ОКТОМВРИЙКИ - Тема 18

  • 31 469
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 189
Въпрос до ЛЛЛ: На 10 дена сме и се кърмим през около 3,5-4ч. между 15 и 20 минути само от една гърда.
За последните два дена обаче имаме две повръщания на фонтан - самото дете почти не спира за почивка, така че пробвам да правим такива по моя инициатива. Не съм сигурна в резултата от тях, тъй като после се хвърля към сукането още по-настървено.
Дали пък не му идва твърде много предното мляко от гърда? Може би трябва да пробвам изцеждане. След нахранване цедя по около 20 мл остатък. Благодаря Ви предварително за помощта!

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Честито на новородените бебоци.аз вече незнам на кой честитя-пиша тук,пиша във ФБ и се извинявам,ако съм пропуснала някой
Надявам се скоро да дойде и моят ред  Hug

# 692
  • Мнения: 38
Въпрос до ЛЛЛ:  От първата седмица сме на кърма, бебка сучи много вяло, заспива постоянно и храненето продължава от час до 2-3. От друга страна спи по 5-6 часа и не мога да я събудя или ако успея е за кратко. И резултатът е спад в теглото с 260гр. за 3 дена от изписването. От понеделник й давам да сучи от шише и има едно хранене с АМ, тъй като и кърмата не достига. Вчера бяхме на преглед и за щастие е наддала с 200гр. Притеснява ме това, че дори да сучи от шише, храненето отново продължава с часове, унася се, трудно оригва и постоянно повръща по малко мляко, а снощи даже почти половината количество, което беше изпила / АМ/ Няма никакъв график. Педиатрите искат да има седем хранения, аз едва успявам да направя шест и то не винаги пълноценни и да продължа да давам от шише поне още 10 дена, докато качим кг. Много искам да кърмя, но ако продължавам да я храня от шише дали няма да забрави да сучи. И ако изведнъж минем само на кърмене след няколко дена, може отново да не сучи и пак да отслабне. Не знам как да постъпя.

# 693
  • Мнения: 91
Dada, честито!!!

Лапен, да споделя моя опит: съвсем в началото (първия месец) дъщеря ми нямаше много сила да суче, изморяваше се лесно, заспиваше на гърда, хранехме се по повече от час целодневно. Наддаваше на минимума, понякога и под него. Всички съветваха да дохранвам. Нямах желание, но се бях уплашила да не я държа гладна и опитах няколко пъти, тя категорично отказваше АМ. Постепенно сукателният й рефлекс се засили, започна да изсуква повече, за по-кратко време, но винаги е наддавала на долна граница, и до ден днешен е слаба и висока, въпреки че се храни обилно, явно е било до структура и тогава. Редувах гърдите, въпреки че от едната й беше по-лесно. Не съм изцеждала, освен когато пътувахме или отсъствах и гърдите ми се препълваха. Никога не сме имали строг режим (особено първите 3-4 месеца), винаги съм кърмила на поискване. Продължихме успешно до година и три месеца. Не успявах да я оригвам, винаги заспиваше с кърмене и просто нямаше как да събуждам.
Според мен в началото мускулатурата им не е укрепнала и наистина на някои деца сученето им е трудно, пробвай да я слагаш по-често на гърда. С често предлагане на шише има риск бебето да се отбие.
Дано се включи и ЛЛЛ Peace

# 694
  • Мнения: 2
Shushka няма да се даваме ,имаме цяла нощ време  Mr. Green Mr. Green Аз мисля,че ще е днес . Simple Smile чувствам се някак странно.Иначе имам час в понеделник.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Здравейте, мили дами   bouquet
Честито на всички, които вече гушкат своите рожби ! Бъдете живи и здрави, и много щастливи !
На тези, които все още са в очакване им пожелавам леко раждане и бързо възстановяване след това, за да се радват пълноценно на съкровищата си !
Аз се записах в началото на темата, но не пишех поради тежката ми бременност. Четях ви постоянно с голям интерес !
И с голяма гордост искам да споделя и своята радост Simple Smile След 8 месеца лежане, болници, инжекции до последно и мнооого неспиращи от нищо контракции на 20. 09. 2013 г. се роди нашият син Атанас - 2, 400 кг и 45 см. Роди се в 35 г.с. и 1 ден със спешно секцио, отлепи се плацентата ... Слава Богу всичко беше наред и с двама ни, изписаха ни на 5 -н тия ден и от тогава се гледаме вкъщи и трупаме грамчета Simple Smile

# 696
  • София
  • Мнения: 211
 Честито и от мен на мамите гушкащи своите бебчета.

Моята дъщеря се роди на 11.10. Вече сме си вкъщи и се насваме.

# 697
  • Мнения: 0
Arven, честито! Да ти е жив и здрав малкият мъж! Браво на теб, че геройски си удържала фронта толкова дълго време   bouquet

Георгиева86, аз пък нямам никакво чувство  newsm78 Днес разкрасявам всички вкъщи и си викам, готови са за посрещане на момата  Mr. Green На мене хич не ми се ходи през ден до болницата на тонове, та се надявам наистина нещата да не се проточват много. Ноооооо понеже от опит знам, че всичко започва много внезапно, се оставям на изненадата  Mr. Green Баща ми в понеделник има юбилей, може момата да чака дядо си  Mr. Green

Ивето и Биляна ги няма нещо, сигурно вече си имат компания  Mr. Green

Мелинда, честито!

# 698
  • London
  • Мнения: 73
арвен мелинда дада честито   bouquet

слънчице благодаря за разказа, много позитивен, радвам се че било бързо при теб, дано така да е при всички ни  Sunglasses

# 699
  • Мнения: 38
Арвен, Мелинда, честито, да са живи и здрави бебоците.

Sol, мерси за съвета, първите дни и се кърмехме на поискване, но много отслабна и сега ме е страх да сме само на кърма. Дано да се оправят нещата.

