ИСТАНБУЛ 25

  • 54 135
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 593
bialk ,този автобус 91О къде да го търся,ако се наложи?Нали повечето фирми предлагат шатъли до някои точки на центъра?Питам,защото съм много дезориентирана Mr. Green
Ама,като гледам маршрута на автобуса си заслужава да се попътува с него Grinning
И още нещо  Mr. GreenОт автогарата нали мога да заредя Истанбулкарт?

Последна редакция: сб, 21 сеп 2013, 10:22 от Чефи-то

# 46
  • Мнения: 471
Всички автобуси от автогарата (а те са с буква "О" след цифрите) тръгват от едно и също място. По памет мястото на спирката на градския транспорт е срещу входа на метрото. Няма как да объркате това място - други автобуси, освен на градския транспорт във вътрешната страна на автогарата няма. Ето мястото (в червено) на картата:



Фирмата Матпу 96, с която пътувахме, също предлага сервизно извозване, но трябваше да чакаме 1-2 часа, което е загубено време в Истанбул, затова използвахме метрото. Моят съвет е след пристигане на автогарата да се придвижите по най-бързия начин до хотела, да се настаните или да оставите багажа на съхранение там ако няма свободни стаи все още и бегом по забележителностите Simple Smile

Картата се зарежда на лавката на северния вход на метрото (предполагам и на другите входове). Даваш парите и картата и нямаш никакви ядове... Пред турникетите на метрото има и автомати за жетони, мисля че имаше и за зареждане на Истанбулкарт.

Тук се забелязва спирката - точно срещу входа на метрото (жълтата сграда от северната страна).

Последна редакция: сб, 21 сеп 2013, 11:17 от bialk

# 47
  • Мнения: 570
Честит празник, Шебече!   bouquet
И благодаря за гостоприемството в темата!  Simple Smile
Заемам позиция за разглеждане на снимки от прекрасния Истанбул, чакам с нетърпение завръщането на всички щастливци!  Hug
+1  bouquet bowuu

# 48
  • Мнения: 3 371
Ние също пътувахме с МАТПУ и използвахме техният шатъл. Чакахме само половин час, докато се натоварят багажа и пътниците, още 10-на минути максимум. Шофьорът е страхотен, Шабан, закара ни до Баязид - Капалъ чаршъ, което беше на три спирки от нашия хотел с трамвайчето.
Предвид мъкненето на багаж по метро, трамваи и автобуси, според мен това е оптималният вариант !  Peace Заедно с настаяването, душа и кафето, около 9.00 - 9.15 ч. бяхме на Топ капъ, точно бяха отворили касите ! Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 13 149
По принцип съм против колективното пазаруване, но ми останаха парички от скорошната визита, а и цената на тези ваучери е колкото за автобусния билет до Истанбул...     

Ще дойдеш и ти на нашия акъл.  Wink В името на ниската цена човек е готов да попреглътне някои неудобства на организираното пътуване.  Laughing

Шебек, да ти е жив и здрав таткото! Не се и съмнявам, че тържеството е било прекрасно!  Hug

# 50
  • Мнения: 471
По принцип съм против колективното пазаруване, но ми останаха парички от скорошната визита, а и цената на тези ваучери е колкото за автобусния билет до Истанбул...    
Ще дойдеш и ти на нашия акъл.  Wink В името на ниската цена човек е готов да попреглътне някои неудобства на организираното пътуване.  Laughing

Така е. Таня, а какво се случва с парите от ваучера, ако тур операторът отмени екскурзията? Сайтът за колективно пазаруване ли ги връща или агенцията?

Другото, което искам да допълня по отношение на автогарата е да си запишете номера на офиса на автобусната фирма, с която пътувате до Истанбул след като пристигнете. Така по-лесно ще го намерите на връщане, тъй като офисите там са последователно номерирани. На фирма Матпу (Алпар) номерът е 96. Казвам го защото автогарата е огромна и колкото и да се опитвате да запечатате мястото в паметта си, после е трудно да го намерите. Още повече, че може да сте влезли през единия вход на метрото, а да излезете от другия на връщане (както в моя случай).

# 51
  • София
  • Мнения: 13 149
По принцип съм против колективното пазаруване, но ми останаха парички от скорошната визита, а и цената на тези ваучери е колкото за автобусния билет до Истанбул...    
Ще дойдеш и ти на нашия акъл.  Wink В името на ниската цена човек е готов да попреглътне някои неудобства на организираното пътуване.  Laughing

Така е. Таня, а какво се случва с парите от ваучера, ако тур операторът отмени екскурзията? Сайтът за колективно пазаруване ли ги връща или агенцията?

Някои сайтове превеждат парите след изпълнението, но май повечето ги дават малко след като офертата приключи. Затова и парите си ги търсехме от Бтур. Лапни си измиха ръцете, че са превели парите отдавна. Но пък има сайтове, които поемат отговорност в името на запазване на доброто им име. От Грабо са ми добри впечатленията. Но пък точно те са забъркаха (волно или неволно) в измамата с Малдивите.  Wink Все пак мисля, че възстановиха парите, които бяха минали през техния сайт. Проблемът май беше в другите, които хората платиха на място във фалшивата агенция. След офертата има въпроси. Можеш да ги попиташ какво става с парите ако не се осъществи екскурзията.

# 52
  • Мнения: 99
Шебече smile3525 smile3525 smile3525 благодаря!
  Не виждам Вели newsm78  да не е в Истанбул?

# 53
  • София
  • Мнения: 16 035
Благодаря за новата тема.   bouquet
Чета, че пишете за ваучери. Пуснали ли са в някой сайт?

# 54
  • София
  • Мнения: 13 149
Благодаря за новата тема.   bouquet
Чета, че пишете за ваучери. Пуснали ли са в някой сайт?


Казаха, че в Грабо има за 104 лева с Ана Травел.

# 55
  • София
  • Мнения: 16 035
Таня, благодаря.
Но на определената дата няма да мога.  Cry

# 56
  • Мнения: 570
Таня, благодаря.
Но на определената дата няма да мога.  Cry

Лично аз предпочитам да си платя цялата сума на агенцията ,но да си избирам датите за пътуване,още повече като прочетох сагата с бтур Stopедва ли бих закупила ваучер.

# 57
  • София
  • Мнения: 13 149
Таня, благодаря.
Но на определената дата няма да мога.  Cry

Лично аз предпочитам да си платя цялата сума на агенцията ,но да си избирам датите за пътуване,още повече като прочетох сагата с бтур Stopедва ли бих закупила ваучер.

Много от пишещи в темата сме ходили по няколко пъти с колективни сайтове. Има оферти за конкретни дати, но има и такива, които са с дати по избор. Бтур са първите издънили се и не бива заради тях да се пренебрегва изобщо този вид пазаруване. Това, което се получава на половин цена е абсолютно същото като това, което получават останалите от автобуса. Дори си мисля, че като пътувахме с големи фирми като Бутик травел (това е Бтур преди да се реорганизира и прекръсти) и с Караджъ турс, не знаеха кой в автобуса е "ваучер" и кой не.

# 58
  • София
  • Мнения: 16 035
Миналата пролет с дъщерята ходихме с Караджа турс, чрез Колектива. В автобуса бяхме смесени с хора с нормална цена. По нищо не се усети разлика, а и водачката не настояваше за много допълнителни екскурзии.

# 59
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 593
gospojata ,bialk благодаря ви Simple Smile
bialk,да разбирам ли,че автобусите спират(тръгват) пред офиса на автобусната фирма?

Общи условия

Активация на акаунт