Проследяване на бременност - София, къде?

  • 4 882
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 4 311
Тази бременност се следя при д-р Щърбанова, в съседния кабинет на неговия е, може да потърсиш отзиви за нея, от препоръчваните специалисти е, но лошото там е, че винаги има много хора и се чака много. С час, без час, все отвисявам по два часа, докато вляза, но винаги мога да разчитам на нея да отида без час и винаги си вдига телефона, ако има нещо. Попрочети за нея каквото намериш, сега изражда в Тина Киркова. За д-р Праматаров не съм чувала възхитителни неща, но отзивите са от далечни познати и не мога да кажа подробности.

# 16
  • София
  • Мнения: 230
Аз бих ти препоръчала лекарка по ЗК, която хем е добър специалист с много опит (на 70г. е, но не се полъгвай по годините, кипи от енергия), хем не прави разлика м/у платен преглед и такъв по ЗК.
Води изключително точна и подробна ЖК, прегледите са по половин час минимум, обяснява, отговаря на въпроси и винаги си вдига телефона. Обаче е в Павлово...  newsm78 Peace

# 17
  • Мнения: 7
Здравейте, мацки! След дълго лутане и четене най накрая си записах час в МБАЛ Надежда в Красна поляна, при доктор Игнатов! Работят със здравната каса.  В понеделника съм на преглед и се надявам всичко да е наред. Ако доктора е добър при него мисля и ЖК да водя! Благодаря на всички, които се включихте и помагахте!
Поздрави!
Ще напиша впечатленията си след прегледа!

# 18
  • UK
  • Мнения: 4 311
Хайде, дано си случила на лекар! Много лека и спокойна бременност ти желая!

# 19
  • Мнения: 7
Хайде, дано си случила на лекар! Много лека и спокойна бременност ти желая!

Много благодаря, дано, и аз на това се надявам!
http://orthogyn.com/index2.html
Това е доктора, поразрових се да видя какво мога да намеря за него!

# 20
  • Мнения: 7
Здравейте, мацки! Ходих на прегледа днес, бременна съм, потвърдено вече, видях  едно зрънце живот:) Много хубава емоция, уникално е! Мъжа ми как се беше опулил като му го показа доктора, беше ми много забавно, щото гледаше като вцепенен, притеснен беше:)Доктора е много добър и внимателен, но не работи със здравна каса, 40 лв, ми беше прегледа.....другата седмица пак ще отида при него за да видим има ли сърдечна дейност и ще го мисля, защото само за един видеозон 40 лв. си е доста, като се наложи да се прави нещо друго ще си се дават пари, и май да си здравно осугурен не означава нищо, до този извод стигам. Иначе имам час и за доктор Щърбанова в Полимед, тя уж работи със здравна каса, ама докато не видя с очите си няма как да знам, щото и за д-р Игнатов пишеше, че работи с касата, ама не:) Та така, мили дами:) Споделям това, което видях днес! Ако някой има да каже нещо, добре дошъл е, да науча нещичко!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 289
Намери си лекар по ЗК, поне за болничните и направленията за някои изследвания. Не ти пречи да ходиш и на частно от време на време, но имай предвид, че в по-напредналите месеци се ходи 2 пъти месечно, а и ще имаш изследвания, които не се покриват от ЗК, като ФМ, БХС и те ще ти струват доста.

# 22
  • UK
  • Мнения: 4 311
Д-р Щърбанова работи със ЗК, няма да имаш проблеми с нея за тези неща, само както казах - вземи си книжка за пред кабинета, пада чакане.

# 23
  • София
  • Мнения: 230
Честито, вече официално! Wink

Аз вече подробно ти споделих добрия си опит в ЖК по Здравна каса, нямам какво да добавя.  Peace

Желая ти лека бременност и да попадаш на съвестни лекари и добри професионалисти!  Peace

# 24
  • Мнения: 7
Записала съм си час при нея за 4ти октомври, тогава имаше свободен и щото ми беше далече като време отидох при този доктор, но ще си изчакам часа и ще се видя с доктор Щърбанова, щом работи и със ЗК това е добре, защото си е от значение. Ако имах маса пари, лесно, но когато човек си знае възможностите е различно:) Благодаря ти!

