Благотворителна акция за ползата от Фолиева киселина

  • 12 093
  • 146
  •   1
Отговори
# 15
  • в гората
  • Мнения: 1 486
По принцип е добре да се направи една добра рекламна кампания по темата, защото в БГ майките не са достатъчно информирани по въпроса, това е ясно.
Обаче каквато и да е тази кампания (дори само листовки и брошури), тя ще струва пари, а именно:
1. Идеята/концепцията за кампанията - най-важният компонент! Трябва да е нещо силно, което да те грабне и да те накара да се замислиш, а не просто информационен тип кампания. Големите рекламни агенции биха се включили про-боно в създаването на такава кампания, защото подобен тип социални кампании им дават възможност да се развихрят творчески и тези реклами после евентуално могат да спечелят някоя награда на рекламен фестивал, което за агенциите е важно. Мисълта ми е, че могат да се мотивират да създадат силна кампания без заплащане. Или поне така си мисля. newsm78
2. Медийното време/пространство също струва пари. Вариантите са или някоя организация (правителство, чужда или БГ НПО) да го плати или отделно с всяка една от медиите, които ще се включат евентуално в кампанията да се уговори безплатно медиино време/пространство. Общо взето сложничко е, трябва яко някой да се посвети на каузата...
3. Самото производство на рекламните материали, били те листовки, ТВ клип, плакати, стикери за коли, също струва пари - т.е отново трябва финансиране.
Всичко написано до тук касае една стандартна рекламна кампания, ползваща стандартни медии и средства....
Тоест, може да се помисли и за по-нетрадиционен вариант, при който с по-малко средства да се постигне максимален ефект. Но при всички случаи ще трябва помощ от читава рекламна агенция, която да разработи силна концепция. Ще мисля и ако ми дойдат някакви идеи, ще пиша.

# 16
  • Мнения: 185
Аz научих zа фолиевата киселина от гинеколога, когато установи бременността ми.
Хубаво е да има такава акция.
Трябва да се информират преди всичко младите хора, учениците в Училищата, младоженците, zащото голяма част от децата се появяват точно след брака.

Идея е също една агитка, която да информира хората, дори на тоzи праzник пред Църквата например или на място където се събират млади хора, в zаведенията например. Собствениците едва ли биха имали нещо против един постер на стъклото, или дори в кварталния магаzин.

Успех!!! Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 2 759
   Побут...  Hug

# 18
  • Мнения: 1 017
моми4ета, поръ4ах материали от този адрес http://www.cdc.gov/page.do
на моя адрес тук, прие дестинацията. в момента, в който полу4а не6тата, 6те ги изпратя на посо4ен от вас адрес, на мои разноски.
извинявайте, 4е го направих без да се "консултирам" с вас предварително. надявам се, 4е 6те мога да помогам и за в бъде6те, макар и отдале4е  Hug  bouquet
единственото, което ме притеснява, е 4е материалите са на английски. ако има някой, с възможност да разпе4ата някой от не6тата, аз бих могла да помогна с превода.

моите най искрени съ4уствия и разбиране към вси4ки, на които се е слу4ила такава мъка.   

# 19
  • Мнения: 6 323
За тези, които не са я чели, ето доста обширна статия за фолиевата киселина

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/567/37/

Съдържание на статията

Нека поговорим за … Фолиевата киселина >>
- Витамини В комплекс.
- Фолиева киселина – биохимия.
- Фолиева киселина – функции.
- Основни причини за възникване на фолатен дефицит.

Нека поговорим за … Дефектите на невралната тръба >>
- Какво се разбира под централна нервна система?
- Какво е неврална тръба и защо се развива неправилно?
- Кога възникват дефектите на невралната тръба?
- Какво представляват дефектите на невралната тръба?
- Кои са най-честите форми на дефекти на невралната тръба?
- Защо възникват дефектите на невралната тръба?

Нека поговорим за … Генетичните фактори >>

Нека поговорим за … Факторите на средата >>

Нека поговорим за … Генетичното консултиране >>

Нека поговорим за … Пренаталните изследвания >>
- Изследване на алфа-фетопротеин в серум от бременната.
- Ултразвук.
- Амниоцентеза.
- Биопсия на хорион.

Нека поговорим за … Профилактиката >>
- Какво представлява първичната профилактика?
- Какво представлява вторичната профилактика?
- Какво показват научните изследвания?
- Какво означава това на практика?

Нека поговорим за … Храненето и витамините >>
- За здравословната диета…
- Кои храни са богати на фолиева киселина?

Нека поговорим за … Възможностите у нас >>
- Какво се прави у нас?
- Какво да направя, ако имам предишна или настояща бременност/дете с ДНТ?
- Кабинети за генетично консултиране в София.


Ето и още две статии

Първична профилактика на спина бифида и аненцефалия с фолиева киселина.

Защо фолиевата киселина може да бъде два пъти по-важна за бременните жени?

# 20
Здравейте, скъпи момичета! Благодаря, че се включвате толкова активно. Незаменима ще е помощта за получаване на тези материали от американските асоциации, които са много напред с материала за превантивната работа в тази област. Да, ще трябва да се преведат и може би да се актуализират данните от българските институции и действителност.
Важно е да се дадат и на рекламна агенция, но моя опит доказва, че е много трудно, ако нямаш лични познати да навиеш някоя такава агенция за концепция, изработка и най-вече отпечатване. За това трябва формален проект итърсене на партньори.
Относно медиите - вече сме говорили с bTV и те ще откликнат на кампанията. Още мъдруват как. За клипове - аудио и видео, е мноого рано, защото ако не стане с някакъв натиск или лоби отвътре, си трябва подготовка поне няколко месеца...Нищо не пречи да направим кампанията още веднъж през лятото. А дотогава има време.
Мисля, че идеята да се дават на младоженци, е чудесна  Peace

# 21
  • Мнения: 3 164
Не  съм пила фолиева к-на-, нито някакви витамини-нямало нужда според доФторката, за ФК разбрах от форума(колко е важна), а докторицата требе главата да й откина #2gunfire(добре, че съдбата бе благосклонна към нас Praynig)И за това подкрепям с две ръце и с два крака ако трябва Laughing

# 22
Понеже това ще бъде първата наша акция в тази насока, си мисля, че ще е най-добре да направим по-малка и фокусирана пилотна инициатива. Може би, ако имаме материали от САЩ, да направим акция в английско-говорящите училища, Американски колег и Английска филология - така поне няма да трябва да такъв кратък срок да превеждаме, да търсим спонсори и т.н....Както и медийни представяния, разибра се Simple Smile....все пак трябва да стартираме отнякъде...и да се готвим по-дълго и отговорно за следващите такива мероприятия....
Какво ще кажете в тази посока?

# 23
  • Мнения: 1 017
Понеже това ще бъде първата наша акция в тази насока, си мисля, че ще е най-добре да направим по-малка и фокусирана пилотна инициатива. Може би, ако имаме материали от САЩ, да направим акция в английско-говорящите училища, Американски колег и Английска филология - така поне няма да трябва да такъв кратък срок да превеждаме, да търсим спонсори и т.н....Както и медийни представяния, разибра се Simple Smile....все пак трябва да стартираме отнякъде...и да се готвим по-дълго и отговорно за следващите такива мероприятия....
Какво ще кажете в тази посока?
6te кажа, 4е в момента, в който полу4а поръ4аните материали, 6те ви уведомя, и 6те ги изпратя до вас, може би до теб, Marinanick?  Hug
нека да видим какво 6те полу4им...надявам се да е скоро.

# 24
  • Мнения: 5 140
И аз подкрепям идеята с две ръце.  newsm10
А също така съм и пила, гинеколожката ми каза веднага след като констатира бременност. Други витамини не съм пила, но фолиева ДА.

# 25
  • Мнения: 2 249
естествено подкрепям идеята-аз в момента правя опити за забременяване и пия фолиева киселина-обаче познайте дали ми я предписа гинеколог или научих колко е важна от форума Sad
извинявам се ако се повторя-понеже нямам време да изчета всички мнения-но...според мен трябва да се търсят спонсори точно сред фармацефтичните компании и големите вериги аптеки-нали в крайна сметка това е продукт ,който те разпространяват и ще имат повишене на продажбите-някой писал ли е вече официални писма до някои от тях? Линде,ти ги можеш тия нещица-знам Hug

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
единствената фирма която знам че продава е Неофарм.Но телефона,който имам е факс всъщност и не мога да се сфържа.Не намирам друга фирма  Sad

помагайте Praynig

# 27
  • Мнения: 1 033
http://www.adipharm.com/product.php?l=bg&n=28 -тази за първи път я срещам май, не си спомням фол.киселина, която пих на коя фирма беше, но беше специално за бременни, а във форума открих включване на един от производителите - д-р Петър Стоянов, който е оставил и коориднати - ЕТО
Надявам се да съм била полезна:)

# 28
# 29
  • Мнения: 87
Марина, отговорил съм ти подробно в темата "Призив към българските здравни институции". Моля и всички, които се интересуват от темата за превенция на малформациите в България, да се запознаят с тази тема. И да си синхронизираме усилията. 

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32826.msg1285341#msg1285341

Общи условия

Активация на акаунт