Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Леа, просто единият яйчник е доста по-малък от нормалното /другия не можа да го огледа заради кистата/. Освен това и майка и баба по бащина линия са имали много ранен климактериум /преди 40 г/. Това са фактите, диагнозата не е потвърдена.

Последна редакция: пн, 06 фев 2006, 12:58 от Лекси

# 16
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Лекси, то не е да се връщаме назад, но лекарят, който ти прави инсеминацията ен видя ли това за размера на яйчника? Кистата от стимулацията ли е?

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Ва, кистата си е от стимулацията с клостилбегита - единият фоликул /бяха два/ не се е пукнал.
Предполагам, че предишният лекар не е гледал размерът на яйчниците, т.к. на 32 г. не се предполага, че може да има такъв проблем. Владимиров ме разпита много подробно за какво ли не - стана въпрос и за ранната менопауза в родата ми и предполагам, че това го е накарало да провери. Но пък от друга страна хормоналните ми до сега са били в норма и затова се надявам диагнозата да не се потвърди.

# 18
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Дано наистина. Струва ми се, че на Тиа и бяха казали нещо такова, което после се оказа невярно. Нса сайта на Владимиров май имаше нещо за проверка на яйчниковия резерв  Thinking
Много силно ще стискам палци да е ок всичко

# 19
  • Мнения: 957
С риск да задам тъп въпрос, ще питам все пак. Тестовете за овулация отчитат покачването на ЛХ 24-36 часа преди овулацията, също така се наблюдава скок на БТ след овулацията. Това, което ме мъчи е дали може и двете неща да изглежда,че са на ред- да имам полож. тест и покачване на БТ, а фоликулът да не се спука и може  ли освен с ултразвук да се установи лабораторно по някакъв начин. Ако няма пукане на фоликула прогестерона по същият начин ли се държи, както ако фоликула се е пукнал?

 

# 20
Весимира, Тиквичке, стискам ви палци.
Аз се връщам от Владимиров. Мога да се "похваля" с киста и съмнение за ранно стареене на яйчниците /инфертилитет/ и най-вероятно предстоящо инвитро Sad . Имам да правя разни кръвни изследвания, а в петък - тест за проходимост. Много ми е криво....
Момиче, горе главата Grinning. Ще успеем.

Привет и от мен! И аз не съм оптимист! Вчера ме заболя към 18:00-19:00 часа - много ме боля (чак като сядах и се навеждах ме срязваше даже), а днес гада се беше спукал! Идея нямам кога, но сутринта станах с усещането за спукан фоликул.  Направих инсето, боля ме! То на мен има ли ми нещо дето да ми е нормално, сега се надявам, но не особено много. Май пропуснахме момента! Тъй че и аз съм малко накривена, но пък всичко е в божиите ръце оттук нататък. Инсето ми беше към 12:00 часа. Ако снощи се е спукал към 18:00 надежда тука всяка оставете...

# 21
  • Мнения: 1 951
УспеШна седмичка и  от мен  Grinning

Специални палци zа Веси, Мър и Тиквичка  newsm10

Момиче и Лекси, не така  Naughty Всички минаваме преz такива периоди, но после накакси събираме сили да продължим напред... Важното е човек да не се откаzва Hug Hug

# 22
  • Мнения: 56
Нека се включа и аз в добрите пожелания! Много, много, много успешна седмичка от мен за всички, на момичетата започнали АРТ нека всичко мине добре и да завърши с  положителни резултати!!! Успех момичета!!! newsm10

# 23
  • Мнения: 856
Много сте изписали, ама ви почвам поред (дано не изпусна някой).
Лекси, важното е че сега си попаднала на добър специлаист и диагнозата ще я поставяте след изследванията, които ти предтоят.
Момиче, нали знаеш че инсеминациите са с много ниска успеваемост. Трябва да имаме търпение да ги повтаряме колкото пъти се наложи.
Тиквичка, по-добре е инсеминацията да се прави на спукан фоликул, така че се зареди с търпение следващите 2 седмици.
Elfljo, от предишния ми доктор знам че е възможно теста за ову да е положителен, БТ да се повиши, но въпреки това реално да няма ову, т.е. фоликула да не се спука. За това се правят фоликулометриите. Правилно си се досетила, че по нивото на прогестерона също може да се установи дали е имало ову.

Моята инсеминация мина добре. Само че фоликула не се е спукал и ако и утре си е все още цял-целеничък, ще повторим процедурата. А сутринта така ме болеше корема, че почти бях убедена че се пукна, но уви.
Снежна и успешна седмица на всички  bouquet

Последна редакция: пн, 06 фев 2006, 21:35 от Mur

# 24
  • Мнения: 3 010
И аз да си питам:
както ви казах правя тестове за ову, първи ден имаше бледа тестова черта, втори ден 2 черти, а трети /днес/ много слаба тестова. Знам, че те засичат повишението на ЛХ, ако фоликула не се спука нивото на ЛХ пада ли? С две думи днес като теста ми не е положителен озна4ава ли,че овуто е минало или може да има ЛУФ синдром? Между другото днес имах много силни болки в яйчника. Утре ще ходя на УЗИ след обяд, но до тогава искам да си обясня.

# 25
И аз да си питам:
както ви казах правя тестове за ову, първи ден имаше бледа тестова черта, втори ден 2 черти, а трети /днес/ много слаба тестова. Знам, че те засичат повишението на ЛХ, ако фоликула не се спука нивото на ЛХ пада ли? С две думи днес като теста ми не е положителен озна4ава ли,че овуто е минало или може да има ЛУФ синдром? Между другото днес имах много силни болки в яйчника. Утре ще ходя на УЗИ след обяд, но до тогава искам да си обясня.

Идея нямам как точно е, мисля че теста отчита един ден преди ову, в деня на ову и един ден след това! Моя фоликул е спукан, а днес в 14:00 имах положителен тест за овулация.

# 26
  • Мнения: 3 010
[
 Моя фоликул е спукан, а днес в 14:00 имах положителен тест за овулация.

А вчера правила ли си такъв и резултата?

# 27
[
 Моя фоликул е спукан, а днес в 14:00 имах положителен тест за овулация.

А вчера правила ли си такъв и резултата?

Да и вчера правих, дори 2 даже! И двата бяха положителни. Днес чертичката беше даже по-ярка!

# 28
  • Мнения: 3 010
Хм, много странно, нали ти казвам при мен в4ера бяха 2, днес едната много по-бледа. Незнам на какво се дължи??? Утре ще питам Док.

# 29
Хм, много странно, нали ти казвам при мен в4ера бяха 2, днес едната много по-бледа. Незнам на какво се дължи??? Утре ще питам Док.
Наистина нямам идея, как ли не ги въртях и на мъж ми ги показвах все положителни. Контролата почти не се забелязваше - беше доста бледа, но тест чертичката беше много ярка. Дори и днес в 14:00 пак беше така. А явно вече бях в овулация, защото се беше спукал. Не знам, вече се чудя дали да се надявам. Стискам ти палци! Опитай с още едно тестче. Нали не си ги правила на първа урина?

Общи условия

Активация на акаунт