Отговори
# 690
# 691
  • София
  • Мнения: 268

Само информационно да попитам отбилите, по-точно тези, при които детето се е отбило само.. Постепенно ли става процеса или просто една сутрин вече отказва да суче?
 

При нас отбиването стана много лежерно....просто аз усетих някакси, че не му стига и започнах и с АМ, и лека полека заместих изцяло кърменето с АМ. Не съм имала абсолютно никакви проблеми. Никога не съм цедила. не съм пила хапчета, билки и т.н. Всичко си стана естествено и безпроблемно.

# 692
  • Мнения: 296
Здравейте.
За храненията да кажа и нашия хранителен режим. Имаме 2 млечни хранения още и 4 заместени. Графика изглежда нещо такова:
5.00 АМ
9.00 попара, макарони или др. закуска
12.30 обяд
16 - 16.30 следобедна закуска, крем, кекс или каша
18.00 плод
19.30-20.00 вечеря, супа или друго ядене
22.00 АМ и заспива
Май са ни доста храненията ама такова е.
На нас пак ни никнат зъби и малкия пак е със саполи и не спира да ревтуни! Вече ми писна. На него са му изникнали само 6 зъба а аз имам нужда от силни успокоителни, как ще караме нататък не ми е ясно  Whistling

# 693
  • София
  • Мнения: 1 968
ShySun
Скрит текст:
за цеденето нищо не мога да кажа, никога не съм можела да изцедя повече от 10-20мл., освен в мнооого редки случаи, но напрежение в гърдите от доста време нямам, няколко месеца поне, освен това вече мляко слиза само и единствено когато Таня засуче, а не като преди като, тогава както си седя по някое време усещах онова пристягане в гърдите. Също така от няколко месеца вече не се е случвало да ми изтича кърма спонтанно, нито пък от другата гърда, докато суче от едната. Това според мен е съвсем нормалното развитие на нещата  Peace Аз поне нямам амбиции да кърмя с години, дори и това ми се струва множко, но имайки предвид алергията ѝ към краве мляко, мисля да продължавам докато има и докато тя иска. 

# 694
  • Мнения: 100
Деси,  и рогчета със сирене ли се притесняваш да дадеш? Според мен не са тежки на фона на останалите. Аз рядко, но давам на Елина. Естествено от вътрешната част, която е по-мека и със сиренце.  Simple Smile
Онзи ден дадох и парченца топъл хляб. Поне с ръце може да яде.  Laughing С лъжица, не знам кога ще се учим.

# 695
  • Мнения: 1 012
7 закуска - кус-кус; каша; АМ с бисквити или кисело мляко
11ч. т.нар. междинка-плодово пюре с извара; йогурт или бисквитки
13:30 обяд от кухнята
17:30 следобедна закуска-десерта от кухнята
21:00 АМ с бисквити.
 
Ако някой ден закуси в 8 ще премахна междинката Simple Smile
Ако имате други идеи за закуска кажете Simple Smile

# 696
  • Мнения: 4
Ето и нашия режим:
9.00  попара, кус-кус или 2 препечени филии със сирене и жълтък(не давам още белтък)
13.00  обяда от кухнята и за десерт кисело мляко с  настърган плод
16.00 -17.00 десерта от кухнята+ бисквитка, плод, солети...
20.00  супата от кухнята
21.30  150 мл АМ и хайде в леглото Laughing

# 697
  • Мнения: 4
7 закуска - кус-кус; каша; АМ с бисквити или кисело мляко
11ч. т.нар. междинка-плодово пюре с извара; йогурт или бисквитки
13:30 обяд от кухнята
17:30 следобедна закуска-десерта от кухнята
21:00 АМ с бисквити.
 
Ако някой ден закуси в 8 ще премахна междинката Simple Smile
Ако имате други идеи за закуска кажете Simple Smile
Ами супата кога я даваш? newsm78

# 698
  • Мнения: 1 012
супат моя звяр не яде под никаква форма Simple Smile

# 699
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен, момичета!

Отдавна се каня да пиша, но все не смогвам, та се пригответе за дъъъъълъг пост Simple Smile.

Честито на всички, които се похвалиха с нова бременност. Дано мине леко! Много искам и аз, обаче нямам идея как ще се справям, та още не сме се разбързали, дано е скоро обаче Simple Smile.

