ИСТАНБУЛ 25

  • 54 133
  • 742
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 471
Здравейте,
Както ви писах в предишния пост, с моята приятелка обмисляме собствена програма за обиколки из Истанбул за пролетта.
Имам няколко въпроса:
- как да стигнем до кафето Пиер Лоти като изх.точка примерно е Египетският пазар?
- мога ли да го включа в една обиколка с кула Галата, Таксим, Сапфир и това всичко в рамките на половин ден.
- там някъде ли са френската улица, чичек пасажъ и балък пасажъ?
Благодаря предварително за отговорите!

1. От Еминьоню с автобус 36CE, 48E, 399B, 399C. Слиза се на спирка TELEFERİK PİERRELOTİ. Или с ферибот по линията HALİÇ HATTI до пристанище Eyup.

2. Става за половин ден. От кулата Галата ще се разходите по Истиклял до площад Таксим, а от там с метро до Сафир (4.Levent).

# 601
  • Мнения: 471
Здравейте, ще имам 4 часа престой между два полета в Истанбул. Искам да вляза в града и поне нещичко да видя. Ако се кача на метрото на коя спирка да сляза т.е. къде има нещо интересно. Ориентирах се, че за забележителностите се хваща и трамвай след това, но аз няма да имам време, но поне една баклава да хапна. Спирка Аксарай добре ли е?

Хващате метрото до Аксарай и от там трамвая за спирка Султан Ахмет.Поне това може да видите - Света София отвън,първия двор на Топкапъ и Хиподрума.Ще имате време зависи ,в колко ви искат на летището.Мисля че ще можете и баклава да хапнете.

Благодаря ти много, а трамваят попада ли в задръстване или се движи по собствена линия, тъй като забравих да спомена, че имаме 4 часа между кацане и заминаве, т.е. поне част по-рано трябва да сме обратно на летището.

Няма задръстване на трамвайната линия, тя си е приоритетно за него. Трамвай T1 се движи на всеки 6 минути, аз не съм видял 2 трамвая долепени един след друг Simple Smile

От Аксарай питайте за спирка Юсуф паша на трамвая (по-близо е от спирка Аксарай) или просто тръгнете след тълпата, тя ще ви закара на въпросната спирка.

# 602
  • София
  • Мнения: 13 149
Здравейте, ще имам 4 часа престой между два полета в Истанбул. Искам да вляза в града и поне нещичко да видя. Ако се кача на метрото на коя спирка да сляза т.е. къде има нещо интересно. Ориентирах се, че за забележителностите се хваща и трамвай след това, но аз няма да имам време, но поне една баклава да хапна. Спирка Аксарай добре ли е?

Хващате метрото до Аксарай и от там трамвая за спирка Султан Ахмет.Поне това може да видите - Света София отвън,първия двор на Топкапъ и Хиподрума.Ще имате време зависи ,в колко ви искат на летището.Мисля че ще можете и баклава да хапнете.

Благодаря ти много, а трамваят попада ли в задръстване или се движи по собствена линия, тъй като забравих да спомена, че имаме 4 часа между кацане и заминаве, т.е. поне част по-рано трябва да сме обратно на летището.

За мен е абсолютно неразумно предприемането на подобна разходка. Излезете ли от летището ще имате и проверка за сигурност, която ще отнеме още от оставащите 3 часа. Чувала съм, че опашките са големи. Според мен пътуването в една посока е поне 1 час на посока, по-скоро повече. Дори не съм сигурна, че ще можете да стигнете до площада. Освен това на Аксарай има и малко предвижване пеша от метрото до трамвайната спирка. Купуването на жетони също отнема време, а Истанбул карта едва ли ще имате. Иначе трамваят не попада в задръствания, защото е отделен от движението на колите, но все пак и за него има светофари.  Wink

# 603
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 HugДа напиша и аз програмата-
петък-АйманосфанИ Mr. Green
Събота- АйманосфанИ Mr. Green
Неделя- Пак същото.  Mr. Green
ИвИнтуалнУ - мейби Принсадалярчетата
но да попитам- Аджеба с коя линия беше най-добре от Кабаташ?
И още- видях в сайта на Идо-че има тръгване от Кабаташ за Саръйер следобеда,като второ искелеси
от Кадъкьой? Дали важи още,виждам че е само в работни дни.Щото и трите къщи от сериалите искам да ги видя от морето беее... Двете съм ги виждала вече но от Геджето от трети сезон вилата
в Иеникьой отдавна жадувам за нея....

