Парфюмни размисли и страсти - 174

  • 54 973
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 813
Кой беше парфюма на L`Erbolario, дето имаше сходство с Амбр наргиле?
Dolcelisir L`Erbolario  Simple Smile

# 676
  • Мнения: 393
За мен са абсолютно различни Амбре наргиле и Сладкия еликсир, втория е някак ромов и ми лепне от сладост, влачи шлейф, но какво от това, не мога да кажа нищо за трайността. Много се е говорило, че парфюмите на Лерборарио са нетрайни, но при мен Кервана /Meharees/ например, трае над 8 часа и кучето си лае, и го чуват в околностите Mr. Green В него няма тамян  Peace подправков е, завоалирано сладни от фурмата, прави впечатление и обира овации! Да, напомня Целувката на дракона, но са мноого далечни роднини, които спокойно могат да се обвържат по каноните на църквата  Mr. Green

По повод туберозите...хм, вчера пробвах тези на Histoires de Parfums, най-близка до Фракас е Животното-№3 /освен Блондинката на Версаче/, нахъсано да те разкъса и събере отново молекула по молекула, влюбих се обаче в Капризната-№1, страхотна е и и отива тази цифра!!! Но...аз съм туберозофил  Whistling

Последна редакция: нд, 13 окт 2013, 19:07 от Нимфеа

# 677
  • Мнения: 17 546
Много се е говорило, че парфюмите на Лерборарио са нетрайни, но при мен Кервана /Meharees/ например, трае над 8 часа и кучето си лае, и го чуват в околностите Mr. Green В него няма тамян  Peace подправков е, завоалирано сладни от фурмата, прави впечатление и обира овации! Да, напомня Целувката на дракона, но са мноого далечни роднини, които спокойно могат да се обвържат по каноните на църквата  Mr. Green
Разкошен е Meharees, упойващ на мъжка кожа... и траен колкото си ще! И аз го нося. За мен има прилика в някои от акордите с L de Lolita Lempicka. Дракона е много по-опушен, сух и хладен парфюм, докато Meharees е горещ и мек!

# 678
  • Мнения: 10 035
И аз да се изкажа по туберозния въпрос. Mahora e прекрасна, съвършена тубероза. Божествено и благордно ухание. Сега е с различно наименование, ако не се лъжа, Мayotte. За идентичен аромат ли става дума или за реформулация?
Разбрах къде е изчезнал L'instant Magic Elixir. Казва се Mon Precieus Nectar Fountain Imperiale. Не че ми е липсвал, същото усещане имам, сурово и мазничко козуначено тесто, лошо ми става от него.
Във възторг съм от Vega и Vol de Nuit Evasion. Трябва да разнося Вега, но ако трбва да избера един парфюм с който да прекарам остатъка от живота си, ще избера него. Съвършен. Много парфюмни се захласват по Liu, според мен Вега е цял клас над него.
Пак започна да ме тегли към алдехидите. Май чаения ми период отива към края си....
Искам Вега!

Мистерията с Игра с Дявола се разреши след повторно разносване. Явно съм усещала остатък от L'Agent от шала ми. Червен грейпфрут от зори до мрак. Вярно, прекрасен, но нищо общо с Агентите.

# 679
  • Мнения: 129
По повод туберозите...хм, вчера пробвах тези на Histoires de Parfums, най-близка до Фракас е Животното-№3 /освен Блондинката на Версаче/, нахъсано да те разкъса и събере отново молекула по молекула, влюбих се обаче в Капризната-№1, страхотна е и и отива тази цифра!!! Но...аз съм туберозофил  Whistling
Аз също не съм любител на туберозата, но точно този го нося с удоволствие. А също и Nuit de Tubereuse. Не ги приемам като типични представители.

# 680
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Мистерията с Игра с Дявола се разреши след повторно разносване. Явно съм усещала остатък от L'Agent от шала ми. Червен грейпфрут от зори до мрак. Вярно, прекрасен, но нищо общо с Агентите.

