А вие до кога сте кърмени?

  • 2 340
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 603
И двамата с брат ми сме кърмени до 6 месец, майка ми непрекъснато повтаря, че точно сме станали на 6 месеца и сами сме се отбили. Захранени сме по всеобхватната система от 3-тия месец. Сега мама ми се кефи и повтаря, че по-хубаво от кърмата няма и ме подкрепя, че вече ме нападат да спирам.
За болнавост - и двамата с брат ми сме боледували, като сме прекарали различните "задължителни" детски болести, но аз сякаш бях по податлива на вируси...но елате сега да видите брат ми колко е як  Simple Smile

# 61
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 215
Аз съм кърмена до 10 месеца, защото майка ми забременяла с брат му. Но него е кърмила до 1г и 2 месеца -не съм я питала защо точно до тогава Simple Smile

# 62
  • Мнения: 3 447
До година, сестра ми също.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 019
Кърмена съм до годинка с много нощни кърмения. Точно на РД майка ми е дала за вечеря кисело мляко и съм почнала да спя непробудно. С брат ми решила да не го кърми през нощта, за да не се буди и му давала вода, но той си се будел непрекъснато. Резултат - кърмене 6м., спряла й кърмата. Аз бях много злояда в детска възраст, но сега съм "ламята Спаска". Добре, че имам гените на татко и не ми се лепи  Wink

# 64
  • София
  • Мнения: 505
Кърмена съм около 1 година и 1 месец - майка ми ме е отбила след някакво голямо земетресение. Била съм болнаво дете - сливици, алергия към домашен прах, астма - все такива екстри!

Брат ми не е кърмен, боледуваше рядко и нямаше изброените при мен екстри.

# 65
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не знам защо всеки като го питат докога е кърмен или колко кърми детето и първата асоциация е да прибави малко информация и за това как и колко боледува?!?
Mr. Green Ами защото навсякъде пише, че кърмените деца боледуват по- малко- нещо с което не съм съвсем съгласна- но затова се прави тази асоциация. Освен това защо кърмим децата си- нали идеята е, че е по- здравословно- във всичките аспекти на това понятие- така, че не можем да избягаме от това сравнение и го правим. Laughing

# 66
  • Мнения: 2 171
Аз съм кърмена до 1 годинка, после майка ми около 1 месец се е мъчила да ме отбие. Въпреки това не съм се спряла да боледувам по цяла зима.

# 67
  • Мнения: 1 427
Аз съм кърмена до 6 месеца,брат ми до 4 Rolling Eyes

# 68
  • София
  • Мнения: 747
И двамата с брат ми сме кърмени до 10м. След това са казакли на майка ми, че кърмата не е полезна. Сега ката гледа колко е полезна за внука й и как му се отразява много се радва Grinning

# 69
  • Мнения: 9 990
Въобще не съм кърмена, не съм и боледувала повече от "задължителните" болести.Незнам каква е била "модата" тогава, но майка ми изключително трудно е намирала "Хумана", с връзки и от чужбина са и изпращали.

# 70
  • София, Младост
  • Мнения: 2 415
И двете със сестра ми сме кърмени до 1г. Отбита съм защото "така трябва". В интерес на истината майка ми е тръгнала на работа и баба ми ме е гледала в друг град няколко месеца докато тръгна на ясла. Майка ми е имала хиперлактация, така като я слушам породена от редовно доизцеждане("кърма с литри" Shocked).
Само да похваля майка ми, че до 1г. ме е кърмила и през нощта, което за тогавашните схващания(1976) си е направо екстра. Естествено като ме е отбила не съм искала разните му "човешки храни".
Според мен е грешно да се очаква, че продължително кърмене е гаранция за траен имунитет. Лично аз мисля, че кърменето има отношение към здравето на детето основно докато се "практикува".

аз още кърмя

# 71
  • Мнения: 790
До 8-9 месец някъде. Майка ми много  се радва, че аз кърмя по-дълго.
Алергии нямам, но боледувам много от настинки и грипове.

# 72
  • Мнения: 498
до 1 година baby_neutral

# 73
  • Мнения: 175
Кърмена съм до 11 месеца. На майка ми е спряла кърмата докато аз 3 дена съм лежала в болница със силно хранително разстройство, което се е оказало от ... поникване на кътници.

# 74
  • Мнения: 216
до 3м.
на майка и спряла кърмата? newsm78
боледувам си,но не прекалявам Naughty

Общи условия

Активация на акаунт