Long live the King! STEPHEN KING ! - Кралска 10 част

  • 47 199
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 87
Аз заради такива любопитни като вас не съм писала никакви подробности  Mr. Green Няма да ви развалям удоволствието с кратък преразказ на книгата. Обаче
Скрит текст:
съм потресена, защото все едно е в съавторство с Нора Робъртс. Такова едно любовно с елементи на крими/мистерия  Shocked
Прочети "Божествено зло"* на Нора Робъртс и пак ще си говорим  Mr. Green

* Откъс:

"Във въздуха се разнесе противният мирис на изгоряло месо.
Мъжът с козята маска смъкна плаща си, надавайки животински вой. Отдолу той бе гол и бялата му кожа блестеше от пот, макар че нощта беше прохладна. На гърдите му просветваше сребърен амулет, изписан с древни и тайнствени символи.
Той възседна жената-олтар и стремително се вклини между бедрата й. Друг мъж се спусна с див крясък върху втората жена и я повали на земята, а останалите смъкнаха плащовете си и затанцуваха голи около огъня.
Момичето видя баща си, нейния татко, да потапя ръце в жертвената кръв и докато подскачаше с останалите, червените капки се стичаха от пръстите му."

# 76
  • София
  • Мнения: 4 910
Днес е Международният ден на преводача  !

deadface, честит празник  omm  bouquet !

# 77
  • София
  • Мнения: 2 011
deadface, честит ти празник!  Simple Smile
Честно казано доста ме изненада с Нора Робъртс. Някъде да има див животински секс, а аз да го пропусна  Joy Четох на морето разни нейни романчета, но там бяха мечти, залези, шум на вълни и въздишки. Изобщо не съм предполагала, че има и друг тип нейни книги. Свалих си я от читанка вече.

# 78
  • Мнения: 87
Благодаря ви  Hug

Някъде да има див животински секс, а аз да го пропусна  Joy
Ако не си чела "Историята на окото" на Батай и "11 000 камшика" на Аполинер, определено си пропуснала  Mr. Green

А в "Божествено зло" няма много животински секс, но има сатанински ритуали и доста кървави убийства. Не липсва, разбира се, и романтика (щом си чела други нейни книги, несъмнено ще откриеш характерните шаблони), но романът определено ще те изненада с нетипична за нея бруталност. Ако има книга на НР, която си заслужава да се прочете, това несъмнено е тази.  Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 2 011
Какви сте ми сладурчета  Hug Благодарение на вас чета само интересни книги, откакто съм открила темата. Преди да ви срещна във виртуалното пространство не бях чела нищо от Харлан Коубън, Джон Сол и кой знае колко още автори, които ми допаднаха много.
"11 000" камшика съм я чела още като ученичка. Доста е брутална. А и маркиз дьо Сад съм го чела подробно. По-гадно от нещо от "120-те дни на Содом" досега не съм срещала.

# 80
  • Мнения: 3 736
Честит празник, ДедфейсSunglasses

# 81
  • София
  • Мнения: 10 858

"11 000" камшика съм я чела още като ученичка. Доста е брутална. А и маркиз дьо Сад съм го чела подробно. По-гадно от нещо от "120-те дни на Содом" досега не съм срещала.


Стига бе!  Ми заинтригувана съм  Mr. Green

Дедфейс, честит празник и от мен! И само хубави книги да превеждаш   bouquet

Какво да ви кажа, и аз погледнах в спойлера за Джойленд, щото казахте, че може  hahaha
Ама нещо ми се отщя. Не че няма да си я купя, ама сигурно сто други ще я предварят  baby_neutral

# 82
  • Мнения: 87
Кинг си е Кинг, каквото и да напише. Сега знаеш какво да очакваш, така че няма да се разочароваш толкова; чети смело.

Благодаря. Честито и от мен на всички колеги в темата (;

# 83
  • Мнения: 5 776
deadface , честит празник и от мен   bouquet. Дано повече хора ценят труда, който полагате и качествените преводи.

# 84
  • Мнения: 308
Някой прочете ли Joyland?
Още като излезе в Щатите. Но не виждам смисъл да я коментирам преди и другите да са я прочели.
Сега съм на 1/3 от "Doctor Sleep" и не ми се оставя, толкова е яка Simple Smile

Оуууууууу, е тука вече ме надъха!
По Коледа дали има надежда да получим нашенското издание? Praynig

И честит празник и от мен! Днес видях нещо по случая, което много ми хареса:



Бая народ в темата ще те отметнем като бройка.  Mr. Green Laughing

Последна редакция: пн, 30 сеп 2013, 21:59 от Kingfan

# 85
# 86
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не знаех, че имало такъв празник, deadface , честито и от мен  bouquet! От книги да не се отървеш Mr. Green! Ако има и други преводачи в темата да се чувстват поздравени! Това което правите е безценно за хора като мен Heart Eyes!

iveto_11, и мен ме заинтригува, признавам си Blush, ама като се поразрових из нета реших, че тая книга не е за мен Naughty.

# 87
  • Мнения: 87
10х

Бая народ в темата ще те отметнем като бройка.  Mr. Green Laughing

Пък аз се чудя защо не мога да спя нощем Laughing



Paranoid: A Chant (2014)
https://www.facebook.com/LamentParanoika

http://youtu.be/ZuAI_xAmvq0

Неофициална филмова адаптация на стихотворението "Параноично: Песен" от сборника "Маймуната".

# 88
  • Мнения: 2 040
Бая народ в темата ще те отметнем като бройка.  Mr. Green Laughing
  Joy

Честит празник на патерица на преводачите в темата!   bouquet

# 89
  • Мнения: 3 736
 hahaha Много готина картинка. Мерси.

Общи условия

Активация на акаунт