Домакини/19 епизод-есенен

  • 34 720
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Лус..нещо не е наред с линка. Излизат ми други неща... Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 3 841
Лус..нещо не е наред с линка. Излизат ми други неща... Rolling Eyes

Да, наистина! А първият път го отворих без проблем... Странно! Thinking

Лус - Миленка е много талантлива, на 12 години каква книга е написала.  Peace Разкажи подробно как стана всичко от идеята до изпълнението, много ми е интересно!  Praynig

# 47
  • София
  • Мнения: 2 265
Лус..нещо не е наред с линка. Излизат ми други неща... Rolling Eyes

Напиши Отнесени от пилето - Милена Петрова Милс
Ще излезе

# 48
  • София
  • Мнения: 2 265
Лус..нещо не е наред с линка. Излизат ми други неща... Rolling Eyes

Да, наистина! А първият път го отворих без проблем... Странно! Thinking

Лус - Миленка е много талантлива, на 12 години каква книга е написала.  Peace Разкажи подробно как стана всичко от идеята до изпълнението, много ми е интересно!  Praynig

За съжаление затрих някъде книгата..., но имам  нередактиран материал, преди да го дам за печат... Та това е историята:
Скрит текст:
Готвенето наистина е забавно. А “шестицата” за мен са ококорените очи на родителите и невярващите погледи на приятелите.
Най-странния въпрос, който съм чула от големите:
-Ти ли си го направи? Сама?
Е, ако вярвате в добрата фея....
   За съжаление моята готварска история започна така:
Станах готвачка “по неволя” и мисля, че такива като мен има стотици.
В една прекрасна сутрин мама от болницата ни съобщи, че се е родило братчето ми Петър. Много му се радвах и досега го обожавам, но... мама с всеки изминал ден почна все по-малко да ми обръща внимание. Бебето отначало много спеше, после почна да пълзи, да прохожда и почна:
-   Милена, гледай бебето, аз ще направя еди к’во си(чисти, глади, пере, готви)!
-   Милена, донеси вода!
-   Милена, донеси памперс!
И така едно и също – намери, дай, отстъпи – ти си голяма.
Най-накрая дойде денят в който на думите –мамо, гладна съм – започнах да чувам такива отговори:
-   трябва да почакаш – 20 минути, но те никога не са били 20, а пъти повече
-   вземи, направи сама, голяма си
-   почвай да се оправяш сама, аз на твоята възраст...(Много бих искала да видя майка си на моята възраст, защото подозирам, че всичките големи ни послъгват за същата възраст кой какво правеше, само и само да ни накарат да правим това, което ни казват)
В началото бях обидена, целият свят, който се въртеше само около мен  рухваше, мислех, че почнаха да ме обичат по-малко, сърдих се на братчето си. Но в тези редки моменти, когато аз само нещо поискам от мама, а тя вече го е купила, или вече е направила нещо за мен разбирах, че опасенията ми са напразни... И сега се радвам, че станах малък кулинар и се гордея със себе си и като награда винаги обирам комплиментите към моя адрес (и аплодисменти -  пляс, пляс ръчички)...
   Искам да кажа и за майка си, че благодарение на нея аз свикнах да готвя  не само вкусно, но и красиво. Откакто се помня винаги в чинията виждах произведение на изкуството, дори в супата винаги имаше фигурка направена от майонеза или нещо друго...
   Свърших със сълзивата история, започвам историята на готварството.
Да влезем в кухнята. Когато трябва само да папкаме, тя е мила, светла, готина, но когато целта ти е готвенето първия път е като в страшна приказка – навсякъде стоят чупещи се предмети, остри ножове, някакви странни резачки, миксери, тенджери, тигани, гевгири (едва изговорих думата, ха), печката и фурната. По нататък ще разберете, че по-лесно от готвенето във фурна няма. Най-страшното нещо за мен в първия момент сега ми е най-добрия помощник.
   Всъщност започнах да пиша тази книга от 9 годишна възраст, но това са били само рецепти, някакви забележки към тях...