# 25
  • UK
  • Мнения: 4 311
Не помня каза ли в коя седмица си, до колко е напреднала бременността и дали сте видели пулс, но до 4-ти има доста време и бих ти препоръчала следното. Обади й се по телефона лично на нея и кажи, че си бременна и искаш да минеш на преглед при нея, кажи й в коя седмица си и кога имаш час, вероятно тя ще пожелае да те види по-рано според срока на бременността. Освен това я попитай дали ако всичко е наред и ако се сработите на прегледа, дали би ти поела проследяването. Някои лекари са претоварени и чувам, че се случва да отказват. Все пак не е хубаво да чакаш 20 дни за преглед и после пак да скачаш от лекар на лекар, а бременността да си върви. Хубаво е да знаеш от по-рано, че има на кого да разчиташ най-малко да звъннеш един телефон да попиташ нещо, ако имаш притеснения, тя си вдига телефона и не отказва помощ никога. Ако решиш, ще ти пратя телефона в лично съобщение. С часовете винаги е така, но после ще уговаряте тези неща лично. Говори сега с нея за всеки случай, за да не се притесняваш и луташ, да знаеш дали можеш да разчиташ на нея като вариант или да записваш отсега час за някой друг.  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 1 289
Тя е в 6-7ма седмица, има време за записване на ЖК, но да, хубаво е предварително да се направи уговорка. Дори избрания лекар да не приема пациенти в момента, след месец и половина ще приема и ще те има предвид.

# 27
  • Мнения: 7
Здравейте, скъпи мами! Вече съм 8 седмица и 2 дни, зародишчето има сърдечна дейност и сме много щастливи със съпруга ми. Ходила съм два пъти на преглед при д-р Игнатов в клиника Надежда, всичко наред. Днес бях на работа и по едно време ме сви корема, ниско долу, голяма болка и по спешност отидох пак там, щото не съм ходила другаде, прие ме лекар дежурен в кабинет, прегледа ме с вагинален ултразвук и каза, че всичко е наред, но щом имам болки било добре да остана в болницата. Попитах дали е наложащо, каза, че е препоръчително. Не ми дадоха нещо и нищо не ми казаха. Аз тръгнах към нас да си събирам багажа за болницата, но преди това изпих едно хапче но шпа и след известно време ме отпусна като си бях вкъщи вече. Чух се с моя лекар, пътувал в чужбина. Обясних му нещата, каза да постоя вкъщи и ако ме заболи да ходя да ме хоспитализират, ако ми е добре, да не ходя, да си почивам и лежа. Чудя се какво да правя....дали искат да ме хоспитализират само заради това да ми вземат парите или наистина има проблем. Доктора, който ме прегледа не беше от най-сговорчивите и разговорливите. Помагайте.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 289
По принцип много често хоспитализират пациенти, дори когато самите пациенти не плащат, за да си взимат парите от ЗК. Познавам няколко бременни момичета, които са с болки от самото начало, пък почти си изкараха бременността, вече са в 8-ми месец пред раждане. След като твоя док не смята за задължително да те приемат, не мисля, че трябва да се притесняваш, пий Но Шпа, когато почувстваш, че имаш нужда, тъй като успокоява гладката коремна мускулатура.

# 29
  • Мнения: 7
Здравейте, мацки. Отново се включвам да ви кажа какво се случва с мен...на другия ден имах пак болки и ме приеха в Майчин дом да полежа 3-4 дни. Полежах и ме изписаха с препоръката да пия 3*2 но шпа. Потресена съм от отношението на докторите там, просто е нещо страшно, на никой не му пука как си, имат се за велики и гледат да им мине времето само. Попаднах на доктор Цанкова, отделение Патологична бременност или нещо такова. Аз я питам нещо, тя гледа към стената сякаш говори на друг, или върви в коридора и говори, това не е нормален лекар за мен. Просто съм в шах къде да се запиша за проследяване. Ако някой наскоро е усетил отношение към професията от някой акушеро-гинеколог, моля ви, споделете. Безкрайно БЛАГОДАРЯ!

Общи условия

Активация на акаунт