ИСТАНБУЛ 25

  • 54 147
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 471


Според мен от летището хванете метрото до спирка Eceler ,а от там може да хванете авт.73F и 73Т за аквариума и после обратно.

А от Таксим директно може да хванете авт. 73Т и сте на аквариума.

В аквариума има гардероб.

73T и 73F с каква честота пътуват? В сайта на транспорта са посочени като ринг с две потегляния - едно сутрин и едно вечер. Освен това пише, че 73F e до Таксим, не 73Т. Ако предположим, че са цитирани само началното и крайното потегляне тъй като са кръгови, това означава, че ще са разредени през 3 часа (толкова е времето за извършване на ринга)

Въпреки, че в аквариума има гардероб, аз не се виждам в тези автобуси с багаж. В BN1 игла да пуснеш няма как да падне на земята. Изключително натоварени са заради спирането на събърбана до Халкалъ.

# 661
  • Мнения: 6
Здравейте,

в Деня на Републиката на 29.10. работят ли музеи, магазини, пазари?

Ще съм Ви благодарна да споделите информация.

Поздрави,

# 662
  • Мнения: 7 875
bialk, много държа на мнението ти за следната програма (направих я благодарение на всички вас).
През септември може да се каже, че посетихме всички (или почти всички) задължителни места. Това го плануваме за пролетта, ако не ни мине котка път (пък, ако е истанбулска няма лошо )

1 ден (Модерният град)кв. Лалели (трамвай Т1)- пристанище Кабаташ  (фуникулер)-  площад Таксим (метро М2 )- небостъргач  Сапфир (метро М2)- пл.Таксим - бул. Истиклял (Чичек пасажъ; Балък пасажъ, сладкарница Инджи)- кула Галата (Френската улица; Музикалната улица)- мост Галата (пеша)- Еминьоню
Ако има време- посещение на някой от обектите от План Б 
2 ден (морска разходка)
кв. Лалели (трамвай Т1)- пристанище Кабаташ / Еминьоню ( ферибот на Sehir)- пристанище Кадъкьой (разходка в уличките край пристанището и в кв. Мода (има обиколен трамвай М3); Бика…)- пр. Еминьоню (ферибот на Шехир)- пр. Еюп (лифт)-Кафе Пиер Лоти (автобус)- Еминьоню
Ако има време- посещение на някой от обектите от План Б 
План БЙени джамия
Водохранилището
Сюлеймание джамия
Медресето на Джафер ага
Ташхан 
Гарата Серкеджи Парк Гюлхание
Крепостта Румели Хисар

# 663
  • Мнения: 539
СИгуро ще ме убиете, ама аз искам за аквариума да питам. Сега прочетох, че са спрели шатълите до лятото на 2014  Sad
Моля ви, обяснете как да стигна най-бързо от Таксим до аквариума и има ли смисъл в петъчен ден, към 13:00-14:00 да се юрнем натам?
Другият вариант е в неделя преди полета, но не знам какво да правим багажа. На летището има гардероби, но опашките бяха много големи миналата година. В аквариума има ли гардероб?  Embarassed
А от летището как се стигаше до там?

Според мен от летището хванете метрото до спирка Eceler ,а от там може да хванете авт.73F и 73Т за аквариума и после обратно.

А от Таксим директно може да хванете авт. 73F (така ми го дава сайта въпреки че авт. за Таксим завършват с буква Т) и сте на аквариума.

В аквариума има гардероб.


Коригирам се.От летището може да хванете метрото за спирка Yenibosna и от там авт.73 за аквариума.Като натисна разписанието на градския транспорт на английски автобусите са на много често.

# 664
  • София
  • Мнения: 13 150
Пепел от рози, от Лалели (кръстовището на Аксарай) почти всички автобуси отиват към Таксим. Не е нужно да обикаляш през Кабаташ, освен ако целта ти е да видиш Долмабахче или фуникуляра.

# 665
  • Мнения: 7 875
да, но заради фуникуляра, макар да подозирам, че просто е едно метро.
да питам - този Бик в Кадъкьой какво му е специалното Simple Smile

# 666
  • Мнения: 539
СИгуро ще ме убиете, ама аз искам за аквариума да питам. Сега прочетох, че са спрели шатълите до лятото на 2014  Sad
Моля ви, обяснете как да стигна най-бързо от Таксим до аквариума и има ли смисъл в петъчен ден, към 13:00-14:00 да се юрнем натам?
Другият вариант е в неделя преди полета, но не знам какво да правим багажа. На летището има гардероби, но опашките бяха много големи миналата година. В аквариума има ли гардероб?  Embarassed
А от летището как се стигаше до там?

Според мен от летището хванете метрото до спирка Eceler ,а от там може да хванете авт.73F и 73Т за аквариума и после обратно.

А от Таксим директно може да хванете авт. 73F (така ми го дава сайта въпреки че авт. за Таксим завършват с буква Т) и сте на аквариума.