# 700
  • Мнения: 91
Sol, мерси за съвета, първите дни и се кърмехме на поискване, но много отслабна и сега ме е страх да сме само на кърма. Дано да се оправят нещата.

При нас беше по същия начин. Копирам моите въпроси и отговорите на Хедра в скрития текст, може да са полезни Peace Не знам защо, но сме си писали на латиница Laughing
Оказа се, че всичко е наред, но в началото човек се шашка. Успех!  Hug

Скрит текст:
Imam slednia kazus, 6te pomolia za otgovor i konsultazia.
Imam du6teria na 2 meseza,. normalno rajdane, na datata na termina, rodi se 3100, izpisaha ni 2850.
Samo na kurma e ot na4aloto, ne davam nito voda, nito 4ai, 6i6e ne polzvame, zalugalka su6to, tia prosto ne gi ponasia.
Tegloto i prez tezi meseci e slednoto:
29.11 - 3100 rajdane
02.12 - 2850 izpisvane
25.12 - 3350 purva konsultazia
02.01- 3550 vtora konsultazia
23.01 - 4100 treta konsultazia
  
Pritesnena summ, 4e ne naddava dostatu4no i ne znam kude e problema. Imame dvama konsultira6ti pediatri - 1 4asten i 1 kum zdravnata kasa. Te sa na dvete krainosti - ediniat kazva, 4e naddava spored normite, drugiat - 4e e nedohranena i triabva da davam dobavki. Ina4e kak se hranim - na poiskvane na interval 1.5-2. Prez no6tta e stigala do 5 4asa sun bez prekusvane, nai-4esto sе budi v 3 i posle 4ak v 7 sutrinta. Su4e i ot dvete gurdi, no dosta dulgo, po 50-60 minuti i prepolagam, 4e ne e mnogo efektivno. V na4aaloto e razbiraemo, niama dostatu4no sila, no sega ve4e e na 2 meseza. Use6tam, 4e imam kurma, v na4aloto cediah, no ve4e ne, kato 4e li koli4estvoto se e reguliralo.  Vru6ta mliako po4ti vinagi sled iadene( s izkliu4enie prez no6tta), niakoi dni po-malko koli4estvo, drugi - po-goliamo. Pulni pampersite po 3-4 puti na den s normalna konsistenzia i zviat. Za tazi sedmiza sme nazna4ili konsultazia pri gastroeneriolog, da ne bi problemut da e tam. Molia za suvet i preporuki, ako imate va[prosi, sum na razpolojenie:-)

HEDRA: Razbiram, che se pritesnqvate za naddavaneto na dyshterichkata si i razlichiqta v mneniqta na pediatrite vi obyrkvat oshte poveche. Vie ste majkata - ako ostavite nastrana cifrite za naddavaneto, kak precenqvate deteto si? Useshtate li neshto ne nared ili bihte kazala, che deteto si e syvsem dobre, prosto ne naddava po mnogo? Vasheto vytresho useshtane e mnogo vazhno - i obiknoveno mnogo vqrno Simple Smile
Za momenta sym syglasna s pediatyra, kojto kazva, che deteto naddava v normite - i dvata meseca bebeto e naddalo v normalnite granici, dazhe e malko nad naj-dolnata granica (480 gr naddavane e dolnata granica na normata za kyrmeni bebeta, a pri vas e nad 500).
Ritymyt vi na hranene zvuchi syshto mnogo dobre, kakto i pampersite.
Dobre ste se orientirali za konsultaciq s gastroenterolog - ponqkoga refluksyt e prichina bebetata sami da ogranichavat kolichestvoto, koeto poemat. V tezi sluchai obache decata sa mnogo nespokojni i revlivi i izpitvat silen diskomfort prez povecheto vreme, kato se dyrpat i borqt s gyrdata - vie ne opisvate takova povedenie, a vasheto bebe ochevidno obicha da suche.
Naj-razumno e da se vidi kak suche deteto, za da e sigurno, che nqma nishto v pozata i zahapkata, koeto da prechi na efektivnoto sukane. Ako imate zhelanie i mi kazhete kyde ste, mozhe da se izmisli kak da stane.
I oshte nqkolko vyprosa - kak potrygna kyrmeneto v nachaloto i imahte li nqkakvi problemi s gyrdite? Bebeto kak se razviva po otnoshenie na motornoto razvitie - napr. koga zapochna da si dyrzhi glavichkata izpravena?


Слънчице, пропуснах да отбележа: много приятен и лежерен разказ Hug

Арвен, Мелинда, ЧЕСТИТО!
Доста хора от темата са се покрили, ще чакаме новини Sunglasses

Последна редакция: сб, 19 окт 2013, 15:58 от sol y arena

# 701
# 702
  • Мнения: 190
  bouquet благодаря момичета,
Арвен, браво, успяла си да дочакаш малчо! Дай Боже вече леко да върви!
Честито и на Дада и на Мелинда!
чудя се кога започват тези колики и колко продължават...
Сол, благодаря за информацията!

# 703
  • Мнения: 2 850
Честито на новите мами! Бързо възстановяване и здрави бебета!!!
Чудя се за този чай с копър на Хип, нкой ползвал ли го е, братовчедка ми много го хвали. Ние май нямаме точно колики, ами по-скоро газове и ни е болезнено акането Cry Не знам какво да й дам.

# 704
  • Мнения: 18
Честито на новите мами   bouquet

Svetlina* аз давам лекарство за колики и също така две чайчета , дори и да няма колики скоро най-вероятно ще започнат за това от сега е по-добре и давай чайче ,  на моя син още в болницата са му дали.

Общи условия

Активация на акаунт