Аз половин година правих неуспешни опити да намеря спонсор, редакция.... - не стана...

Веднъж преди Коледа купих нулев брой на списанието Т-бокс за Миленка, хареса й и тя започна да го купува, имаше и форум. Там детето  намери един Ч-то - редактор на списанието(понеже тя там пускаше своите рецепти и есета). Човек се заинтересува и така издадохме книгата 50/50 с парите. Нашите сме върнали за 2 месеца. Мисля, че издателството още не е. Обаче не се съгласява да ми продаде книгата по себестойност... Тяхната си работа Peace

Иначе, по-рано много пишеше, аз мисля, че и в нашия форум пусках есета й..., които са били отпечатани в списанието "Родна реч" (за съжаление вече го няма, а какви талантливи деца са писали там!!!!!), в списанието Т-бокс я печатали редовно... Печели на 2 пъти отличието на фондацията на братя Мормареви, 2 - място на фондацията на ... "заекващите"(срам ме, ама не помня как се казва)...

А сега - мързел, почва и не завършва, освен това пише на английски и аз не разбирам толкова... Стана ю-тубърка... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Нали ви пуснах няколко клипчета...


Офф, изморих се да пиша, да се фукам и да се оплаквам...

Последна редакция: вт, 24 сеп 2013, 20:01 от luss

# 49
  • Мнения: 117
luss страхотно пише дъщеря ти. Рядко купувам готварски книги, но да си призная тази ще си я взема.
Да не се отказва от писането, за това си трябва голям талант, а тя определено го има. Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 9 857
Добра вечер, дами!
Не съм се вясвала от доста време за мой срам. Обаче ви чета редовно, в течение съм с всичко и всички. Стискам палци, когато се наложи, радвам се, когато има за какво и тъжа, когато се случват не най-хубави неща.
При нас нищо ново, въртележката на училищата на децата е пълна, едва смогвам, а още не са започнали всички извънкласни занимания на Мими...като започнат ще лудна съвсем.
Моя мъж и той замина в командиовка и така.
Още много неща имам да пиша, обаче пека едни кифлички и не мога.
Марче, моля за рецептата за кроасаните, не видях да си я пускала.
Просто нямам време да изброя поименно всички, но наистина ви чета! Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 2 265
ММ е в командировката и "подреждам" файловете, никой не ме "тормози". Има излишни неща... Намерих есета на Миленка... всъщност - всички са тъжни....

Бъркам ли някъде с нея? Чувства ли се самотна? Уж приказваме с нея... Сега тръгна на училище. Завеждам Петьо, магазин, готвене - тя пише домашни - обядва и тръгва на училище, прибира се към 19:30, вечеря и в стаята... Когато не учи - предпочита компютър или прави филмите -и да не влиза никой... Губя връзката...

# 52
  • Мнения: 2 169
Люси, браво на детето, и аз ще кажа като Баба Яка - да не спира да пише!
Валенце, радвам се, че се появи, пък макар и за малко  Hug
Коконче, браво че всичко е минало и ти и бебетата сте добре  Hug
Момичета, давайте адресите. Засега само Мама-коко ми е изпратила. Предлагам да ги съберем колкото се може по - бързо, за да могат чужбинските мами да реагират навреме. А, и още нещо - не се чувствайте задължени да изпращате картички на всички. Който на когото иска, който на когото е приятен, и така. Иначе става малко по задължение, а целта далеч не е такава, нали  Peace

