В момента чета ... 21

  • 44 269
  • 753
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 069
Чета "Майстора и Маргарита", започвала съм я няколко пъти, но сега май ще я довърша.

# 256
  • София
  • Мнения: 5 960
А аз чета "Правек"!  Grinning Тази книга е вълшебна! Имам да пиша отзиви за 3-4 книги, които прочетох напоследък, но ще го направя като завърша "Правек"!  Hug

# 257
  • Мнения: 3 204
темата ми се е изгубила, но и аз да се отчета; сутринта в автобуса дочетох "Часовете" - Майкъл Кънингам, по филм с известни актриси (чудни снимки от филма има в края на книгата). Типично американска, меланхолична. На места странна (логика). Пресъздават се атмосфера, усещания, преживявания, но някак недовършено стоят, незадълбочено (книгата не е мн. дълга). Мисля, че е книга по филм и затова така.
Сега почвам пак американска - "Ожени се за мен" на Ъпдайк. Чух отзив, че също е странна, ще видим. Американците са ми малко (повече;-) далечни, сигурно затова така ми се струват.

А да добавя, че успоредно почнах и "Как без крясъци и шамари да приучим детето на дисциплина", в началото съм, но мисля, че дори само да по/докаже, че именно така не стрябва, е от полза (с мъжа ми имаме противоречие по отн. на дупепляскането при прекаляване с инати и лошо държане на малчо, така че ще "промивам" и него в посока "без тия"Wink.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2013, 10:53 от alen mak

# 258
  • Варна
  • Мнения: 1 383
На мен "Ожени се за мен" ми хареса ужасно много (чела съм я преди доста години) и се запалих по другите на Ъпдайк, но за съжаление не можах да изпитам същите чувства към "Кентавърът" напр.

# 259
  • София, България
  • Мнения: 5 918
Чета "Майстора и Маргарита", започвала съм я няколко пъти, но сега май ще я довърша.

Аз я прочетох наскоро, лесно и от първи опит, явно си е до узряване за такава литература, надали щях да успея да я прочета на 20 години.   Laughing
За сметка на това, не знам от кога влача тези "Кентърбърийски разкази", хем не са ми скучни, но много бавно ми вървят.

# 260
  • София
  • Мнения: 765
Чета "Майстора и Маргарита", започвала съм я няколко пъти, но сега май ще я довърша.
Аз я прочетох наскоро, лесно и от първи опит, явно си е до узряване за такава литература, надали щях да успея да я прочета на 20 години.   Laughing

Това ме обнадеждава. Когато я четох преди няколко години (пак бях бая над 20), не ми допадна хич, направо не я разбрах... а на мой много добър приятел - това му е любимата книга..

# 261
  • София
  • Мнения: 717
Аз снощи довърших "Майстора и Маргарита" - прочетох я лесно и ми допадна изключително странния сюжет  Simple Smile.
Започнах "Богат, беден" на Ъруин Шоу

# 262
  • Мнения: X
"Животът на Пи" - бавно и без бързане я чета.
Някои сцени, макар че вече съм ги гледала на филма толкова силно ме впечатлиха, че буквално ме боли сърцето да чета.

# 263
  • Мнения: 2 151
Започвам я с нетърпение.Предните две ги изчетох с огромно удоволствие.Урсула Ле Гуин определено е моя тип авторка.Много ми допада как пише. Peace

# 264
  • Мнения: 4 069
Чета "Майстора и Маргарита", започвала съм я няколко пъти, но сега май ще я довърша.
Аз я прочетох наскоро, лесно и от първи опит, явно си е до узряване за такава литература, надали щях да успея да я прочета на 20 години.   Laughing

Това ме обнадеждава. Когато я четох преди няколко години (пак бях бая над 20), не ми допадна хич, направо не я разбрах... а на мой много добър приятел - това му е любимата книга..
И моят пръв опит беше около 20-тата ми годишнина, втория- в средата на двайсетте, сега съм в средата на 30-тте и ми е ок. А винаги съм обожавала шантави и леко фантастични сюжети. И аз познавам доста хора, чиито вкус уважавам и те много харесват тая книга....

# 265
  • Мнения: 2 486
Зарязах за малко Майкъл Кънингам и почнах:

# 266
  • Мнения: 47 212
Ще ви убия  Joy
Знаех си, че "Дългата разходка" не е за мен. Четох няколко страници след първия убит и не мога повече. Неприятна ми е, още повече, че се оказа, че става дума за деца  Stop

Реших да се запозная със Спаркс, не съм чела нищо негово. Започнах


Още съм в началото и засега не ми харесва, но ще ѝ дам шанс.

# 267
  • Мнения: 15 959
Ще ви убия  Joy
Знаех си, че "Дългата разходка" не е за мен. Четох няколко страници след първия убит и не мога повече. Неприятна ми е, още повече, че се оказа, че става дума за деца  Stop


 Laughing И аз така я оставих. Вече си мислех, че имам някакъв проблем и само аз не съм я харесала и  дочела.

Последна редакция: сб, 21 сеп 2013, 14:46 от Нина*

# 268
  • София
  • Мнения: 1 107
Аз чета Трима другари на Ремарк, или поне се опитвам да я чета. Никак не успя да ме грабне,не ме впечатли, не ме разчувства. Не знам ,може би ми е рано още за нея или нещо не ми е наред..

# 269
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ще ви убия  Joy
Знаех си, че "Дългата разходка" не е за мен. Четох няколко страници след първия убит и не мога повече. Неприятна ми е, още повече, че се оказа, че става дума за деца  Stop

Реших да се запозная със Спаркс, не съм чела нищо негово. ....
Хаха, знаеш ли колко години не пипнах нищо на Кинг след тази му книга? Над десет. И сега пак внимавам, но мисля, че ще я препрочета. Карам ги подред по библиография, но не една след друга. А Спаркс е доста сладникав. На мен ми беше скучен и не пробвах друго от него.

Иначе аз още съм с "Вакантен пост", на малки порции.

Общи условия

Активация на акаунт