Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 22

  • 36 012
  • 765
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Лале в дъжда, аз не мога да те посъветвам какво да правиш, никой страничен не може да ти дава съвети, накланящи везната в една ли друга посока.
Но бих те посъветвала да вземете решение колкото се може по- бързо.
Към 11 г.с плода вече е оформен - сърце, глава, крайници, дори пола се вижда. Чисто емоционално би ти било много трудно да се разделиш с него , виждайки го така.

# 706
  • Мнения: 10 874
Благодаря  ви за мненията, наистина са ми много от полза! Hug
Току-що си направих втори тест, отново е положителен, двете черти пак са ярки и наситени. Следобед съм при личната за направление и евентуално утре на гинеколог, за да види как са нещата.
Благодаря ви за всичко, момичета!  bouquet

# 707
  • Мнения: 1 298
Кадровачката, е аз нали затова попитах за какъв душ става дума. Моля те, уточнявай, когато имаш предвид хладен душ, за да не стане беля. Peace
Ок, моя грешка, аз като знам, че не може горещ и не се замислям, че може да се обърка някой  Rolling Eyes
Лале в дъжда, аз досега не ти отговорих, защото не знам какво да напиша, а и по принцип не искам да си налагам мнението, което е много против абортите, имам и няколко приятелки, които са правили и после много съжаляваха, с години се измъчват, но всеки човек е различен. Пожелавам ти да вземете най-доброто решение за вас  Hug

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Момичета,колко време трябва да има между приема на магнерот и желязо? newsm78

# 709
  • Мнения: 10 874
Благодаря ти, kadrova4kata! Hug Виждам, че ти си на финалната права, затова ти пожелавам леко раждане и едно прекрасно бебче! Hug

Аз утре съм на първи преглед и засега ми е спокойно. Днес бях при личната за направление (тя ми е роднина) и много се зарадва, като разбра новината.  Heart Eyes Да видим обаче какво ще каже гинекологът... Praynig

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Лале в дъжда,видиш ли веднъж бебето на екрана - няма да се откажеш от него.. Hug
Каквото и да решиш - желая ти успех!

# 711
  • Мнения: 1 298
Благодаря ти, kadrova4kata! Hug Виждам, че ти си на финалната права, затова ти пожелавам леко раждане и едно прекрасно бебче! Hug

Благодаря ти  Hug, нашето бебче е чакано 5 години и я чакам вече с нетърпение  Hug Grinning

# 712
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
И аз се въздържах от коментар,но наистина когато го видиш т.е разбереш ,че наистина има нещо вътре в теб,което ще расте и ще е част от двама ви,еми няма как да пожелаеш да го махнеш.Няма по голямо щастие да знаеш  Hug И колкото по напред отива бременноста,чувството се засилва и нещата се нареждат  PeaceУспех в решението  Hug

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 605
Здравейте!

Имам бърз и всъщност доста спешен въпрос. Знам,че редовно се коментират стойностите на кръвните тестове за бременност, но в момента тотално се дезориентирах.
При последна менструация на 18.10., днес - три дни преди датата на следващия цикъл си направих кръвен тест, защото имам остър цистит и трябва да започна антибиотик. Не искам да пия Ципрофлоксацин, защото прочетох, че може да навреди на плода, ако е настъпила бременност. Резултатът от теста е 8,96, а референтните стойности при бременност според г. седмица са: 3    5.8 – 71.2 4    9.5 – 750 5    217 – 7 138 6    158 – 31 795 7    31697 – 163 563 8    32 065 – 149 571 9    63 803 – 151 410 10    46 509 – 186 977 12    27 832 – 210 612 14 13 950 – 62 530 15 12 039 – 70 971 16 9 040 – 56 451 17 8 175 – 55 868 18 8 099 – 58 176. Проблемът ми е, че днешният ден е точно на границата между трета и четвърта гестационна седмица и не зная как да тълкувам резултатите и какво да предприема с лечението си.
Ще съм благодарна на бърза помощ!

# 714
  • Мнения: X
Резултатът от теста ти е положителен, което значи, че има бременност. Поискай да ти сменят антибиотика.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 289
raika, щом е над 5, значи теста е положителен. Принципно е редно да повториш 48 часа след първия, за да видиш как се развива бременността. За цистит мога да ти препоръчам сок от арония, последните два пъти само с него се оправих, без антибиотик. Има едни сокчета на Витанеа, със и без захар, аз от тях взимам. Когато почне да ме прерязва пия по два литра и минава. Надявам се да помогне и при теб, ако решиш да опиташ.

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 605
Благодаря ви за отговорите  Hug
Говорих с джипито, тя предложи да изчакаме антибиограмата в понеделник, дотогава сме на бабини рецепти и Неоренал.
Първо реагирах скептично на идеята за сокчетата, но после прочетох, че при Витанеа става дума за натурален продукт, а не химия. Само че в сайта не пише къде се предлагат - в супермаркети, биомагазини... Къде бих могла да ги намеря в Бургас?

# 717
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Само че в сайта не пише къде се предлагат - в супермаркети, биомагазини... Къде бих могла да ги намеря в Бургас?

Тук съм ги виждала по супермаркетите, даже и в по-малките.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 289
Аз от Фантастико си ги купувам, но в Бургас май я няма тази верига  newsm78

# 719
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Момичета,колко време трябва да има между приема на магнерот и желязо? newsm78
Аз изчаквам час два между приема на магнезий и желязо,ама ей така без някой да ми е казал и защото незнам колко точно.Мисля ,че имаше някакво време,и ако има запознати,ще е хубаво да ни кажат.Знам,че за желязото не трябва да се приема калций минимум 3 часа,т.е.без сирене,мляко и т.н

Общи условия

Активация на акаунт