В аквариума има гардероб.


Коригирам се.От летището може да хванете метрото за спирка Yenibosna и от там авт.73 за аквариума.Като натисна разписанието на градския транспорт на английски автобусите са на много често.


Извинявам се но тази информация е грешна.

# 667
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
Мими, ти тоя уикенд как така ще прекараш вкъщи, направо изненада  Hug Hug Hug
 hahaha каза ли й го!  Joy  


Вие, какво се гъбаркате с мен?  Mr. Green
Тази неделя за ваше сведение не съм в къщи.  hahaha

Не се гъбаркаме, визхищаво-завиждаме ти  Laughing Hug Знаех си аз, че е твърде подозрително да те добавим към стоящите на едно място, дори и за уикенд  Laughing  Hug



Танче, като фотографска съпруга искам да те питам нещо. Как стават тея снимки, на които нещата изглеждат като макет newsm78 Не знам дали ме разбра, ама например:
http://500px.com/photo/49111318
Сградите изглеждат като макет, колите като детски играчки. Нещо с фокуса е или при обработването нещо се прави с замъгляване, ама кой знае  ooooh!
Ето го във видео вариант как изглежда макета  Peace
https://www.youtube.com/watch?v=eXzW6gm2hdM

# 668
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 594
pepel_ot_rozi ,Бика е култово място за срещи и снимки.Няма начин да отидеш до там и да не се щракнеш с Бика за спомен  Mr. Green,това му е специалното.
А и още нещо Mr. Green От план Б,Йени джамия и гара Сиркеджи са на 2-3 мин от Еминоню,така,че спокойно може да ги вместите някъде из план А  Crazy

Последна редакция: ср, 23 окт 2013, 12:58 от Чефи-то

# 669
  • София
  • Мнения: 13 150
да, но заради фуникуляра, макар да подозирам, че просто е едно метро.
да питам - този Бик в Кадъкьой какво му е специалното Simple Smile

Зъбчата железница е. На горната станция колелетата са в прозрачна "кутия" и е ефектно да се видят. Иначе е твърде малко разстоянието и докато се усетиш и е минало.  Wink Само веднъж съм се качвала. И на другото, най-старото под кулата Галата също. Разбира се, и на двете е било само от любопитство. Иначе е направо безсмислено за такова разстояние.

Чефи-то, аз не съм се снимала с бика.  Laughing  Ама то звяр със звяр снима ли се? Ще взема да го засенча.   Mr. Green

Шебек,
Скрит текст:
в обработката е "гяволъка", но не съм много наясно дали използват някой екшън или го правят на ръка. Във всеки случай шумовете се изчистват толкова много, че започват да се губят детайли от обектите. Затова се получава нещо като макет.

Сетих се, че съм виждала подобни снимки от Пловдив и ги потърсих. Ето една от тях. В коментарите са обсъждали, че в някои сапунерки дори има подобен режим на снимане. Прочети ги. Още една подобна снимка.

Последна редакция: ср, 23 окт 2013, 13:17 от Тaня67

# 670
  • Мнения: 7 875
Момичета, мн. ви благодаря за мненията- важни са за мене.
Чефи-то, от план Б наистина съм гледала да са места не много отдалечени от основния ни маршрут. Много не искам да товарим програмата, че да има повече време за свободно реене, пиене на чай и хапване Simple Smile
една снимка и от мене (от септември- Буюкад), но сега се уча, та може и да не я видите (извинявам се предварително)

# 671
  • Мнения: 14 418
А,вижда се,вижда се.Мерси за почерпката Wink

# 672
  • Мнения: 4 571
Чефи, много хубава снимка  Heart Eyes, подгряваш значи  Simple Smile.

Танче, от къде измисли, че си звяр? Ние нямаме такова впечатление от теб! Hug

# 673
  • Мнения: 0
Цитат
Танче, като фотографска съпруга искам да те питам нещо. Как стават тея снимки, на които нещата изглеждат като макет  Не знам дали ме разбра, ама например:
http://500px.com/photo/49111318
Сградите изглеждат като макет, колите като детски играчки. Нещо с фокуса е или при обработването нещо се прави с замъгляване, ама кой знае 
На моя Nikon D5100 /гледам, че и снимката е правена с такъв/ има специални ефекти. Точно с такъв е направена и снимката, ефект "Миниатюра". При него отдалечените обекти изглеждат като умалени модели /макети/.

# 674
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 594
Чефи-то, аз не съм се снимала с бика.  Laughing  Ама то звяр със звяр снима ли се? Ще взема да го засенча.   Mr. Green

 hahahaТанче,аз писах,че няма начин да не се  photoс Бика,ама като се замисля и аз не съм си правила снимка там,а съвсем на скоро бях при него,ама не ми беше до снимки... Mr. Green

Хелънче, благодаря ти  HugПодгрявам,че ми останаха две седмици... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт