Витамини и хормонални препарати-проучване

  • 3 289
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 947
  Отговаряме веднага  Wink
   1. Фолиева киселина + йод /пия я малко преди забременяването/.
   2. Л-тироксин, поради проблеми със щитовидната жлеза; Желязо

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 23:03 от annamarinova

# 16
  • Мнения: 1 194
Здравей,

1. Тук частните гинеколози изписват разни поливитаминни комплекси в които има фолиева киселина, имена разни: Elevit B9, Oligobsgrossesse, Gynefam. Отделно само фолиева киселина не съм чула да дават, не знам и дали има във Франция такъв препарат. В болницата, ако там си следиш бремеността, не изписват витамини, казват , че е прекалено, ако имаш нормално и разнообразно хранене.

2. Аз проблеми не съм имала в ранна бременост, но познавам приятелки, които имаха кървене, нищо не им даваха, с мотивацията, че първите 12 седмици, ако плода е негоден се изхвърля, няма смсъл от лечение.
През втората половина на първата си бременост имах много подготвителни контракции-изписаха ми спазмолитик, а частната гинеколожка, която посетих за второ мнение добави и магнезий.

Успех в проучването.

# 17
  • Мнения: 7 605
1. От самото на4ало до края, 4е и по време на кърменето това  а откакто се преместих в Германия го zамених с Центрум Матерна.

2. Днес ми дадоха допълнително Магнеzий (300 мг/ден) понеже имам крампи и болки в корема, дори и контракций от време на време (30гс1ден)

Успех  Wink

# 18
  • Мнения: 7 803
1. витамини препоръчаха, когато попитах zа тях вzемах няколко месеца на милупа витамини zа бременни и фолиева 2 месеца
2. magnosolv магнеzий и калий

# 19
  • Мнения: 4 458
Аз съм пила витамини - Матернеле, лекарства за задържане май магнерич беше за спиране на контракците.
В болницата.... идея си нямам какво ми даваха - бях на системи и някакви инжекции в началото на бременността, че имах отлепена плацента на единия близнак. По-късно в 7-ми месец пак бях на системи за спиране на контракциите - водех се патологична бременност.


# 20
  • Мнения: 948
1 Матерна / и още един вид подобни (пре-натални с фолиева киселина) - препоръчани от гинеколог от преди да забременея до след като спрях да кърмя
2 Никакви проблеми

# 21
  • Мнения: 241
1. Само Фолиева киселина+йод
2. За контракци в 5 месец пих магнезий, в 8 и 9 пих желязо, но ми се спря тока от киселини.

# 22
  • Мнения: 4 390
1. Казаха ми, в случай че не се храня пълноценно /след 3-ти месец/ да взимам витамини - Матерна или други пренатални.
Фолиева киселина съм пила три месеца преди за забременея и през първото тримесечие на бременността.
2. Патологична бременност- имах прееклампсия. Нищо не ми е предписвано - мереха ми високото кръвно и ми следяха урината с тест-лентички. #2gunfire

/за Канада става въпрос/

# 23
  • Мнения: 49
1. Prenatal витамини с висока концентрация на фолиева киселина. Започнах ги в 8 седмица (бременността ми не беше планирана и не съм вземала нищо преди това). Не чувствах да ми се отразяват зле.

2. Pre-eclampsia - бях с високо кръвно, задържах страшно много вода (наддадох 25кг без да близвам сладко, ставаше ми лошо от него), бях много подута. Снимките от  последните седмици преди раждането са достойни за учебник по патология  Sick Лекарката ме вкара по спешност и предизвика раждането седмица преди термина ми.

# 24
  • Мнения: 160
Също мултивитамин за бременни и фолиева киселина. Антибиотик по време на раждането поради стафилококова инфекция. Други
проблеми не съм имала.

# 25
  • Мнения: 636
Препоръ4аха само витамини за бременни, които съдържат и фолиева киселина 1мг. След 5ти месец - калций.
Нормална бременност, предшествана от спонтанен аборт в ранна седмица.

Както Снежи каза - не се предприемат никакви мерки за задържане на плод, с идеята, 4е ако е негоден, природата ще го отхвърли. Ако не - ще се задържи.
По принцип не се насър4ава прием на допълнителни лекарства и химии.
За проблемни бременности не зная. Дивияна, както го описваш - и на мен същото ми правят (кръвно и уринен тест) веднъж на 2 седмици без патологии в бременността.  Thinking

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 01:47 от Gery R.

# 26
Излючително много благодаря за отзивчивоста ви!
Дисертацията която пиша е по повод семинар по акушерство и гинекология състоял се наскоро.
Невероятен спор възникна около приема на поливитаминни препарати и хормонални препарати за ЗадъРжаНе на начаЛна бременност.Когато имам повечко време ще обясня подробности!
Следя темата с интерес!

# 27
  • Мнения: 2 381
Ето това се обсъждаше в Искам бебе наскоро:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64686.0

# 28
  • Мнения: 447
1. И на мен ми казаха да приемам витамини, само ако не се храня здравословно. Аз пиех фолиева киселина, което одобриха

2. Имах към края, имам и сега нисък хемоглобин - пиех и пия Фероградумед + Фолиева киселина

# 29
  • Мнения: 93
1. Само фолиева киселина, витамини не са ми препоръчвали- казваха,че няма смисъл ако се храня здравословно.

2. Не съм имала проблеми и не са ми предписвали нищо.

Общи условия

Активация на акаунт