Вчера не бях вкъщи и имах в себе си само виал на Игра с дявола. Напръсках се смело и веднага съжалих. Върху мен е бледа, прозрачна и измита праскова, съчетана с горчиви треви, израстнали в някое мочурище. В един момент ми изкара ужасна потна нотка, едва го изтърпях върху себе си Crazy. Не ми се беше случвало такова чудо досега Shocked. Определено е за млади момичета този парфюм, чувствах се ужасно инфантилно с него, все едно че се представях за по-млада с 20 години, а това винаги изглежда зле Peace Не бих повторила, даже и с нАучна цел Wink.
Лодси, при мен амбровото Мерве има маркиран черен код върху дъното, върху златната част. Говоря за продукт, с кутия, 100 мл. Съгласна съм с Карен, че е отлепен стикера, ако е тестер, защото нямат право да продават тестери Peace. На мен ми се е случвало да ми свалят директно обява в ebay, защото си бях описала чинно като тестер, предлагания от мен продукт Peace

# 681
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Ронита, толкова се радвам да те срещна, пардон, чета.  Hug Hug Hug
От снимките обаче, нищо се не види.

# 682
  • Мнения: 75
Успях да сложа снимките в крайна сметка..

Последна редакция: пн, 14 окт 2013, 01:23 от Ronita

# 683
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Поздравления! smile3501 smile3501 smile3501
Страхотна колекция и селекция.
И снимки!
Ронка, на едната снимка с млеката има три еднакви шишенца.
Вярно  ли съм видяла?

# 684
  • София
  • Мнения: 1 210
Ронита, чудесна колекция  Heart Eyes
Искрено завиждам, че си успяла да си оставиш най-любимите само, аз съм пълен Плюшкин (но се опитвам да разчиствам на моменти)

Последна редакция: пн, 14 окт 2013, 00:53 от RумиK

# 685
  • Мнения: 75
Поздравления! smile3501 smile3501 smile3501
Страхотна колекция и селекция.
И снимки!
Ронка, на едната снимка с млеката има три еднакви шишенца.
Вярно  ли съм видяла?


Благодаря Hug

Да, еднакви са млеката, само по 30 мл са бутилчетата, а и е спрян, затова съм се запасила Laughing

RумиK, аз пък съм в другата крайност, много съм бърза в разчистването, та доста често ми се налага да купувам повторно нещо на което съм прибързала да му посоча вратата Laughing Та не знам кое е по-малкото зло в случая..

Дано този път да успея да остана в парфюмно спокойствие по-дълго.. В крайна сметка осъзнах, че от постоянното ми търсене и пробване на нови неща досега, не ми остава време да се насладя на любимите неща които имам..

Последна редакция: пн, 14 окт 2013, 01:23 от Ronita

# 686
  • София
  • Мнения: 1 210

Дано този път да успея да остана в парфюмно спокойствие по-дълго.. В крайна сметка осъзнах, че от постоянното ми търсене и пробване на нови неща досега, не ми остава време да се насладя на любимите неща които имам..
Е това е много вярно и важи с пълна сила и за мен Peace

# 687
  • Мнения: 796
Ронита, жива и здрава да си и да им се радваш! Много хубава гурме колекция. 

# 688
  • Мнения: 2 447
Ронита, прекрасна селекция Heart Eyes Наслаждавай й се! Grinning Друго струва ми се, не ти трябва. Wink

# 689
  • Мнения: 234
Добро утро!
То мина сезона на Нинфео Мио, но сега го видях в Енцо и понеже не съм го ползвала, но чела супер неща за него реших да си го взема за другата година, че така или иначе няма да си идвам до тогава.
Та питането ми е дали мога да се доверя на Енцо за оригиналност?
Ронита, колекцията ти е страхотна. Отбелязах си доста неща за проба и евентуално купуване.
Лек и усмихнат ден, парфюмни феи  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт