикновено командва този, който държи по-малко на семейството и по-безотговорният, защото е по-агресивен и е готов да жертва нещата и хоората извън себе си.

# 91
  • Мнения: 45
имам чувството, че обикновено командва този, който държи по-малко на семейството и по-безотговорният, защото е по-агресивен и е готов да жертва нещата и хоората извън себе си.

Да командваш  и да ръководиш -това са две различни неща. И за двете междудругото агресивност не е нужна. Най-страхотните ръководители са най-спокойните и уравновесени хора на света.
За да ръководиш е нужна двойна доза отговорност.

# 92
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, има разлика между това да командваш и да ръководиш и разликата е в отговорността. За съжаление повече виждам командващи в семейството, а не ръководещи с отговорност. И повечето "ръководители" са всъщност егоисти, употребяващи властта за собствени цели, дори бих казала, че по някакъв начинн те са слабохарактерни, защото не могат да надскочат детските си пориви на тропане с крак. Колкото до агресивността, не е нужно да се разкрещиш на някого - достатъчно е да си пасивно-агресивен и да саботираш дори неща, които знаеш, че са полезни за семейството. Това също е начин на командване.

# 93
  • Мнения: 45
Прекалено много сцени на домашно насилие си гледала.
Няма семейства в които единият да не "слуша" а другият ръководи. И този процес не е свързан с насилие вербално или каквото и да било. Това е съвсем доброволен процес когато има чувства.

# 94
  • София
  • Мнения: 62 595
Значи стигаме до това кой изпитва по-силни чувства и съответно ще изгуби повече, ако "не слуша". Което пак поставя въпроса в това, че по-агресивният най-общо казано печели, защото ще изгуби по-малко или смята, че никак няма да изгуби. Иначе не би си позволил да е агресивен.

# 95
  • Мнения: X
Ужасно явно съм изостанала от семейните връзки, но все си мисля, че те се базират на непрекъснати преговори и се търси взаимна изгода, а не просто подчинение от едната половинка. За мен бракът или партньорството са странен договор, при който клаузите се променят ежедневно. Това налага и много преговори и смяна на условията в движение. Не би следвало да има зависима страна, а по-скоро да се търси баланса между протеворечията.

Разбира се че е взаимна изгодата. Мъжът прави каквото поиска жената, а тя му се отблагодарява съответно. Мъжът слуша за да получи любовта на жената и разположението и.

Интересно, ти как се отблагодаряваш на мъжа, че те слуша?    Simple Smile

По СО наблюдения, при значителен процент от двойките командва свекървата.
Четейки разни теми тук, и аз имам същото усещане, че в болшинството бг-двойки командори свекървата....   Laughing , къде явно, къде не чак толкова.

# 96
  • Мнения: 45
Ужасно явно съм изостанала от семейните връзки, но все си мисля, че те се базират на непрекъснати преговори и се търси взаимна изгода, а не просто подчинение от едната половинка. За мен бракът или партньорството са странен договор, при който клаузите се променят ежедневно. Това налага и много преговори и смяна на условията в движение. Не би следвало да има зависима страна, а по-скоро да се търси баланса между протеворечията.

Разбира се че е взаимна изгодата. Мъжът прави каквото поиска жената, а тя му се отблагодарява съответно. Мъжът слуша за да получи любовта на жената и разположението и.

Интересно, ти как се отблагодаряваш на мъжа, че те слуша?    Simple Smile

Секс, любов, грижа, внимание, ласка, вкусна вечеря...все са начини на "отблагодаряване".

Цитат
Значи стигаме до това кой изпитва по-силни чувства и съответно ще изгуби повече, ако "не слуша". Което пак поставя въпроса в това, че по-агресивният най-общо казано печели, защото ще изгуби по-малко или смята, че никак няма да изгуби. Иначе не би си позволил да е агресивен.

Никъде не става дума за агресивност, но ти не желаеш да го проумееш нещо.
Умната жена върти мъжете на малкия пръст без да е агресивна.

# 97
  • София
  • Мнения: 62 595
как точно? Дай някакви опорни точки.

# 98
  • Мнения: 45
как точно? Дай някакви опорни точки.

Странни въпроси задаваш. Механизмите, по които любовта действа на мъжете така че да стават като предани кученца, не са ми известни. Но е факт, че им действа зомбиращо и ги прави послушни.

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава какво ми говориш за умните жени какво правят, като и ти не знаеш!

# 100
  • Мнения: X
А секс правя от любов.

Интересно, ти как се отблагодаряваш на мъжа, че те слуша?    Simple Smile

Секс........................

Последно, секс от любов, или секс за благодарност правиш?   Laughing
Защото между двете няма дори база за сравнение.

# 101
  • София
  • Мнения: 23 130
Анди, приеми, че просто има жени, на които им е вродено да въртят мъжете на малкия си пръст.
Пред очите ми има такъв пример. За мен тя е една кльощава, руса и глупава лигла, но като погледне мъжа си в очите и като проточи мъркащо: "Бееебееее" и онзи точи лиги и е готов да задоволи поредното й желание. Та който си го може и умее, си го може и умее.  Mr. Green

# 102
  • Мнения: 45
Всякакъв секс правя Краси.  Grinning Може и в това да е част от магията, която въздейства зомбиращо на мъжете, знам ли....
Аз не знам Анди, какво такова правя. Но мен винаги ме слушат и гледат в очите.
Престанат ли, аз не чувствам любов и си казваме "сбогом". Това е.

Непослушен мъж за мен е равносилно на невлюбен мъж.

# 103
  • Мнения: 12 688
Хич не ми е интересен такъв мухльо, който ще ме слуша и гледа в очите. Ама като съм патка - човек, каквото сам си направи...

# 104
  • Мнения: 45
Мъжът който е с мен трябва да ме слуша, гледа в очите и носи на ръце, подарява цветя и подаръци.. Само това е обичащ мъж. А критериите за мухльовци са ми малко по-различни и несвързани със способностите му на влюбеност.

Общи условия

Активация на акаунт