Aptamil 1 или Hipp combiotic

  • 16 904
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, детенцето ми е на 4 месеца и има ужасни колики сменихме няколко млека като се задържахме 3 месеца на Аптамил. Реших да сменя с Хипп. Според вас мами кое е по добро ? ? ?

# 1
  • Мнения: 21
Ние сме на HIPP combiotic от 4 месец. Аз съм доволна от него, но в никакъв случай не мога да кажа кое мляко е по- добро, по простата причина, че не сме опитвали никое друго освен това.

# 2
  • Мнения: 27 524
Колики има всяко бебе. Причината не е в дадено мляко. Честата и безразборна смяна на млеката усилва още повече коликите, така че причината за ужасните колики е повече в това предлагане хаотично, което си направила, отколкото физиологична.
И двете млека са хубави, ако детето си е свикнало с Аптамил, спри вече с експериментите и смените. Вълшебно мляко няма! Коликите ще отзвучат от самосебе си  Peace

# 3
  • Мнения: 24
Блонди, по принцип пуснах тема за това кое мляко е по хубаво, но несменям млеката безразборно, а по съвет на педи. Първо с Нан хипоалергенен заради съмнение за алергия, после с фризовом заради запек и така на татък. А сега сменихме Аптамила защото започна да яде по 100 мл на ядене. И педи. ни посъветва да пробваме Хипп компиотик не защото е "вълшебен" , а поради пробиотика в него......
Неискам да се заяждам, но несменям млека безразборно нито по мое желание. Естествено че ако на детенцето ми му е добре с дадено мляко никога няма да си правя експерименти.......
А и коликите са му толкова ужасни..... В Понеделник сме на гастролог.

# 4
  • Мнения: 27 524
Какво разбираш точно под ужасни колики? В какво се изразвят? В смисъл какво повече от обичайното при всички бебета?

Иначе лично аз намирам Хип за по-добро мляко от Аптамил-а  Peace

# 5
  • Мнения: 24
Ами напъва се страшно много и пищи, като започне да яде, яде по 40 минути с плач, напъване и пръцкане. Вечер след хранене коремчето му пука много силно и пищи по един час преди да заспи и почти на всяко ядене повръща. Почти всяка вечер коремчето му къркори толкова силно че го чуваме от другата стая и го успокояваме поне по пет пъти на вечер. Имахме съмнение за алергия но след като сменихме млеката нещата не се оправиха. Давам му инфакол, био гайа сап симплекс.....
В Понеделник ще ходиме за направление и ще търсим гастролог, надявам се нещата да се пооправят защото ми е много притеснено......

# 6
  • Мнения: X
На нашето бебе дадоха аптамил 1 в майчин дом. Бяхме 5 месеца на смесено хранене и не сме сменяли млякото. Имахме също тежки колики, но те не бяха съпроводени с повръщане, запек или доария. Като беше малка в периодите на усилен растеж е имало дни, в които не е акала. Но това не е равносилно на запек.
Мо же би на първо време докато уредиш лекаря е да върнеш детето на млякото давано му в родилния дом. Това беше съвета на нашия педиатър, който много държеше да продължим с млякото от родилното
Нашата мома също ядеше много бавно и никога не съм я карала да бърза, защото всяко бързане води до поглъщане на въздух и колики след това.

# 7
  • тук
  • Мнения: 510
Аз бих те посъветвала да не правиш резки движения отново преди да мине прегледа и да чуеш мнението на доверен гастро. Ако детето има толкова тежки за теб симптоми, слабо вероятно е Хип да ги оправи. Такива чудеса за съжаление не знам да са ставали с нито едно мляко. Успех!

# 8
  • Мнения: 159
Хип Комфорт е за бебета с много силни колики и проблеми с акането.Но не съм го пробвала и не мога да ти дам отзиви.Иначе ние си ползваме Комбиотика и нямаме оплаквания,доволни сме.

# 9
  • Мнения: 1
Здравей,
Нашата бебка е на 7 месеца вече, на 2м почнаха колики (само от кърмене), макар и не толкова жестоки.  С първата ми дъщеря ползвах Еспумизан, но сега бях чела за новото поколение капки - Колийф, които предотвратяват образуването на газове, вместо да третират вече образувалите се такива.  Пробвахме го и - наистина работеше мигновенно! В радостта си се запасих с няколко допълнителни пакета, купени директно от Англия.  След 2 месеца коликите напълно спряха! Така че сега имам още няколко неотворени опаковки, които не ми трябват и съм съгласна да продам за 1/3 от цената (в аптеките са към 28-29 лева едното).  Искаш ли да пробваш? Ако да, пиши ми на ЛС. 

Поздрави

# 10
  • Мнения: 34
Беба от Hipp не акаше редовно. Сега сме на Аптамил и всичко е ок. Има газове, но коликите спряха в момента, в който спрях да давам всякакви био гаии, еспумизани и т.н. Аз бих спряла всички тези химии, щом няма подобрение.

# 11
  • Мнения: 2 328
Беба от Hipp не акаше редовно. Сега сме на Аптамил и всичко е ок. Има газове, но коликите спряха в момента, в който спрях да давам всякакви био гаии, еспумизани и т.н. Аз бих спряла всички тези химии, щом няма подобрение.

Моя син от Нан не акаше редовно.Смених го с Аптамил с пребиотици и всичко се оправи.

# 12
  • Мнения: 13
От Лактана сам много доволна.. baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт