ОКТОМВРИЙКИ - Тема 18

  • 31 470
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2
Светлина,аз имах една приятелка все даваше този чай.Според мен не бива да прекаляваш,защото му пълниш коремчето с чай и няма да яде.Аз съм ползвала капки,но и от тях умерено,че се запичат. Пробвай всичко ,което ти е най-добро него ползвай,докато ги изредиш,те гадните колики ,ще минат.  Mr. Green Mr. Green Аз съм гледала бебе преди 7 години,но да се обадя ,като свекърва.  Mr. Green Mr. Green

# 706
  • Мнения: 169
Да се включа и аз - на 18.10 в 10,35 ч., се роди дъщеря ми Сиана, мерки 3,100 гр., 52 см.  Heart Eyes Секциото мина повече от идеално, бях със спинална упойка, днес ме раздвижиха и вече не усещам почти нищо.

Честито и на другите майки  bouquet

# 707
  • Мнения: 91
Каталония, честито! Бързо възстановяване! Перфектни дамски мерки Heart Eyes

Прекрасно звучиш, чак нямам търпение да идва петък Grinning

Ако съдя по киселините ми в момента и суеверията, бебето ми ще е с коса до кръста Laughing Laughing

# 708
  • София
  • Мнения: 297
Да се включа и аз - на 18.10 в 10,35 ч., се роди дъщеря ми Сиана, мерки 3,100 гр., 52 см.  Heart Eyes Секциото мина повече от идеално, бях със спинална упойка, днес ме раздвижиха и вече не усещам почти нищо.

Честито и на другите майки  bouquet

Честито, мила!!! Да ти е жива и здрава малката принцеса   bouquet Прекрасно звучиш, надявам се и моето секцио да мине леко като при теб!!!

# 709
  • Мнения: 2
Catalonia   bouquet  bouquet  bouquet много да те радва малката принцеса!

# 710
  • Мнения: 5 026
въпрос до ЛЛЛ - на 5 дни сме и се кърмим макар още да се учим. Вчера ни изписаха и оттогава сме само на кърма през около 2-3 часа. До сега не беше повръщал, но сега повърна, след като сука първо от едната, стана неспокоен, преместих го на другата и след като сука повърна. след това хълца доста. Въпросът ми е - нормално ли е, ако не съм го уригнала добре /още не мога да до уригвам добре/ да повръща или е от това, че давам и двете гърди? Трябва ли да давам само едната и да изцеждам другата? Трябва ли да правя по-дълга пауза между смяната на гърдите? Благодаря.

Здравей, Slynchitse Hug Честита рожба   bouquet

Споделяш, че бебето е станало неспокойно след сукане от едната гърда. Обичайно това може да се дължи на отслабена струя на млякото и нетърпение от страна на бебето суче повече мляко, ако е още гладно. В подобни случай прилагането на компресия на гърдата може да е добра идея - така ще се подпомогне слизането на следващата порция кърма, а и бебето може да достигне по-лесно до задното мляко, което е гъсто и калорично.

Възможно е повръщането да се дължи на по-голямо прието количество предно мляко (пишеш, че при неспокойството си предложила другата гърда). Затова е добре да се остави бебето да довърши първата гърда и след това да се предложи втората и ако след втората гърда подава сигнали, че е още гладно, да се върне отново на първата. Също може да се дължи ако бебето е приело повече мляко за кратко време (случва се при по-голяма пауза на некърмене,  затова често казваме, че е добре да се предлага на бебето да суче на интервал 2-2,5 часа, за да не се препълват гърдите).
Не всички бебета се оригват. В тази статия, от която ще цитирам,  има отговори на някои често задавани въпроси, надявам се да е полезна и за другите майки:

 
Цитат
Има ли нужда бебето да се оригне?
Много бебета плачат, неспокойни са или се дърпат от гърдата, ако имат нужда да се оригнат. Опитайте да оригнете бебето между сученията от двете гърди и след хранене, но не се притеснявайте, ако бебето не се оригва и е доволно. Като цяло кърмените бебета не поемат толкова въздух по време на хранене, колкото тези, които се хранят от шише така, че те обикновено не се нуждаят от оригване толкова често. Ако бебето плаче преди кърмене или е толкова гладно, че суче „трескаво” или ако майката има бързо слизаща кърма, бебето може да поглъща повече въздух и може да има нужда от оригване по-често.

Оригването обикновено е необходимо през първите няколко месеца, но може да продължи и по-дълго. След като бебето започне да се движи по-свободно, то ще може само да се освобождава от стомашните газове. Това обикновено настъпва между 4-ти и 6-ти месец, но при някои деца може да е по-скоро, при други по-късно.

Ако бебето се оригва трудно, опитайте да го оригвате по-често по време на храненето. Най-добрата поза е тази, при която има натиск върху коремчето му. Поставянето на бебето на рамото така, че да има натиск върху коремчето му често е добро решение. Ако се разхождате докато го правите, бебето може да се разсее за достатъчно дълго време така, че да се получи добро оригване. Може също да оставите бебето по корем, за да се оригне по този начин.

Няма правило едната или двете гърди да се предлагат на едно кърмене. Обичайно в началото е добре да се предлагат  и двете по гореописания начин - първата гърда до края, при нужда компресия, след това предлагане на втората,за да се стимулират адекватно и двете гърди.

