В момента чета ... 21

  • 44 267
  • 753
  •   1
Отговори
# 135
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Джой, а какво стана с Вярната принцеса, заряза ли я? Аз не съм чела друга книга /освен тази/ за историята между Елизабет и Дъдли и ще ми е интересно да напишеш после как ти се е сторила.
Ако имаш предвид "Любовникът на девицата", чета я. Маяковски ми е за работа, роман не мога да хвана в почивките.
Сладникава ми идва Филипа Грегъри в любовната част, но пък дворцовото интригантство и политическите амбиции ги описва добре. Иска ми се да вярвам обаче, че между Елизабет и Дъдли е имало по-красива от описаната емоция Rolling Eyes.

# 136
  • София
  • Мнения: 6 225
Да, да, обърках имената на книгите, Джой, извинявай! А чела ли си друг роман за тях? Би ли препоръчала нещо?

# 137
  • Мнения: 2 847
Започнах  "Сестра" . Погледнах коментарите в ГР по диагонал .. Rolling Eyes
Дано пък на мен ми хареса  Peace

# 138
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Започнах  "Сестра" . Погледнах коментарите в ГР по диагонал .. Rolling Eyes
Дано пък на мен ми хареса  Peace
А дано, ама ..., да кажеш после.

# 139
  • Мнения: 10 545
Случай попаднах в библиотеката на една прекрасна книжка "Училище за вкусове и аромати" на Ерика Бауъмайстър. Интересен, на вид лек сюжет, но всъщност засягащ доста болезнени теми, а в същото време дава и нов поглед и цвят на кухнята.

# 140
  • Мнения: 1 803
Вчера най-сетен започнах и се надявам много да ми хареса. С големи очаквания съм. Simple Smile

# 141
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 917
denim123, не знам защо съм съкратила така заглавието, не обичам. Точно "Под сянката на свещеното дърво" чета. На 102 страница съм. Мноооого ми харесва. Описанията са толкова живи и образни. Попаднах в един нов свят. Усещам, че книгата няма да е лека, няма как е, при тези събития.

# 142
  • Мнения: 2 847
Започнах  "Сестра" . Погледнах коментарите в ГР по диагонал .. Rolling Eyes
Дано пък на мен ми хареса  Peace
А дано, ама ..., да кажеш после.

А дано, ама надали...  hahaha

Ще пиша, да Peace

# 143
  • София
  • Мнения: 5 954
Имам чувството, че Стивън Кинг и само "Дългата разходка" да беше написал, пак приносът му към литературата и човечеството щеше да е нещо изключително. По средата съм, но възхищението ми расте! Много интелигентна книга, която поставя много въпроси.

Започвам да се съгласявам, че има голяма разлика в четенето на автора, когато си около 20-годишен човек и когато си на 30+. Относно хорърите - винаги съм признавала, че той е изключителен познавач на психологията на страха. Не съм никак учудена, че има лични преживявания, които описва. Иначе не би могъл да напише книгите така истински страшно... Поне за мен са истински страшни...  Sunglasses

Касита, "Училище за вкусове и аромати" на Ерика Бауъмайстър си я записвам!   bouquet  И да питам нещо малко офф топик - коя библиотека? Чудя се дали ще мога да вместя по някакъв начин в моя график и посещения на някоя библиотека, която да ми е удобна като местоположение и работно време... (в Младост има ли хубава?  Embarassednewsm78  Понеже в къщи е започнало да се понапълва с книги, а някои от тях не бих чела повторно, така че май няма да е лошо да измисля някакъв вариант, освен електронното четене, който да е икономичен (т.е. да спра да купувам всичко, което ми се чете), благодатен за дома (не е претрупано, но ако продължа така, неминуемо ще стане, затова почвам да си задавам въпроси) и разбира се, да осигурява възможността за наслада от четенето.  Grinning

# 144
  • Мнения: 10 545
Петя,
Скрит текст:
посещавам Столична библиотека. Не мога да кажа, че има всичко, но има достатъчно . Иде реч за нови заглавия. Стари такива има в изненадващи количества. Така, ако не спестявам, поне драстично намалявам разходите за купуване на книги. За последните месеци само един Дан Браун си взех. Simple Smile В Младост има библиотека, но няма нищо в нея. Още преди десет години се чудех какво да чета от нея. В Столична библиотека може да вземеш 7 книги за 20 дни и да презапишеш, мисля четири от тях за още 20. Отделно правиш и резервация за нашумели заглавия. Та, не е невъзможно ходенето до там. Ахам, и работи и в събота до обяд, а вечер до 20 часа, май.

# 145
  • Мнения: 2 280
Имам чувството, че Стивън Кинг и само "Дългата разходка" да беше написал, пак приносът му към литературата и човечеството щеше да е нещо изключително. По средата съм, но възхищението ми расте! Много интелигентна книга, която поставя много въпроси.

И Зеленият път. yes omm

# 146
  • Мнения: 485
Имам чувството, че Стивън Кинг и само "Дългата разходка" да беше написал, пак приносът му към литературата и човечеството щеше да е нещо изключително. По средата съм, но възхищението ми расте! Много интелигентна книга, която поставя много въпроси.

И Зеленият път. yes omm

А "изкуплението Шоушенк"  Laughing Laughing? Или "Тялото"? За "Дългата разходка" подкрепям на 100% Simple Smile!

# 147
  • Мнения: 47 212
Ще ме накарате да я прочета тази разходка, от години я заобикалям, много ме плаши  Crazy

# 148
  • София
  • Мнения: 6 225
Ще ме накарате да я прочета тази разходка, от години я заобикалям, много ме плаши  Crazy
Караме те, прочети я  Grinning  Hug!

# 149
  • София
  • Мнения: 5 954
Касита,
Скрит текст:
много благодаря!   bouquet   Ще се запиша и аз. Сега видях, че наистина работи почти до 8, което си е вариант за след работа.   ideauu   Чак се ентусиазирах!  


За "Изкуплението Шоушенк" и "Зеленият път" също мнението ми е, че са невероятни книги. А "Тялото" също ли е на такава висота? (ето, това имах предвид, като подпали човек и няма спирки...  Mr. Green)

Общи условия

Активация на акаунт