Виена-6

  • 81 062
  • 802
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 031
Ходи ми се пак във Виена... и да съм информирана.

Благодаря за новата тема!   bouquet

# 16
  • Мнения: 7 098
Знаете ли как да стигна от летището до ж.п. гарата ?
 И колко голямо е летището във Виена и би ли ми  стигнал един час  престой, ако пристигна от София и трябва от Виена да летя  за Залцбург?  Предполагам, че межуданароднити полети и вътрешните са на различни терминали. Благодаря.

От летището до Вестбанхоф можеш да стигнеш с автобус. ДРуга опция е с влак, но не САТ, защото е по-скъпичък, а с S7. Всъщност, ако много бързаш, САТ е опция.  Peace

# 17
  • Мнения: 91
Благодаря за отговорите. Целта е Залцбурт и трябва да избера превоз от Виена до Залцбург. Виждам, че влакове има често и  цената е приемлива. Пътуването със самолет е 40минути и изкушава, затова и питах за това какъв престой е достатъчен за да се прехвърля......при голям престой  обаче не си струва. Знам какво е да бързаш на летище за да не изтървеш самолета, но например на летището в Амстердам час ми е бил достатъчен за прехвърляне. Летището  там наистина е много добре уредено.

# 18
  • Мнения: 7 098
За Залцбург виж тук https://westbahn.at/   Peace

# 19
  • Мнения: 453
Здравейте!   bouquet Предстои ни пътуване до Виена на 16-20 и благодарение на съветите ви, успяхме да си съставим план на това, което искаме да видим за тези 4 дни. Бих искала също да ви попитам седмичната карта за градския транспорт за Е15.80, важи ли за всякакъв транспорт - автобус, метро, трамвай? Разбирам, че децата се возят безплатно ваканциите, но по това време няма да е ваканция вече.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 306
Здравейте! И ние ще пътуваме 16-20 до Виена. Мисля, че картата е за целия градски транспорт - 1-ва зона. С тази карта можеш да стигнеш до всички забележителности в града. Само до летището, ако ползваш влак S7, ще трябва да доплатиш още един билет, тъй като то се води 2-ра зона.

Ако някой е ползвал по-евтин паркинг от този на Терминал2, ще се радвам, ако сподели. Вярвам, че информацията ще бъде полезна на всички  Wink

# 21
  • Мнения: 453
апартаментът ни е в 9-та зона, означава ли това, че за там няма да важат? Извинявам се за въпросите, малко ми объркано...

# 22
  • София
  • Мнения: 216
Не е в девета зона, а в 9-ти район (9. Bezirk) сигурно. (Ако искаш, напиши тук адреса за твое успокоение, за да го видим.) Картата важи за целия градски транспорт - метро, трамваи, автобуси. За S-бана до летището е така, както ти е написала vstan . Виена се състои от 23 района (бецирк на немски) и за тези всички райони ти важи картата.
vstan, и ние сме ползвали този паркинг на Терминал 2, доста скъпо е, но друг там няма. Иначе срещу Терминал 1 също има паркинг, но не е близо. 

# 23
  • Мнения: 3 026
Благодарности за темата и полезната информация, която споделяте   bouquet

# 24
  • Мнения: 453
Не е в девета зона, а в 9-ти район (9. Bezirk) сигурно. (Ако искаш, напиши тук адреса за твое успокоение, за да го видим.) Картата важи за целия градски транспорт - метро, трамваи, автобуси. За S-бана до летището е така, както ти е написала vstan . Виена се състои от 23 района (бецирк на немски) и за тези всички райони ти важи картата.

bibi_2, моя грешки - 9-ти район е, това е адреса:

Liechtensteinstraße 88, 09. Alsergrund
Wien, 1090
Austria

Значи картата ще е практично решение. Благодаря много!

# 25
  • София
  • Мнения: 216
Mushista , да в 9 район си. Simple Smile Алзергрунд е стар виенски квартал. Там наблизо минава и трамвай 38, който стига до Гринцинг - квартала на Виенските битови кръчмета-хойригета. Аз също съм нощувала там наблизо в апартамент, до Канисиусгассе. Приятно изкарване във Виена и да разказваш. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 453
Mushista , да в 9 район си. Simple Smile Алзергрунд е стар виенски квартал. Там наблизо минава и трамвай 38, който стига до Гринцинг - квартала на Виенските битови кръчмета-хойригета. Аз също съм нощувала там наблизо в апартамент, до Канисиусгассе. Приятно изкарване във Виена и да разказваш. Simple Smile

bibi_2, благодаря   bouquet! Вълнуваме се много, дано успеем да видим всичко, което сме набелязали. Задължително ще минем и през битовите кръчми  Wink

# 27
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Преди два дни се завърнахме от Виена и сега и аз мога да споделя някои впечатления. Нощувахме до Вестбанхоф . От летището се придвижихме с автобус, който спира на самата гара, за транспорта в града ползвахме карти за 72 часа за мен и мъжа ми, а на детето не сме взимали. Шонбрун - хареса ни както самият дворец, така и градините, затова според мен трябва да се посещава в сезоните, когато градините не са опаковани. Детският музей в Шонбрун - малко сме разочаровани, можеше да го пропуснем, лабиринта ни беше по-интересен. Опитахме ябълковия щрудел и изгледахме демонстрацията по приготвянето му. Зоологическата градина - невероятна, нещо което не трябва да се пропуска да се види. Бяхме също така в Хофбург, видяхме катедралата св.Стефан, часовника Анкерур и то точно в 12-я му час, качихме се на кулата на Дунав - много хубава гледка към целия град. Обиколихме Ринга с трамвайчето , като слизахме и се качвахме, примерно за да видим операта,  и на Шведенплац, за да опитаме страхотните сладоледи Eissalon. Посетихме и Пратера, но се качихме на новото виенско колело, старото нещо не ни хареса, много забавни са вагонетките, които се движат по вода и естествено накрая посетихме швейцарската къща с джоланчетата - не са за изпускане  Wink.   Приятно прекарване на всички, на които им предстои пътуване  Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 306

gabolina, Браво! Много места сте посетили. А новото виенско колело в Пратера ли се намира и имаш ли снимки от него?

# 29
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
vstan, успяхме да обиколим даже повече места от тези, за които съм писала, повечето забележителности са в централната част, транспортът е много добре уреден и понеже градът не е толкова голям (като Лондон и Париж например) за кратко време стигаш навсякъде. Иначе за по-новото виенско колело, за което съм писала се намира в Пратера, малко по-голямо е от другото и кабинките са му открити, снимки от него имам само такива , които са направени отгоре и няма да ти дадат добра информация за него, може би ако влезеш на сайта на Пратера ще го видиш, там се возихме и на едно влакче - Лилипутбан, което влиза в озеленената част на парка, но не е кой знае какво и може и да се пропусне. Иначе освен информацията, която прочетох в темата използвахме и пътеводителя на National Geographic и се справихме без проблеми, само дето в пътеводителя няма цяла карта на града, но в повечето хотели например предлагат и можете да си вземете.

Последна редакция: чт, 12 сеп 2013, 17:22 от gabolina

Общи условия

Активация на акаунт