Поздрави   bouquet

# 711
  • Мнения: 316
Честито на всички обебили се мами, не съм се връщала още да ви чета.
На 15ти сутринта постъпих за планово секцио- преглед, тонове, към масата- вързаха ме и ми пуснаха коктейла от който за секунди вече спях. Събудих се в реанимационната стая и видях синята гривничка- момченце. Малко по късно ме върнаха в стаята и дойде неонатолог- дробчетата на Ади не са били готови и е интубиран в кувиоз  Cry Днес вече съм си вкъщи, а малкият ми мъж е доста по- добре, но все още в болницата докато му приключи лечението.  Peace

# 712
  • Мнения: 7
Catalonia честита ти щерка аз все още съм тук 2 в 1 да видим до кога

# 713
  • Мнения: 740
Честито на новообебилите се мама!   bouquet  Да са ви живи и здрави бебчетата! Доста понамаляхме бременните. От четвъртът отново почнах чая от малинови листа по четири чаши на ден, пък да видим дали ще има някакъв ефект. От 23ти почвам да изкачвам стълби, че не ми се преносва. Уф, а таткото е рожденник на 25ти,та в този ден ми е последния шанс  Laughing  Имам доста време, но четох, четох и стигнах до извода, че всички алтернативни методи против преносване в т.ч. разни чайчета и хомеепатия трябва да се почнат поне три седмици по-рано, за да се натрупат в тялото активните вещества, иначе ефект няма. Ами да се надявам, че ще имат резултат до 31ви плюс минус ден, два, но наистина не ми се иска този път отново да лежа в болница, адски е изнервящо. Да ви се похваля, след дълги месеци на мъчителни кисилини и ужасни болки в стомаха последните дни се оказа, че кисилините са ми възбудили гастрита. Сега пия ноацид и убих гадините кисилини, та живота стана по хубав  Grinning

# 714
  • Мнения: 190
Каталония,   Hug честита щерка! Бързо възстановяване, да сте здрави и много щастие да ви носи малката! Супер мерки, дългокрака мацка  Party
Lady Iсе ,ceстискам палци скоро да си бъде при теб Ади и бързо да укрепне!
Atrakcia  bouquet благодаря!
Криси, дано се получи скоро!

# 715
  • Мнения: 5 026
въпрос към ЛЛЛ: с малката се кърмим още от родилно, но от два дни забелязвам че гърдите не са ми така пълни между кърменията както предишните дни. Нормално ли е на този етап? Знам че 2-3 седмици след раждането организма се нагажда според нуждите на бебето. Още един въпрос последните дни съм повече на течности - супа, чай, компот, вода - разрежда ли се много кърмата т.е дали е хранителна или е повече вода и беба да остава гладничка. Кърмим се преди на 2-3 часа сега 1,5-2 часа, но нощем не ми се буди на по-малко от 3, че и повече.Пълни редовно памперсите
Здравей, eni_zlat  Hug
Много майки се притесняват за това дали бебето им поема достатъчно кърма ако усещат гърдите си меки. Липсата на препълване в гърдите и това усещане вероятно не е предпоставка за недостатъчно кърма, по-скоро може да означава, че бебето ти суче активно и успява да регулира процеса на производство спрямо моментните си нужди.

Споделяш, че пълни редовно памперсите. За изключително кърменото бебе (не приема вода, АМ, Чай, глюкоза) показател, че бебето приема достатъчно количество кърма, покриваща хранителните му нужди са: поне 5-6 добре напишкани пелени за еднократна употреба (7-8 за многократна);  да има поне 2-3 изхождания, поне с големината на монета от 1 лев, наддава плавно, лигавиците са мокри  (оченца, устенца), има добър тургор на кожата.

Това, че приемаш достатъчно течности е добре. Сега повече от всякога е важно да си добре хидратирана, за да осигуриш на  бебето водата, от която се нуждае.
Кърмата е съвършената храна за човешките бебета, в идеален баланс и състав. Тя е жива течност, която се променя според нуждите на бебето. Няма рядка кърма, всичката е хранителна  полезна. Както е казала  сръбска лекарка - "Няма слабо млеко, яко млеко! Секо млеко е яко млеко!"  Grinning

Надявам се информацията да е полезна  Hug
Поздрави   bouquet

# 716
  • Мнения: 2 850
Честито на всички обебили се мами, не съм се връщала още да ви чета.
На 15ти сутринта постъпих за планово секцио- преглед, тонове, към масата- вързаха ме и ми пуснаха коктейла от който за секунди вече спях. Събудих се в реанимационната стая и видях синята гривничка- момченце. Малко по късно ме върнаха в стаята и дойде неонатолог- дробчетата на Ади не са били готови и е интубиран в кувиоз  Cry Днес вече съм си вкъщи, а малкият ми мъж е доста по- добре, но все още в болницата докато му приключи лечението.  Peace
Честито, мила, да си спокойна и скоро да гушкаш бебо!  bouquet

# 717
  • Мнения: 0
Catalonia, честито!

Лейди Айс, стискам палци бързо да се стабилизира малкият мъж и скоро да се гушкате вкъщи!  Hug

Георгиева 86, как стоят нещата при теб  Wink При мен засега нищо, пия си чая и след малко отивам пак да си правя парни бани с билките. Едва вървя обаче, направо краката ми изтръпват от тежест и болка в таза, повече от 5 минути разходка е мисия невъзможна.

Криси, това с предизвикването е бошлав работа, ако бебока не е готов не можеш с нищо да го накараш да излезе, така че.....пий си чая и чакай  Hug

# 718
  • Мнения: 258
Catalonia, честито! Да ти е здрава и щастлива дъщеричката!

# 719
  • London
  • Мнения: 73
catalonia честита щерка, живи и здрави и двечките   bouquet

lady ice честит бебок и на теб! Надявам се скоро да е с теб малкия Ади, аз си мислех че от 37 г.с. дробчетата са развити, но явно си има разлика. Сигурна съм че скоро ще се гушкате   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт