ЮЛСКИ бебчета - тема 4

  • 22 326
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • varna
  • Мнения: 871
Добър ден.
Честито на Моргана и на Близначето - живи и здрави да са ви дечицата   bouquet
Ема пък е претенциозна, обаче баба й и леля й кат я вземат, то няма такива усмивки, хилежи и кеф - голямо глезене пада. Иначе и тя не ще да седи сама, като е будна, вечно около мен трябва да е, обаче след храненето в 9 задължително я слагам в кошарата и спи там до първото хранене в 6, че да можем и ние да се понаспим - иначе е върху една огромна много любима възглавница за кърмене по средата. Добре, че си купихме спалня 220 на 220, че има място и за Брена даже.
Пине, и аз се притеснявам с тия храненета - тя нощем не яде, през деня докарваме 6, ма тя взе да си проспива още едно и да ги прави по 5, а педи твърди, че не наддава много - пълен ужас. Иначе пък е доволна, ака и пишка нормално, всичко й е наред, не знам вече и аз  newsm78
Слуз в акото ако имаше, какво беше, че не помня newsm78
И последно, коя мама правеше масажи за запушените каналчета на очото, да ми опише какво се прави, че не съм убедена, че правя нещата правилно, пък искам да й минава тая гадост.

# 721
  • Мнения: 8
моля ви, успокойте ме че има и други като мен, а не нещо на мен да ми е сбъркано....просто ми идва вече да си тегля ножа, не издържам...
Малката от 4та-5та седмица та до сега е някакъв ужас, реве нон стоп, не иска да стои в кошарата, а за спане там не може да става дума, в количката не иска да стои, на дивана не иска да стои, на люлката не иска да стои. единствено и само върху мен, само да я гушка някой и да я разнася, ако я гушкаш но седиш на едно място не може защото наддава вой Sad Пробвах навън да излизам с количката, е не става,реве не заспива. Та винаги нося слинга в мен и като ми писне да я мъкна в едната ръка, а с другата да бутам количка и го слагам. Слинга поне е чудодеен, в него заспива почти мигновено. Последно време въобще не излизаме защото не мога да я успокоя трябва да я мъкна на ръце, или ако злизам съм само със слинга, като я вадя само да я кърмя.
Предполагам е някакъв период и ще отмиине, но просто аз не издържам. Храни си се, стига й манджата, не е гладна, суха е, не й е студено...предполагам е от пустите колики, развърта я коремчето и й къркорят червата от време на време.
На всичкото отгоре не мога да спя по цели нощи, защото реването е денонощно...ходя като сонмамбул, не съм се сресвала не помня от кога, рядко ям, просто защото няма как да я оставя тя реве. Дори като заспи на сън проплаква и скимти....точно на мен ли се падна най-ревливото бебе, не стига че я преносих и не искаше да излиза та ме рязаха, ами и сега няма мира.
Съответно от това че е залепена за мен като ваденка аз не мога да свърша нищо в къщи, нито да изчистя, нито да сготвя, нито да подредя, а камо ли да намеря малко време за да погледна себе си. На върха на това ММ ми пуска реплики от сорта на "що не си спала, цял ден имаш, какво прави цял ден?" или "що не си изчистила цял ден имаш" или "на другите мъже жените им готвят дори и след катто родят", е казвам ви направо ми иде да го хвърля през прозореца него....въобще не влиза в положение сякаш...иначе вечер като го помоля да я погледа малко (разбирайте да я помъкне малко той на ръце) за да мога да си тегля един 2-минутен душ или да хапна за още 2 минути и се занимава, залисва я уж...ама за малко защото тя като наддадде големия вой и накрая пак се озовава в моите ръце. Ей ония ден свекървата в къщи, взима я малката се дере до небето, аз я взимам и млъква, после свекър ми вика дай аз да опитам и я взима и тя пак рев, после аз я взимам успокоява се....прибира се ММ малко след това хвърлям му я на него аз да свърша нещо и не и там рев, и пак при мен накрая. Ония ден просто никой не признаваше тя...

Дори и в момента докато пиша тя спи в мен, аз съм на клатещия се стол и се люлея като ненормална за да я успивам...държа безжичната клавиатура в едната ръка, а пиша с другата, а мишката е в джоба на горницата ми....е забавно ми е....