# 53
  • Мнения: X
Вио, Идеята за картичките ми допадна ,но не знам до колко дълго ще сме на този адрес и се чудя и мая дали да участвам?
Лусс, прекрасно дете  ,толкова талантливо и ми напомня много за мен самата  Heart Eyes Характерът й е меланхоличен ,не че е самотна според мен ,а свръх чувствителна и сетивна. А с Петьо как се смях и колко ми е познато това с домашните. Добре, че тук са веднъж седмично ,че и на нея на 5 не й се пишат много много, а иска да рисува, да лепи и апликира. Аз не я натискам -малка ми се вижда още  ooooh!
На всички лека вечер !
Da ви почерпя. Днес моят мъж е рожденик :



Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 00:11 от Анонимен

# 54
  • София
  • Мнения: 11 701
Марче, моля за рецептата за кроасаните, не видях да си я пускала.

Не, не съм я пускала. рецептата не е моя , а на Morena.  От темата за кроасаните се научих. Много е добра, хубава са, но си трябва време, а аз тъй като време имам не ми представлява трудност да ги направя. Morena си е направила кулинарен блог и там я има рецептата. Дълга е и има и снимков материал, който трябва да го видиш за да имаш представа как се работи . Ако не се справиш ти пускам рецептата. Може и някоя добра душа от нашите девойки да ти прати линк с рецептата, аз не мога... Sad не умея това да го правя. Не ми се получава.

Това е моето творение от миналата година, но докато стигна до тук,....що тесто измесих...Сега вече ми е лесно, но ми трябваше време за да се науча.  Peace
Контеска, честит празник.! С най-добри пожелания!!   bouquet
Да го целунеш от нас!  Heart Eyes
Нещо ми е криво и няма да пиша повече. Ще се "чуем" ама друг път.

# 55
  • Мнения: X
Марче , благодаря ,ще го направя обезателно ..  Heart Eyes
Не унивай , виж какви почерпки сладички има ,вземай си и се разведри .  bouquet
Утре ще правя Тирамису , пържоли с гъбен сос и салатки, а в събота ще имаме малко домашно парти и там съм решила да направя онази прекраснотия тортата Рафаело и търся изпитана рецепта.
Мама Цоцоланка е пуснала една ,ако никой друг не се включи с изпитана от него ще ползвам нейната  Praynig

# 56
  • Мнения: 897
И аз съм за картичките. Но предлагам Вио като получи адресите, за всеки от нас да изтегли като на лотария два или три адреса, на които да изпратим. Съгласни ли сте?
Аз прихванах от децата вируса явно, глава, стави ме болят, Т, хрема, гърлото ме дращи. Няма оправия.
Връщам се да чета.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 265
Добро утро, момичета!

Аз съм ЗА за всички инициативи в групата, всъщност тя си е единствената, освен 10-класна, пъвокласна и младост...

Но си е единствената група, в която споделям и имам приятелки.... Hug Hug Hug

Преди 10-на години Българските пощи имали такава инициатива - и аз мога да сканирам такова писмо да видите колко е готинско - от дядо Коледа...

А относно адресите - започвайте да пращате на "отговорника", да не стане късно Peace

Контеса, честит рожден ден на ММ. Да ти е жив, здрав. Желая му благополучие, добра работа, късмет във живота и любимата жена Контеса до него. Много щастие и на двама ви!!!

И... закуска с кафе Wink

# 58
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Добро утро,
Контеса, да е жив и здрав мъжа ти, да се обичате и празнувавате още много празници заедно   bouquet
Мерси за почерпките
Хортензия, да се оправяте бързо
Идеята на Хортензия за картичките ми харесва, Вио да каже дали има време.
Дребния на градина, а аз май ще се върна да си доспя
Успешен ден на всички

# 59
  • Мнения: 7 201
Добро утро, момичета!
Ще ме приемете ли при вас?Честичко ви шпионирам, и реших  повече да не стоя в скришното. Blush

Благодаря за кафенцето със закуската, Лус! Grinning

Честит рожденник, Контесаbouquet
Да е жив и здрав, да те обича, разбира и подкрепя!

Хубав, усмихнат и успешен ден пожелавам на всички!

Общи условия

Активация на акаунт