Благотворителна акция за ползата от Фолиева киселина

  • 12 100
  • 146
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 249
ще се отпечата ли статията?
аз я четох и много ми допадна Hug

# 61
  • Мнения: 888
Подкрепям ви напълно!Дано повече майчета-настоящи и бъдещи прочетат и научат за ползата от пиенето на фолиева киселина! Praynig
Възхищавам ви се за дейността!Ще ми се да можех да помогна някак!
Просто нищо не ми идва на акъл newsm78!

# 62
  • Мнения: 2 249
Подкрепям ви напълно!Дано повече майчета-настоящи и бъдещи прочетат и научат за ползата от пиенето на фолиева киселина! Praynig
Възхищавам ви се за дейността!Ще ми се да можех да помогна някак!
Просто нищо не ми идва на акъл newsm78!
ами newsm78-аз вече се сещам за едно-ако направим акция в подкрепа на фолиевата киселина и се наложи да се раздават брошури на определени места-ще се включиш ли? Hug Praynig

# 63
  • Мнения: 3 248
И аз на драго сърце ще раздавам брошурки! Peace
Искам само да питам, защото не ми стана много ясно, в момента съм на 21 години, почти и половина...редно ли е да започна да пия фолиева киселина, при положение, че нямам намерения за бебе в момента? Blush

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 09:15 от Luminosa

# 64
  • Мнения: 2 249
Весе-фолиевата киселина не е лекарство ,а витамин-има го и в повечето комплексни витамини-пий си-нема се отровиш-споко Stop
а като се има предвид че около 80% от бременностите в България не са планирани и като се има предвид аватара ти и като се има предвид че постоянно киснеш в тоя форум....ми я по-добре пий Joy
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 3 248
Весе-фолиевата киселина не е лекарство ,а витамин-има го и в повечето комплексни витамини-пий си-нема се отровиш-споко Stop
а като се има предвид че около 80% от бременностите в България не са планирани и като се има предвид аватара ти и като се има предвид че постоянно киснеш в тоя форум....ми я по-добре пий Joy
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Като се има предвид, че сигурно съм изчела цялата тема и като се има предвид, че сигурно все ви слушкам като говорите за тази фолиева киселина и като се има предвид, че уча основно химия...та, сигурно знам, че е витамин! Peace
Като имам предвид твойте 3 неща и като добавя, че както с теб си говорихме обикновено като не искаш - става, а като искаш - не, ще взема да си я купя, да си пия превантивно! Whistling
Само един вид ли е? Да ми препоръчате фирма, опаковка или каквото и да е...това си е вече тъп въпрос, но наистина не знам! Blush Blush Blush

# 66
Скъпа Luminosа,
като се има предвид колко се радвам, че дами като теб са нашата най-правилна целева група...и, че ти се възхищавам, че се интересуваш от най-важните неща (дори и да нямаш настояща нужда)..и че, ако знаех за фолиевата киселина преди да забременея и не я бях пила (и ми се случеше нещастието, което ми се случи)...щях наистина да се самообвинявам...все пак тя струва около 4 лева - за три месеца....не си струва преживяването да получиш смъртния акт на сина си преди неговото рожденно свидетелство....така че - пий, мила, фолиева киселина...фирмата-производител няма значение...грамажът: има 2 вида. При жени, които нямат никакви проблеми, нямат такива случаи в семейството или не са преживели такова раждане, се препоръчва профилактична доза от 0,4 милиграма дневна доза. Това е Витамин В9...няма доказана опасност от предозиране...Така че можеш да започнеш от днес Simple Smile
Желая ти успех!!!

# 67
  • Мнения: 3 248

Ще започна от утре! Peace Първата ми работа като излезна от вкъщи ще да е да мина през аптеката. Досега не съм раждала, а и не знам да има подобен случай в цялата ни фамилия, какво остава за семейството ни. Simple Smile
Ще чакам д ами възложите брошури за раздаване...все пак се движа основно в такава среда - университет, приятелки - все потенциални майки! Peace

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 09:15 от Luminosa

# 68
  • Мнения: 52
Аз до скоро се занимавах с предпечат и реклама, така че, ако имате нужда от някой, който да направи рекламни материали - на драго сърце ще се заема  Hug
Имам и доста познанства по печатници, може да се измисли нещо с печатането...ако не без пари, то поне по-евтинко newsm78
Имам и тук там познанства с разни известни личности... да се опитам ли да ги привлека към кампанията???  На последък е много "модно" сред манекенките и фолк певиците да се раждат деца... пък и младите момичета биха ги послушали... да пробваме с няколко мис българии?

