ВЪЗРАСТ ЗА ЯСЛА - АНКЕТА

  • 2 359
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 125
Али тръгна на 1 г. и 11 м.

# 16
  • Мнения: 1 403
Годинка и нещо тръгна Емили,но бързо я спрях,4е много се разболяваше

# 17
  • Мнения: 6 315
2-ра опция. Ходи на ясли от 01.03 миналата година.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 857
 Rolling Eyes  моят син беше току-що проходил и току-що навършил 15 месеца!

# 19
  • Мнения: 175
Аз гласувах за 18-22 защото ЩЕ пускам сина си на ясли на 20месеца.мисля че анкетата е интересна дава светлина по въпроса за детските ясли ако някой се чуди кога да пусне детето си може да види кога най-често децата тръгват на детски ясли.и да се ориентира Peace

# 20
  • ново
  • Мнения: 5 963
На 1г 9м и не сме имали никакви проблеми. Боледувала е, но нищо сериозно, обичайните хрема и кашлица.  bouquet

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Баткото го пуснах на 1г8м, на за малката се наложи като беше на 10м да тръгне. Определено беше грешка, защото си мислех, че също като батко си няма да се разболява. Да, да, ама не Cry. За два месеца изпи 5 антибиотика, после я спрях и тръгна отново на 1г6м. За сега се справя добре.
Но признавам, че ако имах възможност с удоволствие бих си изкарала цялото майчинство покрай децата. От друга страна е абсолютно вярно, че в яслата и градината децата се социализират и придобиват много по-бързо добри навици. Единствения проблем на детските ни заведения е, че има некоректни родители, които пускат децата си болни, а когато "филтъра" на яслата/градината не работи, тогава страдаме ние, че децата ни се заразяват от там и са по-често болни Cry

# 22
  • София
  • Мнения: 3 114
Зорница навърши 2 годинки през септември 2004 и точно тогава тръгна и на ясла. Много бяхме доволни от яслата. Сега ходи в първа група в същата градина.

# 23
  • Мнения: 2 051
Трудно ще ми е да гласувам.
Дъщеря ми тръгна на 2 години и 2-3 месеца, заедно с брат си, който беше на 11 месеца. На нея и понесе сравнително добре, без тръшканици и особени болести, но неговото тръгване ми отне 1 година от живота да се разправям с какви ли не заболявания, които се застигаха едно друго. След година на ясла синът ми беше по-слаб отколкото при тръгването, с разбита имунна система, абе да не се вдълбочавам. Проблема реших радикално като напуснах работа и се преместих да живея на Витоша над 1100 метра височина, представяте си какъв въздух, сняг и пр. Така баткото оздравя и заякна за няколко месеца, оттогава е жив(див) и здрав.

Дребосът тръгна директно на градина на 3 години, с него също не съм имала здравословни терзания, освен обичайните сополиви дни.

Малките госпойци не мисля да ги давам по ясли преди да навършат 2, ако мога ще ги погледам още малко и след това.

# 24
  • Мнения: 2 534
Поли тръгна на ясла на 10 месеца и 2 седмици , затова гласувах 10-14 месеца .
Бърза , безпроблемна адаптация , без болести и антибиотици .  Laughing
Чак сега , една година след като тръгна на ясла , пихме АБ и се разболяхме по-сериозно  ooooh!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони беше на 14 месеца и 1 седмица, когато тръгна на ясла. За мен най-приемливата възраст за начало на яслата е именно 14-18 месеца.

# 26
  • Мнения: 5 468
Гери тръгна на ясла на 1 г. и 6 м., но много боледува и направо се отчаях. Сега я спрях за 1 месец от ясла, дано й укрепне малко организма и през март месец отново я пращам.
Направо ми вдъхвате надежда, като чета, че децата на някои майки въобще не са боледували или съвсем леко. Дано и при нас дойде този момент, че иначе е мор голям.
Пожелавам на всички да са здрави!!!

# 27
  • Мнения: 90
на 6 седмици. Стоеше там по 11h дневно и не е боледувала. Сега вече ходи на градина пак по 11 часа дневно и нямаме проблеми.
 

Последна редакция: чт, 09 фев 2006, 01:11 от Vivi

# 28
  • Мнения: 35 964
на 37 месеца, т.е. направо на градина, но все още много боледува
ще се опитам и малката да я пусна направо на градина

# 29
  • Мнения: 1 858
18-22 по принцип

Общи условия

Активация на акаунт