Форма за кейк????????

  • 3 185
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 040
Наистина са малко скъпички и щом единственото им предимство е че захващат по- малко място - значи не си заслужав ... Една тефлонова провоъгълна форма върши същата работа, нали, или имат и други предимства силиконовите от обикновенните?

# 16
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Танита, аз пък се страхувам от тефлона, защото съм чувала, че е канцерогенен, а и имам подарена тефлонова форма и след няколко измивания, започна да се лющи и на местата където няма тефлон се обяви ръжда! В това отношение за мен силикона е по-добър!

И на мен преди не ми ставаха кексовете, но откакто имам фурна с горещ въздух, съм много доволна(или съм попаднала на точната рецепта?). Аз имам тази 22см. силиконова форма с отвора, но си е чешко производство и в нея какса е чудесен! Следващият път като направя, ще пусна снимка!

# 17
  • Мнения: 4 371
И ТСМ имат силиконова форма. В страницата има само един вид, но по магазините може да има и други. И е по-евтина. Ето я.

# 18
  • Мнения: 2 040
И ТСМ имат силиконова форма. В страницата има само един вид, но по магазините може да има и други. И е по-евтина. Ето я.
Ееееееееееее, те това вече е нещо друго ... ако разликата с ония е само в цвета, то цената е космическа от тия ...
Браво Дуци! Това като е цена е супер приемливо ... А къде се намира това ТСМ?  Laughing

# 19
  • Мнения: 4 371
Ами не знам ти къде си, но в С-я има много магазини. Аз никъде не съм я виждала тази форма, но може би защото и не съм търсила. От сайта, дето го дадох може да се пазарува. Не знам доставката колко е обаче.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а тези ф-ми като са силиконови не се набрашняват ли?

# 21
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Точно така - не се набрашнява и не се намазнява. А силикона на ТСМ да не е от калпавия, щото в един друг форум една женица се оплака, че формата й се нацепила. Айде някой ако има от тези ТСМ-ските да свирка.

# 22
  • Мнения: 6 243
Имам - от вчера, но още не съм я пробвала.
Но на първо четене е същия силикон като сините - имам и от тях!

Между другото, тия цени ми правят главобол. Моята форма (синята) е от Гърция, струвала е 5 евро - кв иса тия 30 лв. и нагоре, какво е това чудо.

Иначе правоъгълната форма от ТСМ тук е 8 лв. в магазините, а има и кръгла - като за торта, 14 лв. - аз нея си купих, щото правоъгълни имам две метални.

# 23
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Само не пропускайте да отбележите големината на формите преди да ги поръчате. Едното сърце, мечето и правоъгълната форма за кексове са по 15 см, което е по-малко от една педя. Да няма после разочаровани.
Раичка, на следващата страница ги има и в по-голям вариант-26 см. Wink.И аз отдавна им се точа,та да видим.

# 24
  • Мнения: 3 927
Ето малко форми от моите любими Tupperware

http://www.tupperware.de/today/1247.html

# 25
  • Мнения: 380
А тези силиконови форми, където ги представят на някакъв телешоп, дали са добри? newsm78 Някой ползвал ли ги е?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 790


Моята е същата, дори отвън е червена, а отвътре е черна, струваше 5,80 лв.

Диаметъра обаче не знам какъв е, имаше и по-голяма.

# 27
  • Мнения: 6 243


Моята е същата, дори отвън е червена, а отвътре е черна, струваше 5,80 лв.

Диаметъра обаче не знам какъв е, имаше и по-голяма.
А откъде е?

# 28
  • София
  • Мнения: 3 911
Раичка, на следващата страница ги има и в по-голям вариант-26 см. Wink.И аз отдавна им се точа,та да видим.

Разгледах ги още като видях линка. Предупреждението ми беше за някоя разсеяна мама, защото снимките в случая лъжат.

# 29
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Формите, отлинка който е пуснала Наталина са на фирмата Lurch.Като размер са различни. Имам доста от тях,Мечето е в два варианта- голямо и малко. В албума  ми ( в подписа) има снимки на това, което имам, ако имате въпроси за големината питайте. Като качество- не са най-добрите. На Teckoma например ми хареса повече. Особено килимчето изобщо не си заслужава парите, в началото беше добре, но сега потъмня и неможе да се измие, а и някои неща залепват по него. В голямото мече пък отдолу остава светло тестото,не хваща коричка. Формите за сладки са идеални- елхички,дядо коледа, рози и листа. Много ми харесаха. Освен това средните форми са идеални и за желирани десерти и предястия. В сайта цените доста са завишени, а като се сложи и доставката... В магазините на Солинген са на малко-по-ниска цена.Кафевите форми-слънчоглед и кексчета са италиански- също са много добри. Червеното сърце не съм го пробвалаоще- за 14.02 ще го пробвам.
http://www.7ya.ru/photos/private.aspx?RubrID=107927 

Общи условия

Активация на акаунт