# 69
  • Мнения: 2 249
Аз до скоро се занимавах с предпечат и реклама, така че, ако имате нужда от някой, който да направи рекламни материали - на драго сърце ще се заема  Hug
Имам и доста познанства по печатници, може да се измисли нещо с печатането...ако не без пари, то поне по-евтинко newsm78
Имам и тук там познанства с разни известни личности... да се опитам ли да ги привлека към кампанията???  На последък е много "модно" сред манекенките и фолк певиците да се раждат деца... пък и младите момичета биха ги послушали... да пробваме с няколко мис българии?

ДА!ДА!ДА!
ТРЯБВАТ НИ ИЗВЕСТНИ ЛИЧНОСТИ-ТАЗИ СБИРКА,КОЯТО ЩЕ БЪДЕ НА 25 НА БЛАГОВЕЩЕНИЕ ЩЕ Е НАЙ-ВЕЧЕ ЗА МЕДИИТЕ-ЩЕ БЪДАТ ПОКАНЕНИ МНОГО-ИСКАМЕ ДА СЕ ОТРАЗИ НАШИРОКО И ПОВЕЧЕ ХОРА ДА РАЗБЕРАТ ЗА ПРОБЛЕМА,ТАКА ЧЕ ЗДРАВНОТО МИНИСТЕРСТВО ДА ВЗЕМЕ МЕРКИ
ВСЯКА ТАКАВА ЛИЧНОСТ НИ Е МНОГО НУЖНА КАТО ПРИСЪСТВИЕ НА САМОТО СЪБИТИЕ-НЯМА ДА ОТНЕМЕ ПОВЕЧЕ ОТ 4АС ПРЕДПОЛАГАМ-БТВ СА ПЛЪТНО ЗАД НАС И ЩЕ НАПРАВЯТ ГОЛЯМ ОТЗВУК НА СЪБИТИЕТО-ТОВА МОГА ДА КАЖА ЗАСЕГА КАТО ИНФО-ДО ПОНЕДЕЛНИК ЩЕ ДАМ ПОДРОБНОСТИТЕ  bouquet

# 70
  • Мнения: 52
Чудесно, започвам да пиша тогава Simple Smile))
Има ли значение дали са само жени??? Ако има желаещи мъже май няма да е зле??
А нещо като писмо, в което вече е обяснено всичко има ли? Или да го напиша аз?
Набрах инерция..... Laughing

# 71
  • Мнения: 2 249
Чудесно, започвам да пиша тогава Simple Smile))
Има ли значение дали са само жени??? Ако има желаещи мъже май няма да е зле??
А нещо като писмо, в което вече е обяснено всичко има ли? Или да го напиша аз?
Набрах инерция..... Laughing
МИЛИЧКА,ПОНЕЖЕ ТОЧНО ИЗЛИЗАМ И НЯМАМ МНОГО ВРЕМЕ-ПРАЩАМ ТИ НА ЛИЧНИ ПИСМО ,КОЕТО ПИСАХ ДО ЕДНА ПРИЯТЕЛКА ПРЕДИ МАЛКО-НЕ Е В ОФИЦИАЛЕН СТИЛ АМА ТАМ Е ОПИСАНА ОБЩО-ВЗЕТО ИДЕЯТА-ЗА ДА НЕ СЕ ТОРМОЗИШ ДА ГО МИСЛИШ-ЧАКАМ И АЗ ДА МИ ДАДЪТ ОФИЦИАЛНОТО ИНФО-КЪДЕ,КОГА ТОЧНО ЩЕ СЕ СЪСТОИ СЪБИТИЕТО,НО МОЖЕ БИ ТОВА ЩЕ СТАНЕ В ПОНЕДЕЛНИК,КОГАТО ЩЕ СЕ ПРАТИ ОТВОРЕНОТО ПИСМО ДО ВСИЧКИ ИНСТИТУЦИИ
БЛАГОДАРЯ ТИ!
АКО НАМЕРИШ ДОРИ ЕДИН ЧОВЕК ПОВЕЧЕ ЗА КАУЗАТА-ПАК Е МНОГО! Hug
p.s.пълна ти е пощата -пиша на мейла

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 13:02 от МЕРЕЛИН

# 72
  • Мнения: 229
най-лошото е че самите лекари не предписват фолиева киселина на бременните, на мен една приятелка ми каза да я пия но вече бях в 7г.с. , а лекарката ми каза на следващия преглед че не била вредна и можело да пия.

# 73
  • Мнения: 2 631
Чудесна идея, майчета! Ако мога и във варна ще  помагам с брошури и материали!:peace:

# 74
  • Мнения: 52
Дайте тогава да се организираме... ако някой има контакти на известни личности - телефони, адреси, мейли - да ги пуска тук например за д аим изпратим по някое писъмце... Ако ги познавате лично - още по-добре, направо им обяснете за какво става дума. coolcool

Общи условия

Активация на акаунт