Поздравления за всички които прочетоха този ферман...моля кажете нещо грешно ли правя или има и други такива кривундели?
Споко, и ние сме така  Hug, с тази разлика, че аз нямам слинг.

# 722
  • Мнения: 4 841
Тобрадекс са капки за очи (но се изписват и за нос понякога), които съдържат кортикостероид. Според мен не са подходящи за толкова малко бебе. Тобрекса са по безобидните капки. Да не би да са изписали тях и да бъркаш името?

# 723
  • Мнения: 2 237
Еха, поспах 2 чАса  Peace Излязохме в НСА, и като се отплеснахме в един турнир по ръгби....та откарахме сума ти време. извадих Бобето от количката да гледа батковците как се ръгат и бутат. Напече го хубаво слънчицето.

Тобрекс и аз капвах , в началото когато беше със секрети от очите.

Бейби, я пък ти, зъб??????  Shocked

леле Танче Sad Дано да е някакъв период и да се кротне. Че то това си е жива мъка. Аз като чета и май трябва да се благодаря, че ми се  е паднало класическо бебе:яде, сере и спи.

# 724
  • Мнения: 4 255
Боже,момичета,какво да правя?Болни сме.Да,СМЕ!Цял ден лежа,зарината съм в салфетки със сополи,нямам сили,кихам,а носът ми тече,ама ТЕЧЕ ви казвам.Пих чайове,парацетамакс и комтркс колд.Не знам какво друго да пия.Толкова се притеснявам за беба.За сега изглежда добре,само нослето й е запушено,но се страхувам да не я лепна и нея.Няма и как да се изолирам от нея. TiredКазвам ви ад!

# 725
  • София
  • Мнения: 1 482
Гифт, има всички шансове тя да не прихване.Писала съм, че всички вкъщи бяхме болни, с храма, температура, кашлица, само бебето мина между капките и с малко сополи се размина. Не съм изолирала никого, всички заедно си стояхме. Бързо да оздравяваш!

Бейби, честит зъб!

Танче, съчувствам ти, но идеи нямам.

Хера, завидях ти за леглото! Точно днес си мечтаех за такова, че да се събираме всички заедно, има моменти, в които това ми е мнооого необходимо!

wwwaz, вие наистина ли пътувахте с 2 коли за багажа на бебето?? Леле, събра ми очите!  Simple Smile

Близначе, по-скоро имаш ДОБРО бебе, класическото си реве доста според мен Simple Smile

# 726
  • Мнения: 2 237
Иде време за нова тема. Както и за юли 2014  Heart Eyes

Терп, какво стана със зъбчето? Минава ли?  Thinking

# 727
  • Мнения: 49
Тобрадекс са капки за очи (но се изписват и за нос понякога), които съдържат кортикостероид. Според мен не са подходящи за толкова малко бебе. Тобрекса са по безобидните капки. Да не би да са изписали тях и да бъркаш името?
не тобрадекс са капките ни за нос ,пише че са за очи но стават и за нос,но при нас беше запушен носа и имаше задни сополки само като кихнеше и излизаха сополи иаче видимо нямаше ,но мн харкаше през нослето и докторката предцени да ни изпише тобрадекс

# 728
  • София
  • Мнения: 1 482
Близначе, по-добре е, благодаря! Simple Smile Опитва се пак да забира, но този път няма да му се дам да ме преобрази Simple Smile
А Катенцето ще ги пусне темите, подготвила ги е Simple Smile

# 729
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Заповядайте в НОВАТА ТЕМИЧКА

# 730
  • Мнения: 4 708
Babyчестито зъбче! Знаех си аз, че докато мойта се научи да се върти от гръб по корем другите вече ще броят зъбчета  Laughing нали чака до последно, е те и на Танчето още колики го мъчат горкото дете, иначе не знам какъв е този неин карък, а мъж ти му е време да почне да готви, така няма да мрънка, моя готви щото вижда как е с това дете, като спи е екстра, ама като е будна си иска вниманието не като теб де пу-пу да не ми идва до главата. Не реве от хора, то не че има много вкъщи де, ама по улицата като някой я закача и му се смее.
Аз съм с масажите на окото - с чисти ръце от вътрешната страна на окото тази откъм нослето я масажирам с показалец или с някой от пръстите, който ми е удобен с кръгови движения, тя хич не обича и се дърпа, но когато я храня като че ли по ми минава номера.

Общи условия

Активация на акаунт