Отговори
# 690
  • Мнения: 159
Pampers благодаря ти за отговора, още днес ще пробвам и тази стратегия Simple Smile

# 691
  • Мнения: 15
Else, аз решението съм го взела, кърмим се 3 пъти от 12-6 часа и това е, ако някой има претенции като педиатърката, да дойде и да и дава вода или глюкоза през ноща да види кво реване пада. Тя яде по 90 мл на ядене кърма, прави 4 часа пауза нощно време и по 3 през деня, мисля че е добре?

# 692
  • Мнения: 26
Веселото , от вчера през деня сме със същия проблем - обилна водниста хрема. Киха и сама изкарва сополи, а на няколко пъти се и прокашля. Ще звъня днес на док и ще пиша. Пиши и ти ако имате развитие.

# 693
  • Мнения: 931
Болничките, бързо се оправяйте!

Sleeping beauty, горещо стискам палци да се разминете без антибиотик!

Много е неприятно такива дребосчета да са болни. Не че като пораснат става по-приятно,но поне вечеимат повече сили да преборват вирусчетата. Аз от страх от болести не смеяда пускам баткото на забавачка, хем, че никога не ми се е разболявал от там. Но си представям, че дори и да не боледува той, ще пренася всички бацилчета, а както е постоянно наврян в бебето, е невъзможно да опазя малкото.

Нас ни преследват сериозно коликите в момента, чаят почти го разжалваме като ефикасно средство  Mr. Green Имам обаче известни наблюдения и обяснения сега за коликите и го свързвам с емоционалното съзряване/ развитието на нервната система на детето. Винаги съм смятала, че коликити не са коремни болки, а коремните спазми са само тяхно проявление, затова и лекарства, които изхвърлят газове,няма как да помогнат. Това, което успокоява, са нещата, които въздействат върху нервната система (успокояващите неща като гушкане, бял шум, музика, топъл чай или кърма).
Виждам, че моето дете тия дни имам скок в развитието точно на нервната система. Реагира емоционално на шумове, плаши се от непознати такива, търси мама, почва да показва какво му харесва и какво не, оформя предпочитания. Това рефлектира и в повече стряскане (рефлекс на Моро) и по-голяма нервност като цяло. А това, че нервната и храносмилателната система са тясно свързани, го знае всеки човек - неслучайно при голям стрес човек "се изпуска", когато сме напрегнати в очакване, ни се ходи до тоалетна, при много хора дори напрежението реагира в болки в корема.

Та така с моите философии и размишления по въпроса, които разбира се, не ни помагат да се будим по.малко. От вчера поне почнах да го повивам ( да му прибирам ръчичките с една пелена), за да не се буди от махането с ръчички.

# 694
  • Мнения: 3
Добър ден, спали-недоспали мами  Flutter  Навън е мрачно и дъждовно,та поне да не мисля само за излизане. Купчината за гладене ме очаква, а чистенето и готвенето се подразбират.
 Пожелавам много бързо оздравяване на малките душички. На мамите, само мога да предполагам колко им е гадно.
 Лулу, много ми харесаха твоите разсъждения. Много логични и добре развити. Направо си пиши една 6 от мен Simple Smile Сега , ако намериш лек за тях, направо няма да имаш равна.
 Аз ще бягам по задачи. На вас лек и успешен ден!

# 695
  • Мнения: 12
Здравейте Simple Smile
Вчера Ваньо стана на един месец Simple Smile
Днес ще ходим на консултация, ще му бият и ваксина, дано не плаче много  Praynig

Въпрос към ЛЛК
Преди десетина дни кърмата ми рязко намаля много.Предните два дни бебо реши да суче на около час, но вечерта на втория ден, след хранене гърдите си останаха празни.  Първите дни се борихме с бебо да суче, но след няколко засинявания чак Sad започнах да цедя и да му давам от шише, няколко пъти се случва да му давам и АМ като не изцедя навреме
В началото цедях около 50 мл общо,но постепенно зпочнах да цедя по около 100 мл и му стигат, но не е всеки път
Като го сложа на гърда започва да се изнервя, да крещи и нищо не може да изсуче, въпрек, че го мъча доста време
Вчера успях да го нахраня и от двете гърди, изсука ги и после кърма имах чак след около 4-5 часа
Не знам дали съм обяснила добре или е много объркано, и аз съм обърана и нз какво да правя и как да го храня,искам да направя всичко възможно да го кърмя
На всичкото отгоре сега ще лекувам и мастит, че се запуших

# 696
  • Мнения: 327
Ние чакаме неонатоложката от клиниката, в която раждах да дойде да я прегледа. Сополите понамаляха, но има 37,1 градуса температура. Няма и особен апетит. Не искам да рискувам да я водя при педиатъра, тъй като вали и е студено, пък и при него е пълно с болни.

# 697
  • Мнения: 3 233
Нас ни преследват сериозно коликите в момента, чаят почти го разжалваме като ефикасно средство  Mr. Green Имам обаче известни наблюдения и обяснения сега за коликите и го свързвам с емоционалното съзряване/ развитието на нервната система на детето. Винаги съм смятала, че коликити не са коремни болки, а коремните спазми са само тяхно проявление, затова и лекарства, които изхвърлят газове,няма как да помогнат. Това, което успокоява, са нещата, които въздействат върху нервната система (успокояващите неща като гушкане, бял шум, музика, топъл чай или кърма).
Виждам, че моето дете тия дни имам скок в развитието точно на нервната система. Реагира емоционално на шумове, плаши се от непознати такива, търси мама, почва да показва какво му харесва и какво не, оформя предпочитания. Това рефлектира и в повече стряскане (рефлекс на Моро) и по-голяма нервност като цяло. А това, че нервната и храносмилателната система са тясно свързани, го знае всеки човек - неслучайно при голям стрес човек "се изпуска", когато сме напрегнати в очакване, ни се ходи до тоалетна, при много хора дори напрежението реагира в болки в корема.

Та така с моите философии и размишления по въпроса, които разбира се, не ни помагат да се будим по.малко. От вчера поне почнах да го повивам ( да му прибирам ръчичките с една пелена), за да не се буди от махането с ръчички.
  202uu Това все едно аз съм го писала.

Scorpi_D, не всеки път уцелвам момента, но се осъвършенствам  Mr. Green Направо се родих, откакто го разбрах този трик и вече не съм постоянно вързана за дивана  hahaha

Болните бързо да оздравяват! Hug

# 698
  • Мнения: 9
Pampers благодаря за съвета за коликите  Hug

Имам друго питане - на едната ми гърда каналчетата не могат да се отпушат и само сълзи а млякото по принцип ми е малко и това се превръща в голям проблем. Някоя бабина рецепта не знаете ли.Пробвах горещи компреси, зеле ....

# 699
  • Мнения: 0
Здравейте,
виждам, че почти всички бебчовци са с колики, нашите са много силни и доста плаче, давам
му Еспумизан, но не съм сигурна, че помага. Дано отминат бързо.

Въпрос към консултантите по кърмене:
Момченцето ми е на 40 дни, само на кърма сме, но суче много лакомо и стиска силно,
преди няколко дни ми направи раничка като дупчица под едното зърно и не може да заздравее,
тъкмо се затвори, понеже давам по-често другата гърда, и после той като засуче от нея-пак същото.
Пробвах само да я цедя, като дойде нейния ред, но пак се отваря и предпочитам да му давам той
да суче. Мажа и с гармастан и въздушни бани правя, но уви... Освен това като суче към края започва
да се протяга и силно опъва и двете гърди и стават още по-болезнени, а до сега нямах болка при кърмене, и позите сменям- пак същото. Въпросът ми е - как да облекча кърменето и да не изпитвам болка? Благодаря предварително!

# 700
  • Мнения: 4 076
Момичета, да ви кажа, че като ходих на ортопед с малката, ни предупредиха да не повиваме бебетата, не е добре за костите краката да са прибрани плътно един до друг.

# 701
  • Мнения: 4
 Hug Здравейте момичета не съм писала тук отдавна, но все не намирам време, а и на лаптопа който ми е в спалнята няма бг и ми е трудно да пиша на латиница навсякъде пък и не обичам. Надявам се всички сте добре и си имате най-сладките бебчета. Ние също сме болни имаме сополи и червено гърло... изписаха ни един гел за мазане в устата за гърлото и капки за носа вчера ходих на проверка и се подобряваше малката дано да и мине, че горкото се измъчи. Също така ни предписаха калции течен някакъв да и давам два пъти на ден по 2 мг. Ей не знам от тези лекарства или от нещо друго, но детето ми не е същото от 3 дни вече се виждам в чудо и за това реших да вляза тук да питам консултантите по кърмене, че нещо взе да ми писва от педиатри дето смятат децата ни за машини които работят под точен час....

# 702
  • Мнения: 4
Въпрос към ЛЛЛ от 4 дни детето ми е с червено гърло и сополки мажа устата с гел за гърлото и в носа капвам капки както и нормалното промивам с физиологичен разтвор, също така давам и калции течен по 2 мг по 2 пъти на ден от вторият ден на това лечение детето ми отказва гърда пищи дере се и не иска да лапне да не говорим да суче , а от шишето пие и кърма и АМ /ние сме на двойно хранене не ми стига кърмата/ пробвах да си измия гърдата пробвах и да не я мия пробвах пози прбовах да я държа гладна, но не помага вече се отчайвам че и малкото кърма, която имам без стимулация от бебето ще изчезне какво ще ме посъветвате това с помпата си не е работа, а и не изцездам толкова колкото в действителност има. Детето ми е на 44 дни първо беше само на кърма, от 16-я ден се дохранваме с Ам, но на всяко ядене давам гърда и сучеше наистина не сучеше силно и много, но вссе пак сучеше до преди 3 дни.

# 703
  • Мнения: 931
Момичета, да ви кажа, че като ходих на ортопед с малката, ни предупредиха да не повиваме бебетата, не е добре за костите краката да са прибрани плътно един до друг.

Да, това повиване, за което аз говорех е прибиране на ръчичките към тялото с една пелена, така че като се размаха, да не се събуди от движенията си. Дори и ръцете не са кой знае колко стегнати, а крачетата са си съвсем свободни.

# 704
  • Мнения: 26
След доктора продължаваме с почистването с физиологичен разтвор и изсмукването на сополките.Добавките са инхалации с чиста водичка , ампулки витамин Ц през устата и заменихме Еспумизана с Инфакол , но док каза , че нищо не помага , да не очаквам чудеса , просто да пробвам и с това. Същото, но от друг производител.
И аз съм се видяла в чудо с кърменето и предполагам, че е заради запушения нос. Хваща гърдата и започва да суче и като тръгне млякото скърца и я изпуска. И съответно гълта въздух и се сърди и реве и въобще  борба е да се нахраниме.

Общи условия

Активация на акаунт