имам въпрос за САНАТОРИУМ към всички с диагноза на децата - "астма "

  • 18 931
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 116
Ето темата ми по същия въпрос от Здравния... санаториум за лечение и профилактика на белодробни заболявани  

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=77425.0

# 16
И аз съм го преживяла това зло.Синът ми беше асматик и той правише по 2пристъпа на седмица беше някакъв ужас и до днес помня как варях лайка и сода и как съм го държала на парата да диша за да има въздух.Израсна го към 8 год.вече е на 17 год.и слава богу е добре ,остана му сената хрема .Тогава ходихме на саниториум в Малко Търново,Влас и на Пещера.В Пещера се чувстваше най-добре.Пожелавам на всички дечица много здраве и късмет.  bouquet

# 17
  • Мнения: 44
Преди много години мой близък боледуваше от бронхиална астма - ходи 5-6 години подред в Сандански, отначало на санатуриум с процедури, а след това само така. Днес, той е почти на трийсет и е здрав, не е получавал пристъпи от годините, в които ходеше в Сандански. Координати за съжаление нямам.

# 18
  • Мнения: 21
Синът ми от 6месечна възраст страда от бронхиална астма.Два пъти сме ходили на санаториум в Сандански и след това поне 3 месеца нямаше пристъп.Тогава спането беше безплатно,процедурите също,а храната се плащаше на 50%.За съжаление сега не знам как се процедира.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 724
Синът ми от 6месечна възраст страда от бронхиална астма.Два пъти сме ходили на санаториум в Сандански и след това поне 3 месеца нямаше пристъп.Тогава спането беше безплатно,процедурите също,а храната се плащаше на 50%.За съжаление сега не знам как се процедира.

Какви процедури е правил?

Някой знае ли дали помеж ад се спи навън, а само процедурите да се правят в санаториума?

# 20
  • Мнения: 1 710
И аз това искам да питам - какви са процедурите и може ли да се спи другаде?

# 21
Всяка година изпращам дъщеря си с баба й на санаториума в Сандански и резултатът е великолепен. Процедурите не са от голямо значение. Може да се правят където и да е (във всяка физиотерапия - инхалации и нагревки). Там лекува въздухът. Не е случайно, че точно в Сандански има специализирано училище за деца с астма. Има много семайства, които са се преселили в Сандански заради климата. За съжаление условията в детския санаториум са отчайващи. Просто се прави всичко, за да бъде съсипан и после превърнат в скъп SPA център. Детският санаториум е на най-хубавото място - на високо, в кестенова горичка, с хубав двор.

# 22
  • Мнения: 816
Някой да има подробности за таз годишните цени в Сандански , за санаториума?
Хайде, да се съберем дружинка и да идем заедно. Аз предвиждам да ходя към средата на април( от 10-ти до към 20-ти)

# 23
Мая, би ли могла да ми кажеш: Възможно ли е, ако таткото на детето има астма и детето да е обременено по някакъв начин и дали  немога да я предпазя?

Съпругът ми е астматик...от миналата година и сина ми е с тази диагноза.. Посъветваха ни за Сандански.. От НОИ може да отиде само съпруга ми безплатно, а за сина ми ще платим 12,50 на ден.. Оказва се, че и Люляците на Габрово се отразява добре, а Старозагорските минерални бани дъвъли същия резултат като климат..
Желая здраве Simple Smile

# 24
  • Мнения: 816
Здравейте. В събота се звърнахме от Сандански. Ето малко прясна информация. Бяхме на квартира за една седмица - за съжаление доста недостатъчна, за да може да се усети ефект. Климатът наистина е много хубав, веднага се усеща, но климатизацията трае поне 3-4 дена. На каката й правихме процедури в поликлиниката при една много мила и симпатична лекарка. За 4лв. - нагревки и ултразвук на нослето. На бебката  се оказа, че не можело, защото била твърде малка.
За съжаление още преди да тръгнем я усетих, че почва отново да се разболява, което неминуемо й докара нов спазъм. Нешата в Сандански се влошиха, отключиха се сериозни астматични пристъпи. Заведохме я в санаториума. Имах възможността да го поразгледам малко - някой от базите изглеждаха доста зле, други имаха по-добър вид. ХАреса ми, че вътре има и водни процедури, т.е. във вана Simple Smile Другото хубаво е че си има постоянно лекари там. А и някак си е доста по-нависоко и по-чист ми се стори въздуха.
Като цяло съм доволна. Цените в Сандански са си нормални - високи, каквито са в София например, но имаше и някой по евтини неща . А и зависи за какво отива човек. Аз не съм ходила на пазар за дрехи и предмети.  Хранихме се в квартирата ( имахме хубав балкон и на теферич си закусвахме на слънце), три пъти отидохме на ресторантче ( единия път беше в Мелник) за около 15лв. се нахранваме дооста добре. Иначе от местния "хранителни стоки" си вземахме продукти за сандвичи, а и често си хапвахме вкусна пица на парче. Е, това е! Весело изкарване на всички запътили се на там и бъдете здрави!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт