Виена-6

  • 81 109
  • 802
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 2 719
С помощта на познати горе-долу си изясних уеб чекирането, като мине ще пиша, да има инфо за останалите.
Сега моля за помощ как най-лесно се стига до Donauturm. Примерно от Пратера или от стадиона или откъдето и да е. Бях във Виена преди 2 години, имам някаква ориентация, но понеже сега ще водя детето (9 г) ми е важно да не го мотая дълго по студа.
Чудя се как да комбинирам деня, който да включва Donauturm,  Riesenrad, Ernst Hapel Stadion, а после ще видим. Дали е удачно да почнем сутринта с кулата? Много е къс денят в тези дни и утре започвам комбинирането. Живот и здраве във вторник летим.
Миналият път не остана време за църкви (пък и компанията не беше въодушевена) та сега ми се иска да направя опит да видя най-красивите. Св. Стефан, разбира се е посетен.
Набелязала съм:
-Karlskirche
-Votivkirche
-Peterskirche
-Augustinerkirche
-Kapuzinerkirche
-Maria am Gestade
Изпускам ли някоя особено красива?
Menoritenkirche.

# 766
  • София, България
  • Мнения: 2 222
За мен Карлскирхе е най-красива, впечатли ме повече и от Св Стефан, който ми е като осакатен с тая една кула.

За кулата - до там има метро и автобус. Автобуса е нарядко, но спира по-близо. От спирката на метрото /мисля, че беше U1/ е ужасно далече. Поне 20 минути стегнато ходене, може и повече. Минава се през някакъв бизнес център и парк, не е лошо, ако ти се разхожда, но ние ходихме вечерта и уморихме децата от препускане в нощния студ. След това си изчакахме автобуса. На касата на кулата ни казаха къде спира и какво му е разписанието.

За детето - задължително детския музей ZOOM, ще си умре от кеф, но трябва поне месец /че и повече/ по-рано да направиш резервации. Детето ходи с един възрастен, евтино е, и ако не знаеш немски, предлагат и обяснение на английски. Ето сайта http://www.kindermuseum.at//jart/prj3/zoom_2013/main.jart?rel=en

# 767
  • Варна
  • Мнения: 1 922
Благодаря на Хеликаза, радос и всички за помощта. Говоря и чета немски, ще се справя мисля Simple Smile
Minoritenkirche ни е по път по Херенгасе,където съм планирала разходка.

# 768
  • Мнения: 249
Преди три дена се връщаме от Виена. Беше много красиво и много студено Simple Smile.  
Пътувахме с кола, като комбинирахме с по една нощувка на отиване в Белград и една на връщане в Нови Сад. Във Виена отседнахме в апартамент точно до Нашмаркт /много съм доволна, собствениците са българи, има ги на първа страница/. Наблегнахме основно на ядене и пиене на глювайн. Посетих, или поне видях отвън  почти всичко, което си бях набелязала: св Стефан, Калскирхе, Вотивкирхе, св Петър, Паметника на чумата, Часовника Анкер, Операта, площад Мария Терезия, Кметството, Парламента, Природо научния музей, Нашмаркт, Хофбург и около 5-6 коледни базара + разходка за шопинг по  Мариахилф. Ядох ужасно много сладкиши, кифли с марципан, ребърца в Centimeters, супа в питка / което ми стана фаворит/ ... абе ядох доста... Всичко беше чудесно, само дето си я представях Виена три пъти по-осветена преди Коледа.

# 769
  • Мнения: 2 860
Браво, че сте хапнали добре Grinning Това с представите и аз така преди няколко години като ходих за Нова година много се изненадах като установих, че украсата във Варна е в пъти по хубава от тая във Виена. Отделно на самата Нова година на площада зарята беше една постна такава, на следващата година гледах във Варна ами тя много по-пищна. Да не говорим, че нямаше как да разберем че е станало 12.00 нямаше отброяване или нещо такова. Иначе като гледаш по телевизията репортажи съвсем по друг начин изглежда.

# 770
  • Мнения: 1 031
гала

Колкото и да обичам Варна, не мога да си изкривя душата, че украсата е по-хубава от тази на Виена! Peace
Следва да се има в предвид, че след Коледа, което е много по-тачения празник от австрийците, повечето базари във Виена се развалят, а самото посрещане на Нова година не е съпровадено с такава пищност, поради по-горните причини. Това обаче не пречи да считам Виена за прекрасна във всеки сезон.

# 771
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм малко далечко от Виена, но пак в Австрия. Украсата в Инсбрук е направена, но още не е осветено навсякъде. Може би сега, от декември ще я включват цялата.

# 772
  • Мнения: 904
гала

Колкото и да обичам Варна, не мога да си изкривя душата, че украсата е по-хубава от тази на Виена! Peace
Следва да се има в предвид, че след Коледа, което е много по-тачения празник от австрийците, повечето базари във Виена се развалят, а самото посрещане на Нова година не е съпровадено с такава пищност, поради по-горните причини. Това обаче не пречи да считам Виена за прекрасна във всеки сезон.

 Peace Подкрепям ,напълно!

# 773
  • Мнения: 743
Аз съм малко далечко от Виена, но пак в Австрия. Украсата в Инсбрук е направена, но още не е осветено навсякъде. Може би сега, от декември ще я включват цялата.

аз ще съм тази събота в Мерано и Болцано заради коледните базари,които са най-хубавите ,които съм виждала в Европа,ако времето позволява ще прескочим и до Инсбрук,където е същата приказка като в горните два града.

Всъщност Нова Година не е кой знае какъв празник,младежите са по площадите където има концерти,напиването е задължително.
Коледа е истинският празник, и католиците, по мои преки впечетления наистина много го тачат ,вярват и създават уникална атмосфера у дома си,украсите по улиците не са от голямо значение като че ли,по базарите обаче е приятна една обиколка с гряно вино и някоя местна топла манджа

Скрит текст:
За излишно кичозните  украси във Варна,които стоят до август не ми се коментира,явно много пари в излишък има общината,но не може да проумеее че вместо светлинки може улиците да оправи,че са като в третия свят,и не само те за съжаление.

# 774
  • Мнения: 282
Здравейте, момичета!

Благодаря за прекрасната тема с много информация в нея.
Ако съм пропуснала да открия отговора на въпроса си в нея, моля да ме извините.

Ще ходим във Виена от 23 до 28 декември, тоест, за Коледа. Наели сме апартамент. Въпросът ми е дали на 24 декември поне до обяд ще има отворени магазини за хранителни стоки, за да си купим нещо за ядене?  newsm78 Хазяйката казва, че вече имало такива магазини тук-таме, но не знае със сигурност къде и кои. Изключително ще съм благодарна за информация по този въпрос, ако може и с имена на магазини, още по-добре. Може и да са по-далеч, ние вероятно ще имаме кола.

Иначе апартаментът е на Harmoniegasse, Vienna 1090.

Тъй като не знам немски, за съжаление, помолих една приятелка да погледне на сайтовете на една-две вериги магазини за информация по този въпрос, но тя каза, че нищо нямало. Та във вас ми е надеждата!

Също така, до коя дата всички магазини ще са затворени? На 24, 25 и 26, нали? Абсолютно всички ли или ще може някъде да се намери нещо отворено, подобно на у нас?

Предварително много благодаря!   bouquet

# 775
  • Мнения: 2 860
О, ама разбира се, аз обожавам Виена, тогава изкарахме една незабравима Нова година, накичени с маркови чанти и пиейки уиски върху едни щайги на едно улично павилионче за вурстчета. Продавача беше сърбин, забавлявахме се страхотно. Просто казвам, че имах други очаквания.

# 776
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте, момичета!

Благодаря за прекрасната тема с много информация в нея.
Ако съм пропуснала да открия отговора на въпроса си в нея, моля да ме извините.

Ще ходим във Виена от 23 до 28 декември, тоест, за Коледа. Наели сме апартамент. Въпросът ми е дали на 24 декември поне до обяд ще има отворени магазини за хранителни стоки, за да си купим нещо за ядене?  newsm78 Хазяйката казва, че вече имало такива магазини тук-таме, но не знае със сигурност къде и кои. Изключително ще съм благодарна за информация по този въпрос, ако може и с имена на магазини, още по-добре. Може и да са по-далеч, ние вероятно ще имаме кола.

Иначе апартаментът е на Harmoniegasse, Vienna 1090.

Тъй като не знам немски, за съжаление, помолих една приятелка да погледне на сайтовете на една-две вериги магазини за информация по този въпрос, но тя каза, че нищо нямало. Та във вас ми е надеждата!

Също така, до коя дата всички магазини ще са затворени? На 24, 25 и 26, нали? Абсолютно всички ли или ще може някъде да се намери нещо отворено, подобно на у нас?

Предварително много благодаря!   bouquet

Pump17, не се безпокой, има отворени супермаркети на 24.12. до 13 - 14 часа най-късно. На повечето от тях все още не са публикували на сайтовете работното време по празниците, но има и такива като Била и мола Донауцентрум, на сайтовете, на които вече е публикувано.(особено Билата на метро спирка гара Пратерщерн е отворена и на 26-ти.)

https://www.billa.at/Footer_Nav_Seiten/Oeffnungszeiten_Feiertag/ … _channelpage.aspx

http://www.vienna.at/letzte-weihnachtseinkaeufe-in-wien-alle-inf … -dezember/3444498

http://www.donauzentrum.at/W/do/centre/offnungszeiten

В района Алзергрунд близо до теб има малки и по-големи супери от веригите Spar Gourmet, Hofer, Zielpunkt, като повечето се намират на Waehringer Strasse  и Porzellangasse.
На 27 и 28.12 всичко вече е отворено.

parcalesa, добре дошла. Hug Радвам се, че сте си изкарали хубаво, но явно сте си тръгнали малко преди да запалят коледното осветление по централните улици. Peace Simple Smile
Скрит текст:
Много ви моля, някой, ако може да отвори нова тема. Аз за съжаление не мога. Hug

# 777
  • Мнения: 282
bibi_2, много, много ти благодаря!   Simple Smile bouquet
Определено ми олекна.

# 778
  • София
  • Мнения: 216
Сетих се нещо важно и да се коригирам сама.  Blush Понеже 27 и 28.12 се падат тази година събота и неделя, тогава магазините на 27.12 работят в събота до 18 часа, а в неделя - 28-ми пак не работят.

# 779
  • Мнения: 1 243

Вчера се прибрахме от предколедна Виена и ние. Мисля, че градът е осветен изключително красиво (несравнимо с Варна, но да кажем, че това си е мое мнение) - елегатно и ефектно. Била съм предколедно и в други западноевропейски градове и без колебание слагам Виена на първо място, невероятно усещане за празник по улиците.

И това при положение, че времето беше много лошо - между 1 и 4 градуса, без особена разлика между дневните и нощните температури, силен вятър (за които бях предупредена от приятели, които познават добре града, но все пак не очаквах да е чак толкова леден) и един ситен дъжд, който валя почти три дни без прекъсване. И въпреки това беше прекрасно!  Heart Eyes

Pump17, изненадах се и аз, но за различка от Германия напр. където има реална опасност да си умреш от глад в неделя и празничните дни, във Веина доста неща са отворени - освен ресторантните и кафенетата, работят и всички улични бутки за храна и някои от супермаркетите. Не се притеснявай, ще намерите храна.

Общи условия

Активация на акаунт