Бялк- туй Рома и ЦСКА-ту Голяма работа Бреййй! Grinning Sunglasses
Дай пак Уриентир за мястото на Каракьой с ефтинджосйемеклеритата и цените тоже.
Като минеш моста ли е,пиши тука,щото  ЗабрайФ. ooooh!

# 604
  • Мнения: 415
HugДа напиша и аз програмата-
петък-АйманосфанИ Mr. Green
Събота- АйманосфанИ Mr. Green
Неделя- Пак същото.  Mr. Green
ИвИнтуалнУ - мейби Принсадалярчетата
но да попитам- Аджеба с коя линия беше най-добре от Кабаташ?
И още- видях в сайта на Идо-че има тръгване от Кабаташ за Саръйер следобеда,като второ искелеси
от Кадъкьой? Дали важи още,виждам че е само в работни дни.Щото и трите къщи от сериалите искам да ги видя от морето беее...
Двете съм ги виждала вече но от Геджето от трети сезон вилата
в Иеникьой отдавна жадувам за нея....

Бялк- туй Рома и ЦСКА-ту Голяма работа Бреййй! Grinning Sunglasses
Дай пак Уриентир за мястото на Каракьой с ефтинджосйемеклеритата и цените тоже.
Като минеш моста ли е,пиши тука,щото  ЗабрайФ. ooooh!

IDO не пътуват близо до брега , а прозорците им са мнооого мръсни. Ние пътувахме от Саръйер до Бешикташ. Така, че прецени дали точно с IDO да пътуваш.

# 605
  • Мнения: 471
Чувала съм, че опашките са големи. Според мен пътуването в една посока е поне 1 час на посока, по-скоро повече.

З2 минути от летището до Аксарай, 5 минути пеша до Юсуф паша и още 10-15 минути с трамвая до Султанахмет. Аз мисля, че ще се включат в рамките на 4-те часа. 

Цитат
M1 Aksaray - Atatürk Havalimanı Metro Hattı

Hat Uzunluğu : 19,6 Km.
İstasyon Sayısı : 18
Vagon Sayısı : 85
Sefer Süresi : 32 dakika
İşletme Saatleri : 06:00 / 00:00
Günlük Yolcu Sayısı : 220.000 yolcu / gün
Günlük Sefer Sayısı : 180 Tek Yön
Sefer Sıklığı : pik saatte 5 dakika

# 606
  • Мнения: 4 202
За 4 часа изобщо няма смисъл да се слиза до града, най-много да си изпуснеш самолета. С шатъла от летището до Таксим е около 1 час заради задръстванията.
Освен това, самото летище е доста голямо, на няколко нива и само докато влезеш после и си намериш гейта ти трябват минимум 30-40 мин.

# 607
  • Мнения: 471
Дай пак Уриентир за мястото на Каракьой с ефтинджосйемеклеритата и цените тоже.
Като минеш моста ли е,пиши тука,щото  ЗабрайФ. ooooh!

Като минеш моста вдясно зад автобусната спирка. Цени народни: чорба 2-3 лири, кебап 6-7 лири, голям наливен айран - 1 лира...

# 608
  • Мнения: 6 031
И аз споделям мнението, че за престой от 4 часа на Ататюрк, няма смисъл разходката в Истанбул.

# 609
  • София
  • Мнения: 13 149
Чувала съм, че опашките са големи. Според мен пътуването в една посока е поне 1 час на посока, по-скоро повече.

З2 минути от летището до Аксарай, 5 минути пеша до Юсуф паша и още 10-15 минути с трамвая до Султанахмет. Аз мисля, че ще се включат в рамките на 4-те часа. 

Не четеш задълбочено.  Wink Реално е за около 2,5 часа, защото трябва да са на летището поне 1 час по-рано.

Иначе си видях снимките когато сме използвали метро:

18.00 - вътре в спирката на метрото до мол Форум (по-малко от половината разстояние между летище - Аксарай).

18.20 - спирка Аксарай на метрото

18.26 - спирка на трамвая (не е Аксарай, предполагам, че е споменатата от теб)

18.29 - идва трамвая

18.59 - спирка Еминьоню, която е най-много 5 минути след Султанахмет

т.е. като се добави разстоянието от летището до мола, пътуването в една посока ще излезе повече от час. Отделно, че ще им трябва време да се лутат на голямото летище и ще купуват жетони за градски транспорт.

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 15:47 от Тaня67

# 610
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Аз със съвети за уплътняване на 4 - те часа не мога да се включа. И на мен това време ми се струва недостатъчно за излизане от летището, придвижване до и от центъра и отново влизане.

Редемчееее  Hug, спретнала си, душа, програмата Laughing Лесна е твоята  Mr. Green

Аз пък за първия ден вече съм готова и съм замислила следното: След настаняване, да отскочим до Ташхан за чайче, кафенце. В съседната пряка на хотела ни се пада, пък и си е геджеманско място  Mr. Green След това по Орду джадеси покрай университета, Капълъто и Чемберлиташ до Султан ахмед. Посещение на Св. София, зяпане по Хиподрума, влизане в Синята джамия, ако може и след това Топ капъ. Ако остане време може и в Йеребатан да отидем и до Малката Св. София. След това мисля една пауза в Гюлхан парк пак на кафенце/чайче с гледка към Босфора и после се запътваме към Сапфир. Ако има време след Сапфир, може да отидем до Каньнон, ако нямаме сили, директно се запътваме към Истиклял и след това лежерно към хотела. Надявам се, че това е постижимо първия ден.

За втория ден съм намислила първо да отидем до Египетския пазар, да поразгледаме, след това разходка по Босфора с корабче и като се върнем се мятаме на фери до Кадъкьой. Там разглеждаме уличките в Мода, евентуално хващаме бика за рогата  Mr. Green и след това се отправяме към Шакирин джамия. След джамията отиваме на Чамлъджа, а оттам съм решила да се спуснем към Юскюдар. Благодарение на bialk съм информирана кои автобуси мога да хвана. Но тук вече започва чуденката, защото ми се иска да отидем до Къз кулеси от Юскюдар. Лодките обаче тръгват от Саладжак. Аз нещо не мога да се справя със сайта на градския транспорт и не мога да разбера с кои автобуси да се придвижа до спирка Къз кулеси  Embarassed (предполагам, че там някъде близо са лодките, които тръгват за кулата). Та моля за помощ тези, които по - добре от мен се справят със сайта на автобусния транспорт Praynig И ако може и да издадете тайната как точно се оправяте с търсачката  Embarassed

# 611
  • Мнения: 471
Е, щом трябва да са отново на летището час преди полета, няма как да стане. Иначе M1 се изминава за 32 минути по информация от сайта на транспорта (Sefer Süresi : 32 dakika)- това е метро и няма задръствания, но в цитираното време не са включени престоите на станциите. 17 станции по 30 секунди правят още 5 минути. Така че от летището до Аксарай са максимум 40 минути.

# 612
  • София
  • Мнения: 13 149
Сетих се за Kız Kulesi. Има ли я все още промоцията с кодовете във фейсбук?

Биалк, дори и пътуването да е точно 1 час (а то е повече), пак не им върши работа.  Wink Както писаха по-нагоре, най-много да си изпуснат полета. Simple Smile

# 613
  • Мнения: 7 875
bialk, много благодаря за информацията.
между другото изчела съм всичко от тебе в предишната тема, а снимките ти са страхотни

# 614
  • Мнения: 471
Лодките обаче тръгват от Саладжак. Аз нещо не мога да се справя със сайта на градския транспорт и не мога да разбера с кои автобуси да се придвижа до спирка Къз кулеси  Embarassed (предполагам, че там някъде близо са лодките, които тръгват за кулата). Та моля за помощ тези, които по - добре от мен се справят със сайта на автобусния транспорт Praynig И ако може и да издадете тайната как точно се оправяте с търсачката  Embarassed

Защо ви е да гоните дивото?! За Къз кюлеси има лодки от Кабаташ - много по-удобно е от там заради трамвайната спирка. Ако се качите на лодка от Саладжак, трябва да се върнете пак с нея и отново да гоните транспорт или пеша от мястото с лодките до пристанището Юскюдар.

Общи условия

Активация на акаунт