Малко и по темите, които запомних от последните страници:

Храненето при нас беше много зле до преди 10-тина дни. Много трудно ядеше, все с някакви играчки я лъжех, за да хапне поне малко. Като резултат си има пухкави кълки и 5 зъба за последните 2 месеца. Проби ни единия долен кътник, другият е на път и е адски кисела...... Страшно е! Обаче като взеха да се подуват венците на кътните зъби и взе да хапва повече. Струва ми се и защото отказа сутрешното мляко. Просто се буди вече в 6-6:30 и не иска да заспи, с или без мляко. Затова и не го давам вече, иначе и после не иска да яде. Та храненията са ни:

-8-8:30 - закуска (попара с вода, масло и сирене; кус-кус; овес. ядки с кис. мляко и плод);
-12-12:30-обедното от кухнята или на мама манджата (всичко обича);
–16-16:30-следобедна закуска или от кухнята, или стабилна порция плодове;
19-19:30-супа или друга по-твърда манджа;
21-мляко (ние сме на Аптамил 3 от годинката, но то си е и от 12м.)

Спането при нас е по два пъти в момента-преди обяд и следобяд/надвечер пак. Заспива към 21ч. и става в 6:30-7 часа. Това е отскоро режима.

С ваксините сме в крак вече май-последо бихме във вторник Приорикса. Засега е ок.

И малко да се пооплача: макар да е не се спира грам, само шава из къщи, имам усещането, че с много неща сме назад-не пие от никаква чаша (днес взех и сламка да пробвам), не стои на гърне или преходник към тоалетна чиния изобщо. Адски ревове и изпъвания, грам желание за стоене няма. И зъбите не иска да мием, крещи и се дърпа като обезумяла-смених и пастата, и четката с на Чико, харесват ми, но тя не ще и това е. А виждам че и се натрупва храна по зъбчетата, какво да я правя, вие как процедирате с тези неща. Иначе е послушна, ако не я мъчат зъбите, но взе да и да се гевези много понякога.
Изпада в страшен рев, ако и се поскараш, макар и малко. Друг път пък, изобщо нищо не отразява и си прави белите. Ще се побъркам вкъщи-събаря каквото намери, пъха се навсякъде, само викам "нееее". Я се пребие някъде, и се прищипе Simple Smile. А пък като се измори и идва да се гушка, и да я слагам в кошарата да си почине или да поспи Simple Smile, голяма скица.

И да питам още нещо: кога започват да се дават и вече по-сериозните храни като шоколад, гъби, карантиите от типа сърца, дроб и др., колбаси и пр.? Само ми мрънкат наоколо роднините, че и мъжа ми-"Това кога щяла да яде, а онова...?". Не съм се зачитала скоро, че нямам време. Струва ми се рано на мен, но дайте някаква възраст, за да имам обяснение за пред напористите роднини. Simple Smile

Пропуснах много неща да пиша, но се събухме и трябва да ставам Simple Smile. Поздрави на всички!

# 700
  • Мнения: 1 359
Дроб мисля, че може да яде вече. За другите карантии не знам, не съм се интересувала. 
  За шоколад и гъби е рано според мен, поне до 2 годинки.
 А мнението ми за колбасите е  Confounded  Sick smile3557   , ако имаш намерение да храниш детето си с химикали, копита, мас, жили, рога, зурли и соя ( в по-скъпите колбаси)  - можеш да даваш от сега! Оу.. забравих да спомена ПУШЕК НА ПРАХ, богат набор от Е-та ( някои от тях с доказано физическо привикване подобно на твърдите наркотици), растителни мазнини ( споменавам ги, защото са в голям % в колбасите, а някои от тях са доказано канцерогенни) силни подправки като черен пипер и т.н.  Peace  Не допускам изобщо, че имаш предвид сурови колбаси като луканка, суджуци и др. все пак те са сурово месо.

# 701
  • Мнения: 747
Ренета, не сте назад с нищо! За не стоенето на гърнето и не слушането сте си абсолютно в норма  Mr. Green от сега се започва със същинското гевезене.
При нас лятото редовно се изчишквахме и изаквахме докато го държах, но вече не е така. Заради запек не искаше да го държа, защото свързваше това с болката от изхождането.
За т.нар. сериозни храни, моля те, купи един салам и зачети на мъжа ти съдържанието - консерванти, стабилизатори, сол, Е не знам си какво, Е не знам си що.....тези "ценни" съставки не трябва и той да ги яде. Особенно колбасите са гъчкани с набухватели, всъщност малко нагледно да покажем


Гъбите - трудносмилаеми, поне 2 навършени
Шоколад - за какъв чеп му е на мъжа ти и на всички близки да тъпчат детето с шоколад, после да ти мрънка на теб защо иска да яде само това и че ти на това си  го научила. Шоколада е сред най-силните алергени, колкото можеш по-късно го дай.
Дроб - телешки се дава само на анемични деца, но също не е за предпочитане. Да не забравяме и че дроба е органа, който прочиства и всичките боклуци са там. Ако е домашен, ок, но не виждам много смисъл лично аз в карантиите за децата ни Peace

# 702
  • София
  • Мнения: 1 968
Reneta_87, с кое точно да сте назад? Аз на гърне още не съм и опитвала да слагам и не мисля да го правя преди годинка и половина поне. Зъбите опитах веднъж да мия със силиконов накрайник, много болезнено беше, изяде ми пръстите  hahaha, сега съм купила четка с дълга дръжка да мием заедно, но още не съм я пробвала, още повече след като майка ми ми обясни, че на мен и сестра ми тя не ни е мила зъбите никога, когато сме започнали сами да си ги мием - тогава, т.е. малко над 3 годинки, а имам много здрави зъби. От чашка пие защото от шише с биберон никога не е пила и не можеше и все още не може да пие.

За всякакви храни аз лично съм на мнение, че над годинка може почти всичко да се дава, кой както си прецени. Е, за кивито например знам че е много силен алерген и не бих дала, фъстъци също не бих. Колбаси и аз самата не ям, само чиста шунка, давала съм ѝ съответно, ризото със зеленчуци, включващи и гъби, също съм давала. Въпреки алергията към мляко съм давала и малки парченца шоколад, с мъж ми и двамата много ядем и ѝ дадох все пак да опита и да не се сърди, хареса ѝ, но не чак толкова че да иска постоянно.

Със зъбите и при нас е ужас 3 броя премолари растат в момента, пробили са по малко, явно заради това ми яде кухнята само пасирана, то пак добре, че въобще открих как да я прояде  Mr. Green

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 152
ShySun, и ние сме със същия режим. Иво вече много рядко размества часовете. Преди като се наложеше цедях по 200, а вече не мога и 20  newsm78 Аз съм решила, че ще го кърмя, докато не се откаже сам. За сега и мен ме устройва. Спи от 10-10.30 до 11-12 и после от 14-15 до 16-17, но само навън  #Crazy , а идва зима  #Cussing out ...     
Reneta_87, откакто Иво се обрина от сладкото за всичко казвам след 3-тата! Аз салам не ям Naughty
И Иво вече не си казва като се наака  #Cussing out , като му мия зъбите ме хапе... Ще се научат Simple Smile
Иво все още не е проходил, смени репертоара с някакво неразбираемо бръщолевене... стана много палав и като му се скарам реве като магаре Simple Smile
Похвалих се  Mr. Green
Лека вечер и спокойни дечица   bouquet
Ииииии чакам вече с нетърпение новата тема  Crazy

# 704
  • Мнения: 100
Гледам да не сравнявам Елина с другите дечица тук, че всичко е толкова индивидуално. Колко дребосъци вече ходят, ползват гърне, ние още не сме. Но пък си чакам търпеливо.  Whistling От чашка тепърва се приучава да пие.

Гъби не мисля скоро да давам. Шоколад ще гледам, колкото се може по-късно и бих започнала с натурален. Колбаси избягвам и не бих дала на детето. Аз наскоро се замислих кога да дам кашкавал, топено сирене, но ще изчакам още малко.  Все пак някой давал ли е вече?
А за дроба, Елина е яла няколко пъти агнешка дроб сърма и агнешка дроб чорба, и смятам, че е полезно, че не ни е много висок хемоглобина.
Наскоро опитахме и зрял фасул, зеле с месо. Сигурно веднъж седмично хапва такива манджурляци. Смятам и леща да дам да опита. Simple Smile

Все забравям да поздравя бременните момичета от групата. Лека бременност!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт